RSR RSR komentáře u knih

Hádanky naší minulosti 2: Praotec Čech přišel ve středu? Hádanky naší minulosti 2: Praotec Čech přišel ve středu? Jiří Bílek

Podobně jako první díl, jednoduše popsané dějiny. Různé hypotézy, dohady jednoduché ilustrace. Velmi dobrá kniha.

05.10.2016 4 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Výborná knížka, přečetla jsem za noc. Popisuje lidi, kteří sice získali zpátky co jim vzal IS, ale vlastně nemají skoro nic. Aspoň ne toho z toho materiálního hlediska. Stoji za to přečíst.

03.10.2016 5 z 5

Kam zmizí slovo, když se vygumuje? Kam zmizí slovo, když se vygumuje? Michal Vaněček

Takové odpočinkové čtení na večer. Některé povídky pobaví, jako Kachňata, nebo Medvědář.

02.10.2016 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Za mne dobrá. Čtivá, napínavá. Nemyslím si, že by byla horší než ostatní díly s Harry Holem.

01.10.2016 5 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Jsem ráda, že se mi podařilo prokousat se konce. Mě osobně kniha opravdu nezaujala. Dvě hvězdičky dávám jen za úseky, kde byla nějaká dějová linie. Z celé knihy mám pocit, jako by žena byla dobrá jen k jednomu a něco jako manželství nebo věrnost přežitek. Požitkářský a lehkomyslný život autora mi byl proti srsti. Úseky, ve kterých jsou jeho úvah mi evokovaly nevyzrálou osobnost. Možná že jsem jen nepochopila, co tím chtěl autor říct, ale každopádně pro mne je to jeho první a poslední kniha.

24.09.2016 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Výborná detektivka. Napínavá, čtivá, dobré členění jednotlivých kapitol.

12.09.2016 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Dobrá detektivka, čtivá, napínavá.

03.09.2016 5 z 5

Tati, tobě přeskočilo Tati, tobě přeskočilo William Saroyan

Rozhovory otce se synem. Žádný dramatický děj, prostě jen takové milé povídání dvou lidí o mnohdy až absurdních tématech.

03.09.2016 4 z 5

Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové? Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové? Jiří Bílek

Čtivou formou popsané dějiny našeho území. Různé hypotézy, doplněno nákresy, fotkami a mapkami. Možná to chtělo ještě časovou osu na začátek knihy pro lepší orientaci, ale jinak super.

25.08.2016 4 z 5

Výlety s dětmi Výlety s dětmi Eva Obůrková

Výborná knížka s dobrými tipy na výlety, které zaujmou i dospěláky. Dobře seřazeno. Bohužel mám starší vydání, takže některé informace už nejsou aktuální.

20.08.2016

Tvoříme z obrázků našich dětí Tvoříme z obrázků našich dětí Valerie Van Arsdale Shrader

Některé výrobky nejsou špatný nápad.

19.08.2016 4 z 5

Sametový Herodes Sametový Herodes Libor Michalec

Rozhodně zajímavá knížka psaná z pohledu schizofrenika. Občas jsem nevěděla, jestli píše o svých představách, nebo o skutečnosti, ale tak to s tou nemocí asi je.

30.07.2016 4 z 5

Tak nahá, tak mrtvá Tak nahá, tak mrtvá Ed McBain

Výborná knížka, která se dobře četla. Stejně jako u ostatních Hunterových knih.

30.07.2016 5 z 5

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Jednoduchý a stručný průřez životem obyčejných lidí.

28.07.2016 4 z 5

100+1 záludných otázek - Astronomie 100+1 záludných otázek - Astronomie Zdeněk Pokorný

Zajímavá knížka, ale člověk musí mít až alespoň nějaké základní znalosti o této problematice.

16.07.2016 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Výborná kniha, nečekaný konec. Bohužel nečtu knihy o Harry Holovi postupně jak jdou po sobě a je to škoda.

16.07.2016 5 z 5

Přízraky Přízraky Ed McBain

Mně osobně Přízraky nezklamaly. Je to taková odpočinková četba před spaním.

11.07.2016 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Knížka, kterou jsem jako malá milovala. Teď jsem ji četla svým synům.

07.07.2016 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Milý humor, ale trochu jsem se ztrácela v ději. Abych pravdu řekla, trochu dost.

17.06.2016 3 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Takové milé, odpočinkové čtení.

25.05.2016 4 z 5