Třiatřicet stříbrných střech

Třiatřicet stříbrných střech https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31806/triatricet-stribrnych-strech-31806.jpg 4 11 6

Kniha s podtitulem Pohádky černého kocoura Tomáše Tumáše představuje výběr pohádek z celého světa.

Rozmarýna Rozm
30.10.2020 5 z 5

Výborné pohádky. Měla jsem nejraději o Jankovi se zlatýma nohama.

IHT
27.09.2018 2 z 5

uf, hodnotim z pozice unaveneho rodice, ktery cte detem pred spanim a hodnotim velmi kriticky. Vsechny pohadky jsou hooodne dlouhe a hooodne natahovane. Ve stylu Tri vlasu deda Vseveda, ktery se porad budi a porad pta, proc ho matka nenecha spat... nebo ve stylu Jezibaby, ktera trikrat vyjde pred pernikovou pohadku s otazkou, kdo ji to tu loupa pernicek... Detem by se to asi i libilo, ale tak dlouhou pohadku pred spanim nevydrzi - takze ve finale jim pointa unikne... a ja zustavam frustrovany uprostred nekonecne rozectene pohadky...

to, ze jsou pohadky na 10-20 stran by se jeste dalo vydrzet, ale zkuste detem, ktere se snazite ulozit, v prubehu cteni vysvetlovat, co je to: jařmo, kleč pluhu, dýhy sudu, vřeteno, kolovrátek, carevična, pastorkyně, spanilost, kuš, šumař, roubení, kořenáč, ... petilete deti jsou fakt zvedave a nejradeji by vsechno videly na obrazku (ukaz na pocitaci!), proto jsou tyto pohadky pro cteni pred spanim zcela nevhodne.

Kačí137
14.02.2017 5 z 5

Miluji pohádky :-)

janiice
17.11.2016 5 z 5

knihu mám od svého dětství pořád, sice už bez prvních desek, ale jsou to pohádky, které si nechám i až dítka odrostou. Já ji milovala :D neotřelé pohádky, které nejsou všude

vandalka
06.08.2016 4 z 5

Velmi pěkná sbírka pohádek z celého světa, ale když jich člověk přečte několik - sbírek - nevyhnutelně se v nich časem začnou pohádky opakovat, takže s dílem Jana Vladislava bohužel už končímě. Bylo to ale krásné, pro děti i předčítače :)

Luccy78
26.08.2015 5 z 5

Moc hezké, spíše neznámé pohádky pro malé i větší děti.