Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Kniha zloduchů Kniha zloduchů Walt Disney

Kniha se mi nelíbí, ale dcera teď na spaní nechce předčítat jinou a je z ní nadšená, hodnotím tedy zlatou střední cestou... Nevadí mi podívat se na příběh z pohledu zloducha, ale vadí mi ty utnuté konce, příběh z ničeho nic končí v nejlepším/nejhorším. Jinak beletristicky napsáno pěkně a známé ilustrace jsou samozřejmě také povedené.

30.01.2024 3 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

První část hodnotím velmi kladně. Druhý příběh mě bohužel už tolik nebavil. Asi si od pana Vondrušky budu muset dát na chvíli pauzu :)

02.10.2023 3 z 5

Kotě z Kocourkova Kotě z Kocourkova Václav Čtvrtek (p)

Objevili jsme v naší knihobudce a dcera teď před spaním nechce číst nic jiného. Krátké, humorné a milé příběhy. Uvidíme jestli u nás vydrží do doby, než se malá čtenářka bude učit sama číst :)

14.09.2023 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Opravdu jedna ze slabších knih této mé oblíbené autorky...

24.03.2023 3 z 5

Ve vánoční dílně a jiné příběhy Ve vánoční dílně a jiné příběhy Regina S. Jobst

Jedna ze dvou oblíbených vánočních knížek mého dětství. Čtu jí teď dceři a také se líbí :)

09.12.2022 5 z 5

Všetečný vánoční andělíček a jiné příběhy Všetečný vánoční andělíček a jiné příběhy Margot Meusel

Když jsem byla malá, tato vánoční knížka byla má oblíbená, především jsem si oblíbila krásné ilustrace. Teď jí čtu další generaci a opět má úspěch.

09.12.2022 5 z 5

K čemu je nočník? K čemu je nočník? Katie Daynes

Pěkně a pro dítě srozumitelně zpracováno.

12.06.2022 5 z 5

Objevujeme svět! Zahrádka Objevujeme svět! Zahrádka Nathalie Choux

Naše první Minipedie a dcera si ji hned zamilovala. Jednoduché kresby a pohyblivé prvky děti zaujmou.

05.03.2022 5 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Do čtení jsem se musela nutit (nerada to vzdávám), ale když vás příběh začne bavit až ke konci, o knize to moc pozitivního neříká.
Josh je příliš horlivý a Avery impulzivní, ale docela jim tu romantiku věříte a přejete, ale stále se neděje nic zásadního, pro co by jejich příběh měl být napsán a vyprávěn. A pak hlavní zápletka přijde až na posledních stránkách knihy a konec... Nápad zajímavý, ale zpracování trochu pokulhává, celá kniha je takové "prázdné nic", zápletka šla umístit někam dříve, většinu knihy jsem se zkrátka strašně nudila. Knihy Jamie McGuire se mi v minulosti četly dobře, tady je asi chyba ve spolupráci dvou autorek na jednom díle, protože Jamie samostatně píše lépe.

12.01.2022 2 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Dočetla jsem za pár hodin, je to oddechovka, ale ze řady knih tohoto žánru pro mě úplně nevybočuje, jsou lepší knihy, lepší autorky (kdybych neznala skvělé knihy Colleen Hoover, možná bych hodnotila výše ;) ).
Líbilo se mi když Tate přestala být obětí a začala se bránit, ale důvod proč Jared Tatum léta trápil se mi nezdá dostatečně adekvátně vysvětlený, mě by toto jeho odůvodnění nestačilo. Také úplně nechápu vztah Tate a K.C., tak si chování nejlepší kamarádky nepředstavuju, postava K.C mi byla dost nesympatická.
A mám dojem, že se poslední roky autorky předhánějí v tom, kdo nacpe do knihy víc zmínek o skupinách a konkrétních skladbách. Úplně mi to nevadí, ale nutí mě to jít si píseň vyhledat a tím ruší od čtení :D

02.05.2020 3 z 5

Lesní školka Lesní školka Andrea Popprová

Dcera z toho ještě nemá rozum, ale já oceňuji nádherné ilustrace!

10.03.2020 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Nenáročné, oddechové, místy až absurdní, ale milé :)

13.08.2018 4 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

S Payneovými knihami je to u mě jako na houpačce - když se mi jedna líbí, můžu si být celkem jistá, že další, po které sáhnu, bude slabší odvar. "Z hovna bič" je zrovna ten horší případ. Nemůžu knize upřít velkou dávku humoru, ale hlavního hrdinu jsem si nijak nezamilovala - vychcánek a alkoholik, který se nechce ani moc snažit a život mu to vrací v podobě absurdních věcí, které se mu dějí.
Nemůžu říci, že bych úplně litovala času stráveného nad touto knihou, bavila jsem se, ale rozhodně ve mě nezanechala žádný hlubší dojem a časem nebudu z děje schopná říci naprosto nic ;)

18.05.2018 2 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Příběh je postaven především na dialogu a tak se nedostanete příliš do hloubky u samotných postav, což mi malinko chybělo, ale i tak se mi kniha líbila a mohu doporučit.

09.01.2018 4 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Knihy o Kedrigernovi jsem kdysi četla na přeskáčku a asi to bylo dobře, jelikož kdybych si jako první přečetla tento první díl, asi bych zbytek série nevyhledala. Připadá mi totiž trochu slabší. Ale jelikož vím jak to bude dál a že se to časem "rozjede", doporučuji sáhnout ihned po dvojce, pokud jste z jedničky na rozpacích, bude líp :)
Ačkoli už dávno nejsem cílová věková skupina, Kedrigernovi příběhy mě stále baví a jsou ideální na relaxační čtení.

05.12.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Musím říct, že jsem byla trochu zklamaná ve srovnání s ostatními knihami pana Hartla.
Po pěkném Prvokovi a skvělých Okamžicích jsem se na vychvalovaný Erotikon těšila a z těch tří bych ho tedy hodnotila jako nejslabší. Ne že by to nebylo čtivé, zhltla jsem to celkem rychle, ale na můj vkus byla taková hromada postav a jejich dějové linky spíše na škodu. Jediná, na kterou jsem se vždycky těšila až se zase ukáže byla Táňa, jejíž životní osud mi připadal nejzajímavější.

12.10.2017 3 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Zajímavý kousek s LGBT tématikou, které moc není. Když pominu technické chybičky, četlo se to dobře a zakoupení rozhodně nelituji.

29.08.2017 4 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Ačkoli nejsem věkem cílová skupina, bylo to krásné, milé a čtivé. Doporučuji všemi deseti :)

29.08.2017 5 z 5

Milé čtení s postupným odkrýváním tajemství z minulosti. Obdivuji Helenu jak dokázala svůj život změnit i ve vyšším věku. Payne u mě ztratil body Neviditelným, ale Helenou si je u mě zase získal :)

01.04.2017 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tak už to mám za sebou a teď to ještě nějak shrnout.
Kolem této knihy jsem kroužila asi čtyři roky než jsem našla odvahu a chuť se do tolika stránek pustit. Chaos prvních kapitol, mi dal docela zabrat, ale postupně jsem se celkem zorientovala, nicméně tato kniha rozhodně potrénuje vaší paměť, musíte se zorientovat v záplavě postav a jmen. Příběh je propracovaný a detailní, což bylo místy asi spíše naškodu, jelikož se strhující a dech beroucí děj střídal s dvakrát tolik delším obdobím kde se skoro nic nedělo a bylo docela těžké udržet pozornost. Osobně bych knihu klidně o něco zkrátila a vypustila zbytečné věci, které příběh brzdily.
Takže závěrem, bavilo mě to, ale jsem ráda že už to mám za sebou a do dvojky se pustím třeba až za nějaký čas, až přečtu něco oddechovějšího :)

19.05.2016 4 z 5