Tak nahá, tak mrtvá

Tak nahá, tak mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25048/tak-naha-tak-mrtva-25048.jpg 4 52 13

Ray Stone je narkoman. Ode dne, kdy propadl drogám, se bezpočtukrát po ránu probudil v neznámém pokoji a už si na ten pocit zvykl. Tentokrát je to však jiné – cizí hotelový pokoj v něm vyvolává spoustu neodbytných otázek: Kde je skoro půl kilogramu heroinu, který někde v místnosti určitě schovala pohledná blondýna, s kterou strávil uplynulou noc? Kolik je to dávek? Na jak dlouho by vystačily? Kolik šílených, úchvatných, povznášejících chvil by díky nim zažil? Dostane šanci nasytit tu spalující touhu, která ovládá jeho mysl, dráždí každičkou buňku jeho těla, napíná mu nervy k prasknutí a hrozí nebezpečím, že ho připraví o rozum? Ray tu drogu musí najít. Za každou cenu. Prohledává celý pokoj, tiše a opatrně, aby nevzbudil svou známost na jednu noc, která ještě leží v posteli, ruce má poseté stejnými stopami po injekčních jehlách jako on a zřejmě se ještě neprobudila po dávce, kterou si společně dopřáli. Kolik drogy si vlastně vzali? Ray si už nevzpomíná. Jenomže blondýna zřejmě heroin schovala dobře, a navíc se za celou dobu ani nepohnula. Leží pod pokrývkou, bílá, studená… mrtvá. A policie má jasno – jediný člověk, který tu vraždu mohl spáchat, je on, feťák Ray Stone. Ray se tak ocitá v situaci, kdy nemá na vybranou. Musí bojovat o život. Proti policii, proti neznámému vrahovi a hlavně proti droze, který nad ním získala zdrcující moc.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

So Nude, So Dead , 1952

iceVS
10.02.2024 5 z 5

Jak jsem tak pochopila, je to jedna z nejstarších knih autora.
V podstatě super návod, jak se zbavit závislosti :-)
Ale asi ho mám dostatečně načteného, kdo vraždil jsem věděla od první zmínky. Jen jsem byla zvědavá proč. Takže bych vlastně měla hvězdičku ubrat.
Ale prostě srdcovka, no.

konicekbily
01.11.2023 5 z 5

Autorova krimi mimo jeho obvyklé řady. Rok vydání originálu 1953. Autor podle mne dokonale zobrazil těžký život drogově závislého a jeho na první pohled nezvladatelného boje s abstinenčními příznaky - a to navíc v těžké životní situaci. Přitom, jak se zbavuje závislosti, stává se z něj detektiv-amatér. Hezká odpočinková kniha, možná i k zamyšlení.

Disease
29.08.2022 4 z 5

Hodně solidně napsaná detektivka, takže ani nevadí, že děj je poněkud přitažený za vlasy.

ArwenAragorn
08.08.2022 5 z 5

81%

Další výborná detektivka, čtivá, napínavá, s překvapivým odhalením vraha. Ed McBain opět nezklamal. Doporučuji!

LutherKing
01.02.2018 3 z 5

Ed Mcbain, jak má být...

ZuzaZam
04.09.2017 2 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a upřímně jsem byla spíš zklamaná. Vlastně mi bylo vcelku jedno, kdo je vrah, co se stane s hlavním "hrdinou", nějak jsem se nedokázala začíst.

mazlak
21.12.2016 3 z 5

Tato kniha je spíše pro milovníky jednoduchých detektivek. Při hlubším zamyšlení by nejspíše celý děj dopadl úplně jinak. Určitě si přečtu i další knihu od tohoto autora. Podle recenzí by měly být daleko lepší a tak jsem moc zvědav.

RSR
30.07.2016 5 z 5

Výborná knížka, která se dobře četla. Stejně jako u ostatních Hunterových knih.

keri.H
18.02.2015 5 z 5

Skvělá knížka. :) Ani tentokrát mě McBain nezklamal a naskytl mi další zajímavou knihu, která se mi dobře četla.

kilometr
30.10.2014 2 z 5

Jedná se o první knihu Mistra detektivního žánru.A je to na ní bohužel znát.Prostě není nad 87.revír.40%.

Chana
14.04.2013 4 z 5

V hlavní roli není policejní oddělení, ale feťák. Skvělé popisy i dialogy, jako vždy u Mc Baina.

Náhodář
03.09.2011 5 z 5

Tato knížka se mi líbila hodně. Mělo všechno, co má mít. Velice napínavý příběh a i přes tušení, kdo že byl pravým vrahem, se celkový dojem neztrácí. Přesně a do detailu vylíčené absťáky, postavy, místnosti takovým způsobem, který mě nenudil ani chvilku. Tahle kniha je u mě horkou kandidátkou na druhé přečtení.

Náhodář
03.09.2011 5 z 5

drogy vraždy feťáci, narkomani falešná obvinění

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  75%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Tak nahá, tak mrtvá je v