s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Finská čítanka Finská čítanka * antologie

Pěkné provedení. Čím naturalističtější příběh tím lepší. ????

13.11.2019 3 z 5

Čaj o páté Čaj o páté Claudia Hunt

Dobrý kousek.

10.11.2019 3 z 5

Hodinu nekousat Hodinu nekousat Tomáš Brandejs

Fajn zkušenost. Občas chytré i vtipné verše. Pár hezkých slovních spojení.

03.11.2019 3 z 5

Doba jedová 2 Doba jedová 2 Anna Strunecká

Ech. Plusy tohohle dílu rozhodně jsou, že byly přidány názory z opoziční strany. Teda, akorát tím čtenáře matou ještě víc, což úplně nebyl záměr (snad). Jinak podobné jako první díl, nějaké názory a poznatky fakt dobrý a nějaké poznatky a názory fakt špatný.

03.11.2019 3 z 5

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Milá pohádka, dobrý děj. Jen bych volila jiný styl psaní. Začátek byl super, ale postupně hra ztrácela na svém kouzlu. Pěkný konec.

30.10.2019 4 z 5

Srdce mluví Srdce mluví Cleo Wade

Ze začátku to bylo mrtě dobrý. Právě takovou útěchu jsem potřebovala. Ke konci už mě to nebavilo. Člověk by pak byl takový otloukací panák, kdyby se tím řídil. A ty básničky jsou strašně nepěkný.

09.10.2019 3 z 5

Tiché město Tiché město Ivan Wernisch

Sednul mi styl psaní, ale jinak nic zvláštního.

06.08.2019 3 z 5

Plop! Vyvrtil Žlahvout pšunt i chlpal liquére – Zdařilé verše a prózy Plop! Vyvrtil Žlahvout pšunt i chlpal liquére – Zdařilé verše a prózy Ivan Wernisch

Ne, tohle prostě nebylo nic pro mě. Moc mě nebavilo přemýšlet nad významem slov, tudíž jsem ani nevěděla o čem čtu. Přesto dávám téhle knize poměrně vysoké hodnocení, možná protože mám ráda autora nebo možná kvůli hezkým obrázkům. Nebo snad kvůli tomu, že mám ráda vymyšlená slova?

24.07.2019 2 z 5

Chodit po provaze je snadné Chodit po provaze je snadné Ivan Wernisch

Zábavná a zároveň dechberoucí poezie s kapkou marnivosti. Bohužel, první oddíl méně povedený, né všechno mi sedlo.

21.07.2019 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Vzorec který byl použit v prvním díl, je úplně stejně použit i tady. Tudíž celou knihu sledujeme jen nástin na vyvrcholení, selhání, nudu a převážnou část nepodstatné informace pro další příběh. Občas je přímá řeč strašně nepřehledná. Věci a činnosti se stále opakují, jako kdyby autor nevěděl co jiného tam vecpat. Nápad na hlavní zápletku je nedostatečně globální a zmínka na konci knihy o tom, že další kniha bude respektive o tom samém, mě moc nepotěšila. Jinak stále je kniha nadprůměrná, ale tenhle díl působí velmi odflákle. Kellen je stále fajn a roztomilý ňuník. Ostatní postavy se mi taky pořád líbí, jen Ferius ztratila trochu toho svého kouzla z prvního dílu. Jinak rychlost toho, jak se do někoho může pan K. zamilovat je nerealná.

17.07.2019 3 z 5

Klinické použití krve Klinické použití krve neznámý - neuveden

Spoustu užitečných informací, které doufám nezapomenu tak brzo. Ovšem docela mě překvapilo vysvětlování velice triviálních věcí (např. Třikrát takový objem= 1x3 = 3 :D)

26.06.2019 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Moc se mi líbily autorovy vstupy do děje a jeho pojetí smrti, ale příběh a postavy dost zaostávaly.

05.06.2019 2 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Ano, občas to ňuňuňu bylo, ale jinak nic extra. Barvy byly dobře vybraný, trochu to tím na mě působilo retro. Když už tam byl text, tak tam padaly docela krutopřísné fórky. Bohužel je tohle literatura a i téma s kterým se moc neztotožňuju.

28.05.2019 2 z 5

Shopping and Fucking Shopping and Fucking Mark Ravenhill

Meh. Nějaké scény byly fakt dobré a silné. Hra ale působila dost nevykresleně a někde dost uspěchaně. Naturalistická stránka působila strašně zbytečně a absurdně. Fňuk asi jsem měla moc vysoké očekávání.

26.05.2019 2 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Přesný příklad toho jak by neměla kniha vypadat.
Styl psaní velmi jednoduchý. Občas zmatená přímá řeč. Postavy velmi šablonovité. Klisché na každé stránce. Opakování vět a frází. Scény které přímo vypadly z filmu a celé to celkově bylo takové "jo to už jsem někde viděla". Nelogické chování postav. Zbytečně složité řešení problémů, které by se jinak řešily velmi snadno. Nereálné citové reakce charakterů. Beznadějné pokusy o překvapení.
Takže tak.

25.05.2019 odpad!

A celý život budem šťastný... A celý život budem šťastný... * antologie

Příběhy Zlatá svatba a Romantika byly povedené a odehrávaly se v příjemném prostředí. A tím končím. Zbytek naprostá ztráta času s nestrukturním a neúderným dějem.

22.05.2019 2 z 5

Nářez brouků na palouku Nářez brouků na palouku Bohuslav Vaněk-Úvalský

Jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou. Miluju hrátky se slovy.

08.05.2019 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Bylo to fajn, jednoduché počtení. Zvláštní styl psaní, krásné kresby. Překvapivé zakončení. Ovšem potřebuju něco víc sofistikovaného. Působilo to trošku jako fanfikce.

10.03.2019 3 z 5

Buď v klidu a dej si panáka Buď v klidu a dej si panáka kolektiv autorů

Takové nicotné a zbytečné....

07.02.2019 1 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Prostě co dodat. Četla jsem ji jako rereading a je furt stejně úžasná a silná. Úplně si neumím představit, že bych ji četla v osmi. Bratry jsem měla oba dva moc ráda, vlastně všechny jsem měla moc ráda. Mínus je, že jsem se vůbec nedozvěděla, kdo vlastně Tengil je. Avšak jak už jsem říkala, připadá mi, že je knížka moc drsná a nebojí se zabíjet, takže v osmi bych to radši nečetla... Začátek byl trochu pomalejší a musela jsem se k němu nutit.

26.01.2019 4 z 5