ruzer ruzer komentáře u knih

Romanovovci (1613-1918) Romanovovci (1613-1918) Simon Sebag-Montefiore

Veľkolepá kniha. Človek si spraví prehľad o ruskom samoderžaví od začiatku sedemnásteho storočia až po XY zvolenie Putina. Autor priniesol ucelený popis jednej dinastie, v ktorej sa striedajú silní a slabí panovníci, cárovné a cárovia.

Kniha sa čítala jedným dychom. Ku koncu bola mierne neprehľadná ale to kôli väčšiemu počtu postáv. Je rozdelená na niekoľko častí, ktoré začínajú prehľadným rodokmeňom panovníkov. V úvode jednotlivých kapitol sú uvedené postavy a ich vzájomné vsťahy, čo knihe pridáva na prehľadnosti. Nechýba ani obrazová príloha, ktorá rozhodne dodáva knihe šmrnc.

09.01.2018 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Neviem co si mam o Kulhankovi mysliet. Zo vsetkych stran je clovek bombardovany nazormi ze sa jedna o najlepsieho zanroveho spisovatela v okoli. Mne to vobec tak nepripada. Samozrejme je to citatelne je to aj zabavne ma to dej. Ale.
Najprv som precital celeho Koprivu, subezne Zambocha. A potom som prisiel s velkym ocakavanim na Kulhanka. Na modlu. Nic lepsie nie je.
Zostal som sklamany. Neviem ci som mal prilis velke ocakavania alebo ci to nie je len povestny moj salok kavy. Kopriva ma lepsiu akciu, lepsi humor a hlavne nieco co kulhos nema- zvraty. Zamboch dokaze vytvorit uveritelnejsi pribeh a lepsie zapadajuci do seba. Plus jeho postavy su takmer realne a premyslene.
Vladci strachu boli nemastni neslani. Dej miestami znacne nelogicky. Som rad ze som si ho len vytlacil a nekupoval ho po bazaroch za 100€/kniha.

27.11.2017 2 z 5

Časy zo second-handu Časy zo second-handu Světlana Alexandrovna Alexijevič

Temná kniha. Muselo to dať veľa práce zozbierať všetky príbehy a rozvyprávať ich formou knihy. Miestami som mal pocit ako pri čítaní Suostrovia od Solženicyna. Nechápal som ako je toto možné ako sa to vôbec mohlo stať. Veď to musí byť predsa vymyslené. Knihu odporúčam každému a hlavne bz si ju mali prečítať rusofily. Ale vlastne keď ľudom nepomohlo 70 rokov pochybujem že im jedna kniha otvorí oči.

03.11.2017 5 z 5

Rivers of Babylon Rivers of Babylon Peter Pišťanek

Malo to vsetko. Perfektny jazyk a humor co pravidelne sposoboval zachvaty smiechu. V 90 tych som sa narodil takze som tu dobu nezazil. Asi som aj rad, staci mi si o nej precitat :D

14.10.2017 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Dychberúca kniha. Nemala žiadne slabé miesta. Páčilo sa mi rozdelenie na krátke kapitolky. Vďaka tomu má spád. Autor objektívne popisuje udalosti, nesnaží sa vnútiť svoj subjektívny názor. Všetko necháva na čitateľovi.
Celý čas som im fandil. Škoda, že nebolo viacej ľudí čo púštali bolševikovi žilou.

09.04.2017 5 z 5

Eichmann v Jeruzaleme: Správa o banalite zla Eichmann v Jeruzaleme: Správa o banalite zla Hannah Arendt

Zo začiatku ma celkom nudila a bol som aj sklamaný, pretože som sa na ňu tešil. Po niekoľkých desiatkách strán sa kniha rozbehla. Veľmi zaujímavé čítanie. Záverečná sudcova reč v podaní Arendtovej bola perfektná.

30.03.2017 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Pri tejto knihe som prvý krát zažil tu povestnú nemožnosť odložiť knihu pokiaľ nie je dočítaná. Striedal som ju s učením na skúšku zo Statiky. Statiku som dal na C-čko a knihu zaradil na poprednú priečku.

23.12.2016 5 z 5

Táto zbierka je ako graf sinusoidy. Na Y ose je kvalita. Niektoré veci dobré iné priemerné ale našli sa aj také pri ktorý som si vravel wtf čo to tu robí. A nebolo ich málo

24.11.2016 3 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Zločin a Karamazovcov som ako tak pobral ale z Idiota som mal obrovský hokej. Neviem, či som na neho ešte mladý alebo ho nepochopím nikdy :D dám mu dekádu času a ohodnotím ho potom.

24.11.2016

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. Keby ju nenapísal M.Ž. tak ju odložím po 80 stranách. Prvé časti knihy vcelku slabé. Zaujímavejšie to bolo, až keď začala klesať teplota vzduchu. A koniec som ani veľmi nepobral. 2* za Žambocha.

11.10.2016 2 z 5

Zpackaný únos Zpackaný únos Donald E. Westlake

Rád čítam obľubených spisovateľov mojích obľúbených spisovateľov. V príipade Westlakea som bol po prečítaní Jak neuloupit smaragd vcelku sklamaný ako bolo tam par vtipných situácii ale nič extra. Oproti tomu Zpackaný únos bol super, zhltol som ho v podstate skoro na jeden záťah. Perfektá oddychovka, super humor. Teším sa na dalšie Dortmunderovky.

15.05.2016

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Táto kniha bola pre mňa šlapnutie dosť vedľa. Tešil som sa na Pavlovského humor ako som bol zvyknutý z recenzii a článkov, ten tam síce bol ale dejovo ma kniha vôbec nebavila. Keby sa aspoň polovici postáv nezačínalo meno na J.

14.04.2016 2 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Miroslav Žamboch

Veľmi dlho som odkladal prečítanie tejto knihy, priam som sa toho až bál :D Dôvod bol taký, že Na ostřích čepelí som už mal za sebou a pokladal som ju za vrchol od Žambocha možno celkovo aj žánru v ČS, tak som sa trošku obával prečítať knihu, ktorá ma ešte o niečo vyššie hodnotenie. Nakoniec som sa odhodlal a zhltol som ju za pár dní, dokonca ma asi viacej brala ako NOČ. Koniáš už nie je taký nesmrteľný, dostáva viacej na hubu ale knihy a kvalitné víno ho neomrzeli.
/SPOILER: Veľmi sa mi páčila postava Bamegiho a ten jeho prechod vsťahu k K. od zakázky cez pomali nenávisť až k hlbokému obdivu./
Kniha sa zarezala hlboko do povedomia a veľmi dlho tam ešte zostane !
Rozhodne Vlk samotář nezosadil NOČ z trónu ale svojich 5* si bezpochyby zaslúži.

14.02.2016 5 z 5

Fyzika 1. část - Mechanika Fyzika 1. část - Mechanika David Halliday

Ked som s knihou pracoval (skola ) tak som ju nenavidel :D s odstupom casu aj lutujem, ze som si ju nekupil. Perfektne spracovane kapitoly, riesene priklady, neriesene priklady s vysledkami, drobne testiky na kazdej druhej strane ci chapete popisovanej problematike. Az sa chcete skutocne nieco dozvedet o fyzike tak tato kniha je ta spravna volba.

05.01.2016 5 z 5

Konstruování strojních součástí Konstruování strojních součástí Joseph E. Shigley

velmi zaujmava kniha, potreboval som ju na Konstrovanie v skole(VUT). Necital som ju celu ale da sa povedat, ze som tam nasiel to co som potreboval.
Jedna z veci co sa mi nepacila bola absencia vysledkov k prikladom i ked tam bolo dostatok riesenych, taktiez by sa zislo vypracovat aspon strankove zhrnutie na konci kazdej kapitoly.

05.01.2016 4 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

tesil som sa lebo som si myslel ze Kopriva nedokaze napisat priemernu knihu a predsa sa nasla , este prva poviedka pohode ale druhu som docital horko tazko .... vyzera to tak ze jej este budem musiet niekedy dat sancu

05.01.2016 3 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

uplne strhujuco napisane, chcel som tam vtedy byt s nimi zazit to na plno... mam rad dobrodruzstva a toto bolo jedno z najvacsich :)

Akvárium Akvárium Vladimir Bogdanovič Rezun

zaujmava kniha ale na moj vkus az prilis zbytocneho materialu, kludne to mohlo mat o 70 stran menej, kazdopadne niektore pasaze sa vryli do pamati.. tazko hodnotit co je pravda a co fikcia ale myslim si, ze o fungovani vtedajsej tajnej sluzby sa nieco dozvieme

05.01.2016 3 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

neuchvatila ma ako podobna kniha o ,,susednom,, hrdinovi ( Cas zit, cas zabijet) ale stale to je Konias a ten nikdy nebude zly

05.01.2016 4 z 5

Čas žít, čas zabíjet Čas žít, čas zabíjet Miroslav Žamboch

jedna z knih ktore patria do zlateho fondu CS fantasy, premakane zapletky a nezabudunutelne postavy, miesta, repliky... castokrat sa pristihnem ako sa mi v hlave vybavi urcita pasaz a hned utekam do knihovnicky a listujem, citam :D