Runinka Runinka komentáře u knih

Ivan Blatný v mých vzpomínkách Ivan Blatný v mých vzpomínkách Jan Šmarda

Moc hezky zpracované vzpomínky. Vypadá to,že emigrace se stala Ivanovou záhubou.

19.04.2024 4 z 5

Miliardáři ve službách nacistů: Temná historie nejbohatších německých dynastií Miliardáři ve službách nacistů: Temná historie nejbohatších německých dynastií David de Jong

Drsné skutečnosti ze života nejbohatších potomků Němců,kteří byli spjati s Hitlerem. Mravenčí práce autora,klobouk dolů.

10.04.2024 5 z 5

Brno, ty město mých snů Brno, ty město mých snů Arnošt Goldflam

Moc hezká knížka o Brně,jeho ulicích a postavičkách.Tak, jak to umí jen AG. Kniha končí úmrtím maminky na Žlutém kopci. Je to však spjato s prohloubením vztahu k tatínkovi. Odkrývá se zde i jedno rodinné tajemství.

09.04.2024 5 z 5

Svědek z cely smrti Svědek z cely smrti Stanislav Motl

Drsná kniha o praktikách poprav.Tak jak to umí podat jen autor.Doplněno o spousty fotografií a dopisů lidí, kteří jdou na smrt.

07.04.2024 5 z 5

Detaily Detaily Ia Genberg

Vzpomínky autorky, které se jí vybavily v horečce během covidu.4 lidi,kteří se jí objevili v životě a zase zmizeli. Intimní zpověď. Pěkné.

03.04.2024 4 z 5

Bůh je z Brna Bůh je z Brna Jiří Kamen

Mně se knížka líbila moc,přestože se tam mezi těmi postavami jakoby skáče,ale přijde mi to přirozené,jakoby přicházely myšlenky a ty se daly na papír.Už se za panem Fuksou moc těším .

03.04.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Pěkně povídky z Paříže, mnohdy s překvapivým koncem.

26.03.2024 4 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Příběh zpočátku plný naděje a později s tragickým rozuzlením. Četlo se dobře, děj svižně plynul.

25.03.2024 4 z 5

Jako tygr ve sněhu Jako tygr ve sněhu Juhea Kim

Příběh delší, ale za přečtení stojí. Je to život několika lidí, které se střetávají a zase rozcházejí, ovlivňují se navzájem, a tak nějak o sobě stále ví. Nakonec se kruh uzavírá.

16.03.2024 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Dobře napsaná kniha o tom,jak se odrazit ode dna. Z prostředí Krušnohoří.

11.03.2024 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Dojemný i když smutný příběh, který spojil dva neznámé lidi,ale s podobnými osudy.

01.03.2024 4 z 5

Babička Is Not Dead Babička Is Not Dead Irena Obermannová

Nevím, proč je kniha tak nízko hodnocená, přijde mi, že je v ní hodně moudrých myšlenek. Celý život je taková cesta. Líbilo se mi putování autorky za minulostí a vlastně dospění k názoru, že si vystačí sama.

23.02.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Velice dobře napsaná knížka, zhltla jsem ji za 3 hodinky a byla opravdu napínavá.

21.02.2024 4 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Kniha inspirovaná skutečným příběhem. Trošku mi to připomnělo-v postavě Michaela-Anne Frankovou.Je třeba si v dnešní době toto připomínat.

21.02.2024 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Moc pěkný příběh. Líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti. Četlo se jedním dechem.

16.02.2024 5 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Moc dobrá a upřímná kniha z prostředí Číny. Na Nebe musím kouknout. Četlo se hezky,příběh ze sirotčince mě dojal.

13.02.2024 5 z 5

Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Marek Holeček

Povedená kniha,zajímavé příběhy, ale hlavně krásné fotky.

06.02.2024

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Opět kniha k zamyšlení. Cesta luku je stejně jako cesta životem spojena s různými částmi-okolnostmi-důležitý je nejen luk,šíp,tětiva a terč, ale i postoj střelce.

31.01.2024 4 z 5

Záchranáři Záchranáři Petr Šámal

Pěkná kniha z prostředí hor.Generace záchranářů-srdcařů. Příběhy veselé i smutné.

30.01.2024 5 z 5

DJ DJ Ray Kluun

Kniha z prostředí hudby,peněz, slávy, ale také drog a narušených lidských vztahů. Líbila se mi autorova předešlá knížka, a tak jsem si chtěla přečíst tuto.No,moc mě tedy nenadchla.

29.01.2024 3 z 5