Tati, tobě přeskočilo

Tati, tobě přeskočilo

Několik desítek drobných obrázků navlečených na nit nesložitého děje putování otce se synem, do nichž americký autor úsměvně i vážně promítá svou životní filosofii a dokládá cenu prostých darů života. Kniha přibližuje svět viděný očima malého chlapce, žijícího po odloučení rodičů s otcem, nepříliš úspěšným spisovatelem. Tatínkův návrh, aby jednou napsal román, přiměje syna pozorovat svět kolem sebe, vidět a poznat každou maličkost. Přivede jej k pochopení, že největší román píše život sám. Edice Kapka, svazek 74. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31659/tati-tobe-preskocilo-31659.jpg 4.1121

Papa you are Crazy (1957)

Vydáno:, Mladá fronta

medlovice

Ti dva jsou spolu štastní i bez peněz.
Moc milé povídání, milá knížka. Něco jako Malý princ....

1987

Na velke knihy netreba vela stran.
Odpozorovane a prezite, zasadene do jednoduchych viet a plneho zivota, v ktorom je najdolezitejsia laska, empatia a sem-tam nejake to jedlo. Otcovia su velke deti, ktore sa so zivotom a zodpovednostou zan pasuju najradsej v rozhovoroch. Krasna, blizka kniha.

Lily101
07.12.2017

Knihu jsem četla asi před rokem zásluhou čtenářského deníku mladší sestry. Moc pěkná kniha, občas mi některé části přišly zdlouhavé či kapku zbytečně roztáhlé plus mi vadilo, jak nezodpovědně se otec choval (spisovatel na volné noze, který nějak rezignoval na psaní). Úvahy a rozhovory malého chlapce s tatínkem poměrně obohacující. Četba mě vedla k zamyšlení, jak děti dokáží přemýšlet a upřímně sdělit to, co si myslí, což hodnotím jako kouzelné.

dee7
05.09.2017

Dětsky krásné ( ale mnohdy i dospělé ) myšlenky a nápady desetiletého kluka, kterému zdatně sekunduje otec s duší dítěte..
Milé, pohodové počteníčko k zamyšlení.

"Co je začátek?"
"Já."
"Kdy je začátek?"
"Když se ráno probudím."
"Kdy je konec?"
"Když se ráno už neprobudím."
"Co je mezi začátkem a koncem?"
"Já."
"Kdo jsi?"
"Hrome, copak já vím? Ty mi to pověz, tati."

ochwey
26.12.2016

Nijak mě to nenadchlo. A filozofické řeči táty mě vytáčely, asi jsem v tom nenašla to kouzlo, kdyby mi takhle rodiče odpovídali na moje dětské otázky, asi bych byla hodně vyšinuté dítě... Ale jim to tak asi vyhovovalo a vztah měli pěkný, no.

Indiánka
08.10.2016

Škoda že už nemám tatínka, úplně se mi po něm zastesklo.

betty4119
04.09.2016

Mne sa táto knižka osobne veľmi páčila, niektoré rozhovory otca so synom boli na zamyslenie, ale celé to bolo také pohodové čítanie.:D

RSR
03.09.2016

Rozhovory otce se synem. Žádný dramatický děj, prostě jen takové milé povídání dvou lidí o mnohdy až absurdních tématech.

MichelleS
20.10.2015

Pohodové čtení, jednoduše hezké, o obyčejných věcech kolem nás. Pobavila mě "psí tlama".

Knihomolkaa
23.07.2015

Skvělá oddechová knížka, která se skvěle čte za teplých letních nocí na balkóně :) Některé rozhovory mezi otcem a synem mi přišly i k zamyšlení. Rozhodně doporučuji :)

mgeisselreiter
18.05.2014

Po knize Jim Dandy (40%) a Čas tvého života (55%) jsem na třetí pokus už měl s autorem trochu víc štěstí. Tato knížečka se četla celkem dobře, je i slušně stravitelná. Autor se totiž nestaží cpát tolik svá moudra, takže je to dost o normálním životě táty a syna spisovatele v 50. letech, kdy spisovatel spíš přemýšlí, než tvoří, a pak nemá ani na maso k obědu a žije jen o rýži a fazolích. 75%, 18.5.2014.

hlina
01.01.2014

Miluji všechny autorovy povídky. Čiší z nich laskavost, humor, nadhled. Člověk si v nich vždy najde něco nového.

maky86
16.10.2013

Moc milá knížka, která vykouzlí úsměv na tváři a pohladí na srdci :)

NoMi
31.05.2013

Jedna z knih, ke kterým se i po čase znovu rád vracím.

Hagne
17.02.2013

Minimalistický příběh hledání vztahu mezi otcem a synem.

Livien
20.08.2012

Můžu jen souhlasit. Neskutečně se to dotklo tam někde uvnitř mé maličkosti a velice mě to inspirovalo. Asi proto, že jsem nikdy neměla možnost zažít s někým z rodiny něco obdobného. Jde o mile naivní knížku z pohledu dítěte a to mi v mém začínajícím dospěláckém životě velice chybí.

Alma-Nacida
07.03.2011

Moc krásná kniha, která mi spolehlivě zvedne náladu, doporučuji.