Sabushenkaxx Sabushenkaxx komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Hledala jsem v žebříčcích na této stránce a potřebovala jsem pohladit po duši, tato kniha to dokázala. S komentáři níže mohu jen souhlasit. Tuto knihu doporučím mnoha lidem ve svém okolí, kteří podle mě také potřebují pohladit.

22.03.2023 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Příběh mě zaujal, líbí se mi popis prostředí i realistické postavy. Jako mínus vnímám grafické zpracování textu u kterého se musí čtenář neustále soustředit, aby mu neunikla přímá řeč či myšlenka postavy. Ocenila bych rozdělení do více odstavců, kdy si čtenář pomyslně odpočine a strovná myšlenky. Proto je to náročnější čtení, žádná oddechovka. Nicméně ji mohu s klidným svědomím doporučit, autorka má můj obdiv za dokonalou přípravu a důslednost k nejmenšímu detailu

22.08.2021

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Jako první jsem viděla dvě řady seriálu a nechtělo se mi čekat na třetí, sáhla jsem po knihách a dobře jsem udělala. První kniha mě vtáhla do děje a i když jsem věděla co mám od příběhu čekat, autorčin styl psaní mi učaroval a není překvapení, že knihy jsou mnohem bohatší než seriál. První kniha je dost svižná, druhá mě překvapila svou historií a dokonalým zpracováním reálných historických postav, třetí kniha byla svým způsobem nejvtipnější a zároveň nejvíc zvrácená, to žeru! ????????

17.02.2021

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl jsem si opět užila. Autorka krásně rozvíjí linku příběhu a dokonale navnadí na třetí díl. Co mě obzvlášť potěšilo, byla šifra na poslední straně, nijak složitá, ale bylo to, jako malý dárek!

08.09.2021 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tušila jsem že se mi bude tato kniha líbit, filmy se mi líbily svým obsahem a kniha je o tolik bohatší, jak už to bývá fascinující téma cestování v čase se autorka chopila úžasně, originálně. Malým množstvím textu je vyjádřeno hodně. Těším se až si přečtu zbytek trilogie

28.08.2021 4 z 5

Pohádky před spaním Pohádky před spaním Zuzana Pospíšilová

Tohle je naše srdcovka, čteme ji opakovaně, vždy po nějaké době. Až z ní děti vyrostou, plánuji uschovat pro svá vnoučata

20.08.2021 5 z 5

Ilustrované včelařství Ilustrované včelařství Yves Gustin

Po knize jsem sáhla, jako náhled do včelařství a velmi mě potěšila. Pomocí ilustrací a krátkých textů si čtenář udělá rychle představu, co včelaření obnáší, a že toho není málo. Jak sám autor zmiňuje, jde stále kupředu a rok od roku se dá dozvědět něco nového. Knihu doporučuji pro naprosté amatéry. Nyní si včelích produktů vážím o to víc. A samotné ilustrace jsou mistrovská práce, klobouk dolů.

05.01.2022 3 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Tuto knihu jsem přečetla již před pár týdny, stačil mi na to den... Je čtivá, svižná, děj do sebe krásně zapadá. Měla jsem čas o této knize přemýšlet a taky jsem to dělala, což ukazuje, jak silná je. Věřím, že si zaslouží kvalitní zfilmování

20.08.2021 4 z 5

Čtyři prány štěstí Čtyři prány štěstí Petr Casanova

Nedivím se, že má kniha tak vysoké hodnocení. Našla jsem v ní mnoho námětů k přemýšlení a to je, myslím, její smysl. Nejde o univerzální návod ke štěstí, to si musí každý čtenář ujasnit předem. Již během čtení jsem uvažovala, kolika lidem v mém okolí (a je to vysoké číslo) by rozšířila obzory.

21.01.2024 3 z 5

Vychovatelství Vychovatelství Stanislav Bendl

Knihu jsem si vybrala sama, jako prostředek samostudia. Možná do ní v budoucnu nahlédnu, ale v současnosti bych ocenila spíše praktické rady o práci s dětským kolektivem.

29.08.2023

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

(SPOILER) Jako první jsem viděla filmy, proto jsem s chutí sáhla po knihách, s nadějí že se mi něco z filmu vysvětlí. Filmy jsou kvalitně zpracované, ale třetí díl trilogie mě velmi překvapil. Děj je jiný, velmi by mě zajímalo, jak by si filmaři pohráli s původní verzí příběhu.
Ovšem, zpět k tématu... Napsáno výborně. Xemerius je zábavná postava. Hlavní hrdinka možná trochu uplakaná, ale u puberťačky se to dá čekat. Ocenila bych delší konec, jak se postavám vedlo dál.
Mé dojmy jsou kladné a celou trilogii mohu vřele doporučit dál.

08.09.2021 4 z 5

Pohádky pod polštář Pohádky pod polštář Zuzana Pospíšilová

Tuto knihu jsem dětem koupila jako druhou od této autorky. Líbí se mi rozdělení podle témat (po pár dnech mají nový nádech) i snadné čtení ( žádné složité výrazy ani dlouhá souvětí). Fantazie autorky ne nekonečná, z obyčejné každodenní činnosti či předmětu vytvoří kouzelný krátký příběh, často s poučením, dokonalý pro věkovou kategorii 2-6 let
Jako negativ vnímám srovnání s druhou knihou, kterou jsme koupili dříve a je pro nás o něco zajímavější

20.08.2021 3 z 5