Akvárium

Akvárium je jedným z nejzajímavějších svědectví Viktora Suvorovova. Líčí v něm vlastní příběh a fungování sovětské vojenské rozvědky. "...Poslechni, Suvorove, na to se nikdy neptej. Akvárium má příliš vážný vztah ke svému utajení. Někoho se zeptáš, a budeš viset na háku. Nedělám si legraci. Za čelist nebo za žebro - a zvednou tě nahoru..." To řekl Viktoru Suvorovovi, autoru této knihy, když ještě sloužil ve speciálním komandu Sovětské armády, jeho velitel plukovník Kravcov. Ze Suvorovova vycvičili diverzanta a špiona a poslali ho do diplomatických služeb na Západ. V roce 1978 emigroval do Velké Británie. V Moskvě ho odsoudili k smrti zastřelením....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29719/akvarium-29719.jpg 451

Akvarium

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Naše vojsko

Babo

Autor přibližuje život špiónů v SSSR a pro mě je to důkaz,že je to svět sám pro sebe .Kniha je napsaná velice čtivě , takže si své čtenáře jistě najde .

konicekbily

Asi úplná faktografie to nebude, ale tak nějak to asi u tajných služeb funguje, Hlavně, že se četla výborně. Četl jsem ji již dříve, nyní po aféře s ruskými přeběhlíky se k ní vracím. Kdybych tak věděl, co je pravda a co je smyšlenka!

los

četl jsem před 20 lety a tehdy na mne příběh velmi zapůsobil, pravděpodobně bych byl dnes daleko kritičtější, ale doporučuju

Sambóši
12.11.2016

Příběh člověka, vojáka, který se dostává výš a výš v hierarchii sovětské armády a na vysněné pozici, začíná padat.... Kniha se zdá být malou sondou do komunistického řežimu, kde boj o moc je to první i poslední a ten, kdo je nepohodlný je odstaven nebo zlikvidován. Autor píše velice poutavou formou a umí vtáhnout do děje.

MaxQ
07.11.2016

Velmi zajímavá kniha, především první polovina, kdy se Suvorov šplhá nahoru z velitele tanku až do GRU. Práce v GRU už tak napínavá není, což je zřejmě tím, že kniha se blíží spíše literatuře faktu než Jamesu Bondovi. Nicméně Suvorov psát umí a číst jeho knihy je zážitek.

ruzer
05.01.2016

zaujmava kniha ale na moj vkus az prilis zbytocneho materialu, kludne to mohlo mat o 70 stran menej, kazdopadne niektore pasaze sa vryli do pamati.. tazko hodnotit co je pravda a co fikcia ale myslim si, ze o fungovani vtedajsej tajnej sluzby sa nieco dozvieme

konicekbily
26.10.2015

Asi úplná faktografie to nebude, ale tak nějak to asi u tajných funguje, Hlavně, že se četla výborně.

pavel80
18.10.2015

Knížku jsem shltnul jedním dechem, opravdu člověka vtáhne do děje. Nicméně s autenticitou je to přinejlepším sporné, ale i přes to mám Suvorova (alias V.B. Rezuna) pro jeho čtivý způsob psaní rád.

Koňadra
13.07.2014

Nooo ... že by som to bral ako faktografiu ... neviem, ale číta sa to ľahúčko, tak na pol dňa. Suvorov vie písať pútavo.

Vartan
14.03.2014

Super kniha.

PavelR
06.01.2013

Výcvik, práce a každodenní realita důstojníka GRU, čtivá a akční knížka. spíš román než "Fakta a svědectví".

1Franta2
13.06.2012

Komunisti z těchto knížek nemají asi radost. Major GRU, Sovětský občan....a náhle se český človíček zpracovaný českou komunistickou propagandou dozvídá z povolaných úst o komunistických koncentrákách a sovětských cílech na ovládnutí světa. To je divení.