Sailien Sailien komentáře u knih

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Skvělá knížka, která se čte jedním dechem a drží čtenáře ve střehu od začátku do konce. Žádné nudné pasáže, zdlouhavý začátek ani ucouraný konec. A velké plus za zpracování jak designu obalu, tak i materiálu.

21.07.2016 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Mihla jsem se letmo v levných knihách a vzala první knihu ze zajímavým dějem, abych se tu necelou hodinku v metru nenudila a na konečné jsem litovala, proč před sebou nemám ještě alespoň dvou hodinovou cestu, protože jsem se od knížky nemohla utrhnout. Ač se jedná již téměř o klišé, co se týče tématu pandemie, děj byl napsán opravdu napínavě a dá se říci že i nevšedně. Po dvou dnech jsem si běžela koupit do knihkupectví druhý díl a čekám, zda-li bude do češtiny letos přeložen i třetí. Knížka pro mě byla velkým překvapením a mohu jen doporučit!

15.03.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knížka byla od první do poslední strany zajímavá a udržovala mě pořád v pozoru. Základní děj byl trošku předvídatelný, ale příběh velmi šikovně kličkoval, takže to neberu jako negativum. Nejvíce mi ovšem dalo zabrat to velké neznámé kolem Giny.. Knížka ve mě probudila doslova šílenou zvědavost, opravdu jsem se při čtení moc dobře bavila. Můžu jen doporučit!

31.03.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Prvních pár desítek stran jsem byla z knížky trochu nesvá. Hlavní hrdinka alkoholička a jak už tu někdo trefně napsal "nespolehlivá vypravěčka", jelikož se lehce nadneseně celý děj točil kolem "okna", které měla hlavní hrdinka po vyžahnutí několika lahví vína. Ze začátku mi hlavně dost vadil fakt, že mi nebyla ani jedna z postav sympatická. Chtělo to ale otočit jen pár stran a už začínal děj nabírat na obrátkách a zbylé 3/4 knihy jsem přečetla najednou, protože to zkrátka jinak nešlo. Děj originální, napsané velmi zajímavě díky výpadkům paměti hlavní vypravěčky a konečný zvrat mě dostal. Velmi mě lákají knihy, které mají honosně vypadající zlatou nálepku "edice světový bestseller" a také od nich mám většinou velké očekávání. U této knížky jsem byla ovšem naprosto spokojena a tiše závidím kamarádce, která mi zrovna psala, že si objednala Dívku ve vlaku a má celý ten příběh teprve před sebou :)

17.03.2016 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knížka byla z velké většiny zajímavá a obsahovala celkem dobře vymyšlený spletenec událostí, a ač se dobře četla, tak některé pasáže jsem měla nutkání přeskakovat, protože se některé informace omílaly dokola. Nejvíce posledních několik desítek stránek s smskovou částí.

05.05.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Originální téma a střídaní postav po pár stránkách člověka donutí knihu přečíst téměř na jeden zatáh. Byla jsem opravdu moc mile překvapena stylem psaní, ač musím přiznat, že čas od času jsem se musela vrátit a mrknout, jestli čtu momentálně příběh teď nebo tehdy, jak se linka dějů pohybovala dost podobně. V knížce mi chyběla šokující zjištění, děj byl sice napínavý, ale očekávatelně plynul.

05.05.2019 4 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

O předvídatelnosti několikrát omletého tématu asi nemusím mluvit, ale mohu říci, že mě knížka bavila mnohem více než všechny filmy s podobným příběhem. Četla se velmi snadno a pro mě to byla taková ta pohodovka na cestu do práce, kdy se člověk ráno teprve probouzí k životu a je rád, že je rád. Autorky zvládly děj krásně napínat a držet čtenáře v napětí, jestli se ještě něco "nepokoní". Prima knížka :)

12.06.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Kniha byla psána zajímavě a vyprávění nikterak zvlášť neodbíhalo od hlavního děje, takže se četla moc dobře. Od prvních stránek, kdy bylo téměř zřejmé, jak to celé dopadne, jsem doufala v nějaký větší zvrat, který rozvíří děj držící se po celou dobu v jedné linii a to se bohužel nestalo. Závěrečné odhalení "Pusinky", které mělo působit asi jako největší překvapení z celé knihy, bylo doslova mdlé. Knížka je dobrá oddechovka třeba na dovolenou k moři, kde vás na potřebnou dobu zabaví, ale když jí nedočtete do konce, tak vám to vadit nebude a hlavně ani o nic nepřijdete. Trochu mě mrzí, že z toho autorka nedokázala vytlouci více, jelikož téma bylo zajímavé a hlavně představa samotné záměny dítěte, kdy si tím je jistá jen matka, které nikdo nevěří a nemá své tvrzení jak podložit, je mrazivá.

12.06.2016 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Moc hezky vymyšlený a propojený příběh tří postav a jejich rodin se vcelku nečekaným závěrem. Knížka se dobře četla a nechyběl jí ten správný drive, který udrží čtenáře bdělého v napětí a plného očekávání, co se dalšího ještě semele. K Vánocům jsem si vyprosila další dvě knihy (Na co Alice zapomněla a Sedmilhářky), na které se zatím ještě nedostalo, ale věřím, že to bude stejně příjemné čtení jako Manželovo tajemství. Kromě samotného obsahu mě naprosto učarovala propracovaná obálka knížky - bez mučení se přiznávám, že v tomto případě mě jejich marketing prostě dostal. Jakmile jsem knihu viděla v jedné z předních úhledně vyskládaných pyramid v Neoluxoru, už jsem ji měla v ruce a běžela s ní k pokladně.

17.03.2016 5 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Skvělé pokračování knihy "Tak padne náš svět". Obě knížky jsem přečetla asi během 5ti dní, protože jsou napsané tak napínavě, že se od nich nedá utrhnout. "Jednička" se mi líbila o trochu více, ale dynamika děje zůstává stejná, takže opět můžu jenom doporučit. Loni jsem se v nakladatelství dotazovala na překlad třetího dílu, který by měl vyjít letos, ale asi je to ve hvězdách. Určitě mi ale bude stát za to přečíst si knihu i v angličtině.

15.03.2016 4 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Jedna z mála knih, kterou jsem hltala hned od první stránky. Popis změn lidského organismu napadeného virem byl opravdu detailní a děsivý. Bohužel od dynamického a napínavého úvodu začal být děj méně a méně napínavý a vleklý. Knihu jsem si kupovala s nadšením, jelikož mě podobná témata velmi zajímají, ale u této knížky jsem se musela přemlouvat, abych ji vůbec dočetla. Kladně hodnotím ovšem to, že nebyl děj nikterak přitažený za vlasy. Hold sto lidí, sto chutí..

15.03.2016 2 z 5