Sabulep Sabulep komentáře u knih

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Předchozí kniha se mi moc líbila. Tato byla taková o ničem, trochu moc sebelítostivá.

12.01.2024 2 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Čekala jsem od toho trochu víc, je vidět, že to je autorky první román. Škoda, myslím si, že příběh je silný a šlo by jej zpracovat lépe, aby to člověka vtáhlo do děje a probudilo emoce. S touto Severokorejkou se mi víc líbil rozhovor v 2. knize.

24.12.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nenáročná literatura, nepřekvapí a ani extra nenadchne. Prostě odpočinek. Mohlo být trochu víc romantiky, ale i tak byl tento díl povedenější než předchozí.

16.12.2023 3 z 5

Základy přírodní magie pro dobrou čarodějku Základy přírodní magie pro dobrou čarodějku Lindsay Squire

Moc pěkné shrnutí, pro více informaci musí člověk hledat v dalších knihách, ale to se dá očekávat k počtu stran. Doporučuji pro začátečnice. Pěkné ilustrace.

05.11.2023 4 z 5

Hygge domov Hygge domov Meik Wiking

Knížka splňuje, co jsem očekávala - uklidňující a pohodové čtení a pěkný vizuál. Obsahově nic moc nového nepřinese, pokud jste četli autorovy předchozí knížky, tuto číst už nemusíte.

20.10.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Pěkná beletrie u které se člověk i trochu zamyslí. Líbil se mi citát: otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš

15.09.2023 5 z 5

Dračí královna Dračí královna William Andrews

Po první knížce jsem čekala trochu víc. Bylo to čtivé, ale průběh první knihy byl daleko silnější a ta část ze současnosti byla přitažená za vlasy a málo propracovaná. První knihu jsem si nechala doma, tuto pošlu dál. Nicméně na překlad třetí knihy se těším. Líbí se mi jak autor píše a že to je an základě historie.

25.08.2023 4 z 5

Karlaz: Cesta člověka Karlaz: Cesta člověka Tomáš Gavlas

Pro mě strašně otravné čtení a to jsem příznivcem seberozvojovych a ezo knih, ale tohle jsem nemohla ani dočíst.

23.08.2023 1 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Kniha je velmi čtivá, přečetla jsem ji za jeden den. Jen by měla mít jiný název, protože o Anně v cele knize nepadlo ani slovo nicméně se mi to líbilo a dalo mi to další pohled.

21.08.2023 5 z 5

Dívka v modrých šatech v podvečerním světle Dívka v modrých šatech v podvečerním světle Alena Schröder

Čtivá kniha, vůbec se mi do ní nechtělo po předchozích komentářích, ale nakonec se mi moc líbila. Škoda, že nebylo trochu lepší rozuzlení, ale tak to bývá i v životě

20.08.2023 4 z 5

Pomalu Pomalu Brooke McAlary

Mně se kniha líbila moc. Autorku jsem předtím neznala, i přes to mi nevadilo, že hodně psala o svém životě a svojí cestě ke zpomalení, naopak mě to inspirovalo. Knihu bych spíš doporučila pro ženy, které chtějí v životě trochu přibrzdit a nemít pocit, že jim život protíká mezi prsty.

31.07.2023 5 z 5

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

Velmi silný příběh, který stojí za přečtení, obdivuju tu touhu přežít. Bohužel strhávám hvězdičku za spisovatelky práci, zbytečné zdlouhavé popisy, věty. Možná to bylo překladem.

09.07.2023 4 z 5

Labradorský retrívr - Sportovec se smyslem pro rodinu Labradorský retrívr - Sportovec se smyslem pro rodinu Katharina Schlegl-Kofler

Moc hezky zpracovaná knížka, obsahuje nejen základní popis rasy ale i rady na správnou péči a výcvik. Doporučuji začátečníkům.

26.06.2023 5 z 5

Tajná moc čísel Tajná moc čísel Monika Ben Thabetová

Část knihy, která popisovala Moniky příběh se mi velmi líbila, příběh byl opravdu silný. Co se týče části numerologických výpočtů, chybí mi v tom nějaké vysvětlení, nějaký racionální základ, abych tomu uvěřila. Ezoteriku mám ráda, ale musí to alespoň trochu vypadat přesvědčivě. Udělala jsem výpočet sobě i partnerovi a moc to nesedělo tak nevím, kde je chyba.

06.05.2023 3 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Velmi čtivě napsaná kniha, doporučuji přečíst každému, ale zejména mladým lidem. Ve financích se pohybuji už 5 let, takže pro mě informace nebyly žádnou novinkou, spíš jen potvrzením. Nicméně lituji toho, že jsem tyto informace neměla třeba už ve 20, nebo ještě dříve

19.04.2023 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Průměrná knížka, měla jsem chvílemi u problém ji dočíst. Jediné, co mi přinesla, je nápad si přečíst nějakou klasickou literaturu, ke které jsem měla odpor ze školních let.

17.02.2023 2 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Hezky zpracované, ale pořád mi tam něco chybí, nějaká hloubka. Neumím to vysvětlit, i přes množství informací, mi to přijde jen povrchní. Chtěla bych víc objevit prapůvod tradic i v souvislostech se světem. Knížka působí jako článek v časopise, nejde do pravé podstaty. Kniha obsahuje víc receptů, než je nutné.

29.12.2022 4 z 5

Pravidlo pěti vteřin Pravidlo pěti vteřin Mel Robbins

Pravidlo fajn, ale zdlouhavé okecávání a příspěvky ze sítí od lidí mě nebraly. Stačilo by to na A4 popsat, nebo se podívejte na Ted talk.

22.11.2022 2 z 5

HausMagick HausMagick Erica Feldmann

Milá, relaxační a vizuálně hezky zpracovaná kniha o tom, jak si ze svého domova udělat osobní svatyni. Místo hygge čekejte spíš magii, tarot, astrologii apod. Všechna témata jsou ale jen mírně nakousnutá, nejde to do hloubky.

02.11.2022 4 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

1 hvězda za krásné vizuální zpracování. Obsah nemá s poezií nic společného. Nudné, bez nápadu, bez pointy. Měla jsem problém knihu dočíst. Za mě odpad.

02.10.2022 1 z 5