Rozmarýna Rozm Rozmarýna Rozm komentáře u knih

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

Byl to takový slabší průměr. Měla jsem problém to dočíst. Zkrocená královna se autorce povedla mnohem lépe.

10.04.2021 3 z 5

České pohádky (11 pohádek) České pohádky (11 pohádek) Alena Peisertová

Už vím, že než koupím vnukovi pohádkovou knihu, musím se do ní začíst už v obchodě a pořádně ji prolistovat. Pohádka O princezně se zlatou hvězdou na čele mi stačila. Po smrti princezniny matky si otec šel hledat novou královnu, žádnou se zlatou hvězdou, ale nenašel. Než se vrátil domů jeho dcera, která měla také zlatou hvězdu mezitím vyrostla a otec když ji po návratu uviděl, ji chtěl za manželku. Nejprve chtěla, aby si ji mohl vzít, aby jí dal šaty ze zlatohlávka, pak šaty z modrého nebe a dostala je a dál jsem tuto "incestní" pohádku nečetla. Alena Peisertová neumí vymyslet vlastní pohádky, takže se přiživuje na B. Němcové a prasí její pohádky. Božka se obrací v hrobě.

19.02.2021 odpad!

Poslední z Tudorovců Poslední z Tudorovců Philippa Gregory

Kniha mě velmi zklamala. Nudila mě. Je o třech sestrách Greyových, každé z nich je věnována část knihy a dvě mají problémy s láskou. Žádná ze sester si nezískala moje sympatie. V podstatě je to jen o věznění sester a jejich průběžném stěhování k jinému vězniteli. Příběh devítidenní anglické královny Jany Grayové - jedné z nejslavnějších Tudoroven, je zde podán naprosto nezáživně a ač byla ze sester nejvýznamnější svým osudem, tak jí byla věnována nejkratší část knihy. A přitom jen o ní by mohla být celá kniha a mohla by být napínavá a člověk by se o hlavní hrdinku mohl strachovat, i když z historie ví, že byla popravena. Autorka se nenamáhala do knihy ani vložit rodokmen, který mi tam velmi chyběl. Knihu považuji za vyhozené peníze. Zkrocené královně od stejné autorky nesahá ani po kotníky.

01.02.2021 3 z 5

Růže z Yorku - Strmý pád Růže z Yorku - Strmý pád Sandra Worth

Z trilogie nejlepší část, velmi dobře se to četlo. Na konci v bitvě u Bosworthu byl zřejmě špatný překlad, protože to vypadalo, že Oxford je s Richardem a o větu dále, že je zrádce a je proti Richardovi.

15.01.2021 5 z 5

Růže z Yorku - Koruna osudu Růže z Yorku - Koruna osudu Sandra Worth

Jako čtenářka historických knih jsem čekala více. Tato autorka se ani po druhém dílu nestala mojí oblíbenou. Naštěstí tento díl nebyl dlouhý a ten poslední, který dnes začnu také ne. Ale chci to dočíst, abych věděla, o jak to s Richardem dopadne.

07.01.2021 3 z 5

Růže z Yorku - Láska a válka Růže z Yorku - Láska a válka Sandra Worth

Opět mě historie přesvědčila, že pokud jde o moc, tak někteří lidé jsou schopni všeho - i vražd bratranců, které měli rádi.
Dávám jen čtyři hvězdy, romány z anglické historie od Alison Weir jsou napsány lépe a líbí se mi ještě více. Kniha se velmi dobře čte, ale občas jsem se zasekla a přemýšlela o kom je řeč. Nevím, jestli to nebylo překladem, ale místy jsem nechápala, o kterém Georgovi je řeč, jestli o vévodovi z Clarence nebo o arcibiskupovi z Yorku, obzvlášť když se se oba setkali ve společnosti jiných. Dále mi vadilo, že jednou se o člověku mluvilo jen jako o Nevilleovi (těch bylo několik), podruhé o Warwickovi a potřetí o Richardovi, a přitom se jednalo o jednu a tutéž osobu.

29.12.2020 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Moje první a poslední setkání s tímto autorem. První půlka knihy velmi nudná, hlavní postava velmi nesympatická a chovající se jak nesvéprávná, závěr mírně napínavý, ale překombinovaný. Ztráta času.

24.11.2020 2 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Jako dítě jsem ji milovala. Četla nám ji učitelka ve škole. Rodiče mi ji nekoupili, v knihovně byla pořád vypůjčená. Dlouho jsem se v pořadníku v knihovně načekala. Kupuji ji na vánoce vnukovi a těším se, že se mu bude líbit.

14.11.2020 5 z 5

Třiatřicet stříbrných střech Třiatřicet stříbrných střech Jan Vladislav

Výborné pohádky. Měla jsem nejraději o Jankovi se zlatýma nohama.

30.10.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Těžká nuda. Nestává se mi, že bych knihu nedočetla. U této se to stalo

16.10.2020 1 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Těžká nuda. Nutila jsem se to dočíst, ale vzdala jsem to.

16.10.2020 1 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Velmi zajímavý námět, krátké kapitoly, napětí, prostě super. Podle mně nemá kniha chybu. Moje první kniha od této autorky. Rozhodně si přečtu další knihy.

15.09.2020 5 z 5

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Opět skvělá kniha od mé oblíbené spisovatelky Karin Slaughter. Velmi dobře se to četlo a bylo to napínavé. Akorát překladatel měl 3x stejnou chybu v překladu. V pojistné smlouvě nemůže být žádná smyšlená osoba, ale obmyšlená osoba, tj. osoba, která dostane pojistné plnění.

29.08.2020 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Styl psaní mi nevyhovoval, přečetla jsem jen proto, abych věděla, co zažila. Druhý díl byla už totální nuda. Četla jsem před několika lety a dodnes nechápu, jak ta Švýcarka může být tak praštěná.

11.08.2020 3 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Taková průměrná detektivka. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ke konci se to četlo už dobře. Zbytečné články s diskuzemi z internetu, vzhledem k tomu, že nikdo z diskutujících nebyl v případu zapleten. Protože jsem četla e-knihu, vadilo mi, že protokol hasičů byl psán ručně, v čtečce to bylo nečitelné a nešlo to zvětšit. Stejně tam nebylo nic důležitého, protože o zapalovači jsme se dozvěděli už dříve.

09.08.2020 3 z 5

Mé roky s Ferrari Mé roky s Ferrari Niki Lauda

Na formuli jedna jsem se strašně ráda v době, kdy jezdil Niki Lauda, dívala a vždy jsem mu fandila, aby vyhrál. Když jsem tenkrát viděla v TV tu jeho havárii s požárem auta, tak jsem ani nevěřila, že přežije. Proto mě velmi zaujalo jeho vyprávění o tom, jak mu kněz dával poslední pomazání. Je to prostě skvělá kniha a jsem ráda že jsem se dozvěděla něco o zákulisí tohoto nebezpečného sportu.

06.07.2020 5 z 5

Kříž Romanovců Kříž Romanovců Robert Masello

Kniha se dobře četla, ale jsem zklamaná. Jak mohl autor v roce 2013 napsat takovou slátaninu nechápu, když už v roce 2008 byly nalezeny ostatky Anastázie a bylo potvrzeno, že zemřela s rodinou.
Ke knize mám i další výhrady, ale nebudu je vypisovat, nechci spoilerovat.
Mám ráda Kena Folletta, který když píše knihy, provede si pořádný průzkum historie a na základě něho napíše knihu, jejímž čtením se vždy něco dozvím a zvětší se mi všeobecný přehled. Taky si občas něco upraví, ale nikdy ne tak, aby to zcela odporovalo historii.
Zde článek o nalezení ostatků carské rodiny včetně Anastázie:

27.06.2020 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Trochu pomalejší rozjezd knihy, ale pak to začalo být napínavé a dobře se to četlo. Od chvíle, kdy bylo zmíněno, o co se Carrie zajímala, musí být každému čtenáři s všeobecným přehledem jasné základní téma knihy. To však neznamená, že by kniha byla méně napínavá a méně čtivá. Protože čtu knihy na přeskáčku a četla jsem několik knih, které byly napsány po této knize, tak závěr pro mně nebyl překvapením. Po přečtení Ztraceného, jsem se pustila okamžitě do této knihy, abych zjistila, komu šel Healy na pohřeb. V této knize však o tom nebyla ani zmínka. Knihu jednoznačně všem fanouškům Tima Weavera musím doporučit.

02.06.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět skvělý David Raker, jen tentokrát mi to přišlo nějak méně napínavé, takže spíš než thriller je to detektivka. A je třeba číst pořádně i vzhled jednotlivých osob, včetně toho, co jim čouhalo za oblečení z aktovky. Čtu na přeskáčku, ale tentokrát mě zajímá, komu šel Healy na pohřeb, takže se musím pustit do následujícího dílu.

01.05.2020 5 z 5

Dvakrát královnou Dvakrát královnou Hilary Green

Do smrti prvního manžela Matyldy, která se udála na straně 69, to bylo velmi čtivé. Dobře se to četlo do strany 115, kdy se dozvěděla o smrti otce. Než jsem došla na konec na straně 302, jsem se nutila, abych to dočetla. Bylo to totiž už jen stěhování z hradu na hrad a samé boje. Opravdu už jen nuda.

08.02.2020 3 z 5