Rosse Rosse komentáře u knih

V pasti V pasti Michael Northrop

Závěr mohl být trochu lépe promyšlený, ale jinak myslím, že to nijak špatné nebylo i kdyz existuje spousta lepších knížek na toto téma.
Občas mě zarážely i myšlenky hlavního hrdiny :D i když je pravda, že člověk v takové chvíli radši myslí na kraviny než na to co by se mohlo stát, nebo jestli vůbec přežije.

09.01.2016 3 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

V tomto díle nám Alex ukazuje, že odhodlání a velké srdce mu rozhodně nechybí. Společně se svými přáteli se snaží překonat všechny překážky, aby se co nejrychleji dostali k Alfredu a zničili jej. Hodně zde bojuje se svými vlastními myšlenkami – o tom kdo vlastně je, jaký byl a zda může být stejný i po tom všem, co se stalo.

Ačkoliv se to na první pohled nezdálo, jeho kamarád Zee se jej celou dobu snaží držet při zemi a troufám si říci, že díky němu to vše dopadlo tak, jak to dopadlo. - Kamarádi na život a na smrt.

Dle věku hlavních hrdinů bych knihu klidně doporučila i čtenářům od cca 15 let. I když je zde dost násilí, pořád si myslím, že je to v určitých mezích zvládnutelné i pro mladší čtenáře. Pro starší jakbysmet.

Líbilo se mi, že série měla svým způsobem i určitá poslání na která bychom neměli, jako lidé, zapomínat.

Svět, který autor vytvořil a postavy které přivedl k životu budou v nás čtenářích žít ještě dlouho a věřím, že na ně jen tak nezapomeneme. :-)

17.03.2024 4 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Příběh byl šokující. Některé scény se mi četly těžko. Děj rychle odsýpal. Očekávala jsem, že se dočkáme wow zakončení, které se tak napůl dostavilo. Už pár kapitol před koncem jsem tušila, jakým směrem se to zhruba bude ubírat. Nicméně i tak jsem byla svým způsobem překvapená!

Témata, kterými se kniha zabývá nelze brát na lehkou váhu, a ačkoliv se jedná o fikci, není jednoduché se s tím, co se v knize děje, smířit. Citlivým osobám by tedy nemusela sednout, ale za mě se jedná o velmi povedený thriller! Určitě si od autorky nenechám ujít i další knihy. :-)

17.03.2024 4 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

Nebudeme si tu něco nalhávat Lockdown nasadil hodně vysokou laťku, kterou bude velmi těžké překonat. Série má velký potenciál a já doufám, že jej autor využije/využil naplno. Ráda se nechám překvapit, zda se autor dokáže ještě víc vytáhnout nebo bude držet zbytek dílů v "slušném průměru".

Když opomenu jednu hluchou část (dost dlouhou na to, že má kniha cca 250 stránek), při které jsem se dost nudila, zas tak špatné to nebylo. Dočkali jsme se akce a napínavého závěru, který nemohl skočit jinak než opět otevřeně. Kdo o sérii již slyšel, tak tohle pro něj nebude překvapením. Myslím si, že se máme ještě na co těšit.

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Zpočátku mi kniha hodně připomínala sérii od SJM (Půlnoční město). Jak se děj postupně vyvíjel, pomalu jsem se od této myšlenky odpoutávala. Do knihy jsem se velmi rychle začetla, ale zhruba v polovině jsem se zasekla, protože se zde nacházeli zbytečně utahané pasáže.

Roxy a Shawa jsem si zamilovala. Shawa možná o něco více, protože je to svým způsobem velmi tajemná osoba a jsem zvědavá, jak se nám bude v dalších dílech vyvíjet. Klidně bych dala přednost dílu, který by byl zaměřený pouze jemu. I když je mi samozřejmě jasné, že Roxy zde má mnohem větší úlohu.

Ačkoli se nejedná o TOP záležitost, věřím, že si dokáže najít cílové čtenáře. Pokud jste žabkou v žánru fantasy, věřím, že se vám bude kniha líbit. Pro fantasy fajnšmekry, tohle asi moc nebude, ale neváhejte knihu vyzkoušet, třeba vám padne do noty. :-)

Chlapec z bloku 66 Chlapec z bloku 66 Limor Regev

Chlapec z bloku 66 je knihou, která pohne srdcem každého čtenáře. A to doslova. Autorka Limor Regev dokázala Mosheho příběh přenést na papír tak, že věřím, že se bude číst ještě po mnoho generací.

Četla jsem už mnoho knih z období druhé světové války a každý příběh ve mě zanechal nespočet pocitů.
Historii vymazat nemůžeme, ale můžeme o ní mluvit a poučit se z ní. Poučit se z ní natolik, aby se podobný scénář v budoucnu neopakoval.

Druhá světová válka ovlivnila životy miliónů lidí. Každý se s nastalou situací vyrovnával jinak a já si stojím za tím, že každý příběh je jedinečný a mělo by se o něm mluvit.

Mosheho příběh mě dostal do kolen. Obdivuji, že se nám po tolika letech rozhodl vyprávět o svém životě a o tom, jak vnímal tuhle krutou a nelehkou dobu.

Velké díky patří také Nakladatelstvi Bourdon , které se rozhodlo knihu přeložit a dostat ji tak k ještě více čtenářům.

Na závěr bych ráda sdílela jeden názor, se kterým se naplno ztotožňuji a je ideální k zakončení.
"Opravdové příběhy by vždy měli být hodnoceny 5*. Zejména příběhy od lidí, kteří prožili a přežili holocaust."

02.01.2024 5 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Při čtení knihy jsem se několikrát přistihla jak se pochechtávám. Na to, že byla Elena cílevědomá a chytrá, byla také pohroma sama a díky tomu byla kniha plná vtipných scén u kterých čtenář může upustit páru.

Tajemný majitel obchodu se zbraněmi - alias Francesco - nám pěkně brnká na nervy, ale i on má velký podíl na tom, že kniha je tak humorná.
Místy jsem přemýšlela, jestli mám s Elenou soucítit nebo zda nepotřebuje také proplesknout.

Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala a možná ještě víc. Jediné co mi nešlo přes pusu byly některé výrazy hlavní hrdinky.

02.01.2024 4 z 5

Mág z Kremlu Mág z Kremlu Giuliano da Empoli

Mág z Kremlu je knihou, která čtenáři přiblíží pohled na Rusko a provede nás zrozením samotného Cara nebo-li Putina. Politická fikce, založená na skutečných událostech.

Kniha nám nabízí trochu jiný pohled na Rusko než jej vnímá v tuhle chvíli skoro celý svět. Kniha je plná sarkastického humoru, ale i tak to za mě bylo hodně velké politické hraní se slovy.

Každý si může knihu přebrat po svém a vzít si z ní to, co uzná za vhodné.

Pozitivní je, že se čtenář nenásilnou formou dozvídá něco málo o historii Ruska. A i o tom je potřeba se neustále vzdělávat.

Na čtení byla kniha docela náročná, jelikož mám na Rusko svůj vlastní názor.
Nicméně jsem ráda, že jsem se do knihy pustila, protože jsem tak mohla nahlédnout do myšlenek jiných a podívat se na určité události z jiného úhlu pohledu.

Uvítala bych i více momentů z Vadimova osobního života, kterého tam bylo pomálu. Celkový příběh by pak dostal úplně jiný rozměr a možná by zaujal širší škálu čtenářů.

Délka knihy byla dle mého názoru optimální. Kdyby byl příběh vyprávěn trochu jiným stylem, věřím, že bych zvládla i delší vyprávění, nicméně v tomto podání jsem byla ráda za necelých 190 stránek.

I když to není čtení pro každého, souhlasím s většinovým názorem, že rozhodně stojí za pozornost. :-)

Bláznivá jízda Bláznivá jízda Christina Myers

Za mě krásný feel good příběh, díky kterému si uvědomíte, že ať už si vykládá kdo chce, co chce, život nám nutně nemusí skončit v 60 letech, ale že je ještě stále co objevovat, mít rád a pro co žít.

Kniha se četla krásně a já mám neustálé nutkání knihu opět otevřít a prožít tu bláznivou jízdu znovu. Autorka napsala krásný příběh s trnitou minulostí, na který jen tak nezapomenu a věřím, že si získá mnoho nadšených čtenářů. :))

27.10.2023 5 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Dokázala bych se o nich rozpovídat na několik stránek, ale věřím, že je vám jasné, že se jejich cesty tak či tak protnou, ať už by to mělo být kvůli twitterové válce nebo uvědomění, že jsou si prostě souzeni!

Kniha se četla velmi dobře. Vypadá to, že jsem s angličtinou ještě nevyšla ze cviku. Kniha již v minulém roce vyšla i v češtině, takže pokud vás můj názor na knihu zaujal, určitě doporučuji po ní alespoň mrknout. Kniha je zaměřena spíš na mladší čtenáře, ale mě se líbila i když mi táhne na třicet, takže rozhodně není jen pro mladé.

23.08.2023 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

V knize je již od začátku několik otazníků, které čtenáře nutí k zamyšlení a hlavně ke čtení. Autorka udávala knize přesně daný směr a tak závěr (aspoň pro mě) nebyl nijak překvapující.

Ráda u knih zmiňuji, zda mi hlavní postavy sedli, ale tady bych se tomu nejraději vyhnula obloukem, protože Lucy ani Gabe nebyli má krevní skupina. Jejich chování pro mě bylo nepochopitelné a proto jsem jejich vztahu ani nefandila.

Co bych ale ráda vypíchla je - čtivost a krátké kapitoly. Díky tomu se kniha četla neskutečně lehce a rychle. Z toho důvodu knihu hodnotím třemi hvězdičkami. Není to úplně špatná kniha, ale chování hlavních postav mi přišlo hloupé a místy až otravné.

22.08.2023 3 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Kniha se zaměřuje na vztahy, ztrátu i smutek. Autorka se nebojí osvětlit "temné" stránky života a přináší čtenáři pohled na život plný nedokonalostí.

Co se týče stylu psaní, Emily má zajímavý a osobitý přístup. Její kniha má mnoho vtipných a sarkastických momentů, což pomáhá uvolnit atmosféru v těžších scénách. Avšak, místy kniha ztrácí tempo a je poněkud předvídatelná.

Ráda bych knihu hodnotila v pozitivnějším duchu, ale já jsem se u ní nudila tak, že bych si nehty nudou ukousala.

Námět byl skvělý, ale v celkovém výsledku mi kniha prostě nesedla. Už od první stránky bylo jasné jak to všechno dopadne, což mi obyčejně u románů nevadí, ale tady jsem s tím hodně bojovala.

Možná na tom měla svůj podíl i January, která mi moc nesedla. Gus byl naopak skvělý! Bez něj bych to asi nezvládla.

Ráda bych knihu hodnotila v pozitivnějším duchu ale bohužel jí nedokážu dát více než 2,8*/5*.

22.08.2023 2 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Ticho je posledním dílem ze série Erla & Huldar, kde se nám prolíná nejeden případ a je otázkou, zda se těm dvěma podaří případ vyřešit ke spravedlnosti všech stran.

Neměla jsem od série přehnaná očekávání, ale doufala jsem, že mě alespoň zaujme natolik, že si ráda přečtu i ostatní díly. Bohužel jsem se po přečtení utvrdila, že série nebude nic pro mě.

Erla mi byla po celou dobu hrozně nesympatická. Přes to jsem se po celou dobu knihy nedokázala přenést.

Prostředek knihy byl za mě strašně zdlouhavý a nudný. Tady by rozhodně neuškodilo o pár stránek méně a bylo by to supr.

Nicméně začátek byl skvělý. Zprvu zde nechyběla čtivost, která se při závěru knihy naštěstí vrátila a já opět hltala stránku za stránkou.

Dle kladných recenzí zde na DK má Yrsa slušnou základnu fanoušků. Určitě tedy stojí za to si alespoň jeden díl přečíst (ať už kterýkoliv), třeba právě vás zaujme.

Co mám ale určitě v plánu je přečíst si jiné autorčiny knihy. Třeba mi sednou lépe do noty. :)

22.08.2023 3 z 5

Hotel Hotel Pamela Kelley

Autorka dokázala skvěle vyobrazit dění okolo hotelu a také charakter každé postavy. Nejvíc mi k srdci přirostla Paula a její bratr Nick. Sledovat jejich cestu bylo krásné.

Sledujeme zde několik postav a jednou z nich je i Andrea, Paulina sestřenice, která mi zpočátku moc nesedla. Postupem času jsem ale její chování a cíle pochopila soucítila s ní. Myslím si, že ji autorka pošťouchla na správné místo. :-)

Kniha byla neskutečně čtivá a ačkoliv se nejedná o klasický román plný klišé a romantických zážitků, čtení jsem si užila. Věřím, že svou obálkou i anotací očaruje mnoho čtenářů/čtenářek.

Za mě by si kniha rozhodně zasloužila více pozornosti. Pokud vás anotace a má krátká recenze zaujala, věřím, že nebudete litovat, když si knihu přečtete. :-)

22.08.2023 5 z 5

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

Kniha by byla skvělá, kdyby se jeden scénář neopakoval pořád dokola - zamilovaná slova, dohady / hádky, žárlení, ujišťování... Přesně tohle se zhruba od poloviny opakovalo pořád dokola.
No a věřte mi, že v knize je tohle mnohem otravnější než u dvouhodinového filmu. - aspoň pro mě.
Kdybych neviděla film, asi bych si Ellu ani Flynna neoblíbila, protože v knize se k sobě chovali dost toxicky. Nevím jak vám, ale první díl filmu mi přišel mnohem víc "stravitelnější" než knižní předloha.

Za mě bych knihu zařadila do průměru, který neurazí. Proto jsem knihu hodnotila necelými třemi hvězdičkami.

01.01.2023 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Vztah hlavních postav mi nepřišel přirozený, spíš uměle vykonstruovaný. Na jedné stránce se nenávidí a o dva řádky později by na sebe nejraději skočili. Jestli tohle byl pokus o hate to love, tak hodně velký špatný. Vůbec jsem z nich necítila lásku, spíš uměle vykonstruovaný vztah, který se prostě musel stát, protože o tom ta kniha přeci je.

Konec byl vysloveně třešničkou na dortu. Zakončení se nedalo skousnout a to hlavně z toho důvodu, že jsem jim ten vztah nevěřila.

Nebudu lhát, mrzí mě to. Asi jsem měla obrovská očekávání.
Tohle za mě prostě není kniha, kterou bych vám vesele doporučovala dál, spíš bych vám doporučila zamyslet se nad tím, jestli je tohle opravdu to, co chcete číst...

06.09.2022 2 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

James a Ruby mi v tomto díle nepřišli nijak zajímavý. Z mého pohledu se jednalo o téměř zbytečný vycpávkový díl. Víceméně jsem si užila až posledních pár stránek.
Díky těm posledním stránkám se i těším na poslední díl.

Abych nebyla jen negativní – autorka opravdu umí psát.
Navíc, díky tomuto dílu jsem si zamilovala Ember. Je to neskutečně sympatická slečna a já doufám, že v posledním díle si také ukrojí kousek pro sebe. :-)

Suma sumárum – knihu ve výsledku hodnotím jako průměr. Něco se mi na ní líbilo, něco naopak ne. Autorka je v psaní zamilovaných příběhů skvělá, ale mě bohužel tento díl nesedl tolik jako první. Nicméně, ráda si přečtu i závěrečný díl. Uvidíme, zda překvapí, nebo budu s radostí vzpomínat pouze na první díl. :-)

Mé hodnocení: 2,8*/5*

30.08.2022 3 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Hlavní hrdinka Annie mi neskutečně přirostla k srdci. Příběh krásně vyobrazuje to, že věk je jen číslo a že láska a životní dobrodružství se mohou prožívat v jakémkoliv věku. Přimělo mě to zamyslet se trochu nad tím, zda jsem ve svém životě spokojená a zda směřuji opravdu tam kam chci.

Ačkoliv je to ohraná písnička, ráda u knih vyzdvihuji jejich čtivost a u této jakbysmet. Alex Brownová píše opravdu krásně.

Pokud zrovna hledáte knihu, kterou byste si s sebou vzali na dovolenou nebo si s ní poseděli na zahrádce, tak bych vám ráda s čistým štítem doporučila právě Pohlednici z Paříže.

30.08.2022 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Ani jedna z hlavních postav mi bohužel nesedla. Adam, Ella ani Henry pro mě nebyli ničím zajímavý. Jediné, co mě na celém příběhu bavilo bylo to tajemství okolo sídla Fenton House.

Většinu knihy si manželé a Henry hráli na happy rodinku v strašidelném domě, který ale vlastně nebyl zas tak strašidelný. Dům ve mě nevyvolával žádný pocit strachu.

Svým způsobem jsem vyuzlení příběhu odhadla, ale jedna skutečnost mě v závěru překvapila.

Suma sumárum - Konec byl moc unáhlený. Uvítala bych, kdyby jej autor více rozvinul a ubral tak z pasáží, které byly téměř zbytečné. Příběhově byla kniha zajímavá, ale šlo z ní cítit, že je to chabé "představení" série. Nejsem si jistá kolik dílů nás bude čekat, ale v zahraničí již vyšel druhý díl, který je hodnocen slaběji než ten první...nehážu flintu do žita a pokud na to nezapomenu, zkusím dát pokračování šanci.

Pokud s žánrem "strašidelné příběhy" teprve začínáte a nechcete do začátku opravdu nic děsivého, mohla by se vám tato jednohubka líbit. :-)

30.08.2022 3 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Skvěle napsané *.* bylo zde dost akce i všeho ostatního a už se nemůžu dočkat jak otevřu poslední díl, který mi leží na poličce. Žádné spoilery ani nic jsem si nečetla, takže absolutně netuším jak serie dopadne, ale jsem zvědavá jestli se jim na zem podaří pristat a nebo ne. A hlavně pokud ano, tak co tam bude. I když mám v hlavě jisté pochybnosti a myslím si, že se zase všechno nějak pokazí.

No nechám se překvapit :-)

09.01.2016 5 z 5