Sahti Sahti komentáře u knih

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Příběh byl do 2/3 zdlouhavý a moc se děj neposouval, ale poslední třetina to všechno vynahradila a závěr se povedl. Bylo to daleko zamotanější než jsem čekala. Jsem ráda, že jsem vydržela a knihu dočetla :-)

10.04.2023 4 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Bohužel po 30 stranách odloženo, psáno kostrbatĕ, nešlo se vůbec začíst. Amatérsky psané, jak uz někdo psal, pokus o knihu napodobit Erskinovou. Divím se, že to knižnĕ vůbec vyšlo.

02.06.2021 odpad!

Různé životy a tajné smutky Josefíny B. Různé životy a tajné smutky Josefíny B. Sandra Gulland

Velmi ctive, uz se tesim na dalsi dil. Nejprve jsem cetla novinku min.roku Hortensie od ceske autorky Strakove a ta doba me tak oslovila, ze jsem se zacala zajimat vic o Josefinu, matku H.a manzelku Napoleona. Doporucuji.

15.04.2021 5 z 5

Svět, co byl mým Svět, co byl mým Jitka Závodná

Hodne zajimava kniha, ktera mi otevrela oci, jak to v dobe prvni, druhe sv.valce a pak v dobe komunismu meli slechtici tezke. Osud hlavni hrdinky ve me zanechal mnoho otazniku. Ceho vseho jsou lidi schopni. A verim, ze i v soucasne dobe nejsme o dost dal. Je to smutne.
Semknout se a byt tu jeden pro druheho, nedelat rozdily a zit v harmonii. To je neco k cemu bychom meli smerovat...

27.01.2021 5 z 5

Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Gerald Messadié

Ze začátku jsem se nedokázala do knihy začíst, ale cca od 70 strany už se příběhl četl sám. Je to jako v dnešní době, samé intriky a boj o moc. Hodně mě překvapil popis královny Nefertiti. Její oči - jedno normální a druhé uhrančivé/zakalené. V závěrečné části je setkání Meritaton s kočkou, to mi přišlo trošku hloupé. Přesto zajímavé čtení, jdu se pustit do dalšího dílu.

01.02.2020 3 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Nejak mi ta kniha nesedla...knizku jsem odlozila...na hlavni hrdinku jsem nemela nervy.

18.12.2018 1 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Četla jsem před časem a vrátila se k ní znovu. Nádherná kniha, kterou mohu vřele doporučit.

18.01.2018 5 z 5

Okouzlení Egyptem. Ludmila Matiegková (1889 - 1960) Okouzlení Egyptem. Ludmila Matiegková (1889 - 1960) Hana Havlůjová

Kniha, která se podrobně zabývá životem velmi zajímavé ženy. Dosud jsem o ní nikdy neslyšela a je to velká škoda. Žena, která na svou dobu, šla za svým snem...

04.03.2024 5 z 5

Má dobrodružství cestou do Afriky Má dobrodružství cestou do Afriky Vilém Němec

Knihu z roku 1919 (jedná se o první vydání) jsem objevila v knihobudce a jsem za to moc ráda. Tohoto cestovatele jsem vůbec neznala. Dokázal svou cestu z Prahy do Egypta vyprávět velmi poutavě. Je až neuvěřitelné, jaké měl štěstí při svém putování a především na lidi, kteří mu vždy pomohli. Vždy se i z těch nejhorších situací dokázal znovu postavit na nohy. Šel za svým snem - doputovat do Afriky a tu pak poznávat. Určitě se podívám i po dalších dílech autora. V této knize popisuje Němec jen cestu, jak se dostal do Afriky a jen poslední kapitola vypráví o pobytu v Egyptě.

20.03.2023 4 z 5

Smrt chrámových tanečnic Smrt chrámových tanečnic Břetislav Čenda

Náhodně vybraná kniha z městské knihovny a opravdu úlovek. Nefer a její příběh mě pohltil.

11.12.2022 5 z 5

Selfíčka Selfíčka Marek Vácha

Spatna volba. Ja, clovek ateista a koupi si takovouhle knizku... Poputuje do knihobudky, snad si sveho ctenare, kteremu lepe sedne, najde...

30.06.2021

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Mám ráda knížky s hlubokými myšlenkami, které mě někam posunou, rozšířím si obzory, mohu hloubat nad dějem, jak se vyvijí, ráda se vcítím do pocitů hrdinů.
U této knížky jsem po 4 kapitole odložila, prostě se to nedá...

02.12.2020 odpad!

Básně Básně Jan Čarek

Tyto básničky jsou ve sbírce ale spíše smutné vzpomínání na to, co už není nebo na ty co odešli navždy. Básník je tady spíš nešťastný, že už mu nic z dětství nezbylo. Rodiče, prarodiče, pes, chalupa a ani švestkový háj už nesmí nevštívit, jelikož už je tam cizí a vše patří jiným.

28.08.2020 3 z 5

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

Kniha mne moc neoslovila, zvlastni styl psani, ktery mi nesedl.

27.08.2018 2 z 5

Císař alchymistů Císař alchymistů Otomar Dvořák

miriama: Tady ses trochu spletla, v knížce je jméno nevlastní dcery E.Kelleyho Alžběta (Elisabeth).
Dočetla jsem se někde na netu, že to byla "Malostranská Sapho".

Jinak knížka velmi čtivá, lákavá hledat detaily o životě mága E.K. a vydat se i na místa, kde dříve žil (Hněvín v Mostě, Včelní Hrádek u Jílového u Prahy, Křivoklát aj.).

17.02.2018 4 z 5

Imhotepův hrob Imhotepův hrob Erdogan Ercivan

Doporucuji, kniha Vam otevre oci, ze ne vzdy chteji egyptologove sdelit verejnosti vsechny sve objevy. Vzdy se dozvidame jen to, co jini uznaji za vhodne. Ani Zahi Havas neni vyjimkou, je to jen loutka, ktera hraje jak mu prikazi a mlzi celemu svetu.

14.10.2017 5 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Precteno za tri dny, povedena knizka. Nuti me precist si knizku Milenec Lady Ch. od Lawrence...a samozrejme navstivit antikvariat, kde si tu knizku koupim a mozna take najdu vzkazy, ktere objevila Maggie...

16.09.2017 5 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Potřebovala jsem trochu nakouknout do života těchto lidiček, abych trochu lépe některým situacím a věcem porozuměla (bratrancův syn má Asperga).

04.04.2024 3 z 5

Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Chris Greenhalgh

Měla jsem příliš velká očekávání a přišlo menší zklamání.

08.09.2020 2 z 5

Zapomenutý pergamen Zapomenutý pergamen Philipp Vandenberg

Dobrodružství Afry mně moc bavilo, jen ten konec mi nepřišel moc dobře propracovaný, škoda, na závěr jsem čekala velkolepého.

02.12.2019 4 z 5