Rosse Rosse komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a určitě budu v sérii pokračovat v tomto formátu. Jakub Saic namluvil audioknihy Chrise Cartera tak perfektně, že jsem se do jeho hlasu bezpodmínečně zamilovala. Příběh byl napínavý a děsivý zároveň. Nedokázala jsem se od poslechu odtrhnout.

Nikdy mě nepřestane fascinovat to, s jakým detailem Chris scény popisuje, a hlavně jeho um udržet čtenáře v napětí a naprostém šoku.

Nebojím se tedy toho, že by mě další kniha nudila, protože to bude opět něco jiného a svým způsobem nově šokující.

27.10.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Nejenže se v tomto díle honíme za dalším případem, ale také sledujeme Josie a její noční můry, kterých se jí nedaří zbavit. Navíc aktuální případ se jí dostává hodně pod kůži.

Hodně se mi líbilo téma, do kterého byl tento díl zařazen. Nechyběl nám tu ani střípek z života Josie a potýkání se se svými démony.

Vyšetřování bylo napínavé a rozhodně si zde najdete nejednoho člověka, kterého byste nejraději zardousili.

Za mě se tento díl opravdu povedl a budu se těšit na další, protože se rozhodně máme na co těšit! :-)

02.01.2024 5 z 5

Do knihy jsem se chtěla pustit už od samotného vydání, ale nakonec jsem se k ní dostala až s odstupem času a jsem ráda, že jsem přešla boom, kdy knihu četli úplně všichni, protože jsem si tak (troufám si říci) vyprávění Matthewa užila mnohem více.

Překvapilo mě, že knihu někteří tzv. zavrhli kvůli tomu, že to nebylo pouze o přátelích. Já knihu brala jako vyprávění o celém jeho životě, a ačkoliv pro mě bylo více než polovina skutečností překvapením, stavím se na stranu čtenářů, kteří Matthewa chápou a – nechci říct, že litují, ale momentálně nemohu najít to správné slovo, ale je mi ho svým způsobem trochu líto. Většina toho, co se Matthevovi stalo, si zavinil sám a táhlo se to s ním už od malička. Právě tam se podle mě začal vyvíjet náš známý „Chandler“.

I když se Matthew snažil po každém pádu zvednout, nakonec to vedlo ke stejnému výsledku. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a myslím si, že díky tomu jsem si ji užila mnohem víc, než když bych ji četla jako klasickou knihu.

Uznávám, že není moc příjemné číst o tom, jak si procházel závislostí a že se jí možná nikdy nezbaví. Svým způsobem to může být i ponaučení pro nás ostatní. Když už do toho člověk spadne, není jednoduché se z těch „sraček“ vyhrabat a Matthew je toho bohužel dobrým příkladem. Otázkou je, zda se kniha může dostat do rukou člověku, kterému by jeho slova dokázala pomoci.

Matthewa alias Chandlera mám ráda a je mi líto, že prochází touto nešťastnou životní poutí. Bohužel je nutné si přiznat, že z tohoto se nelze jen tak dostat a ponese si to až do konce svých dnů ať se to nám fanouškům líbí nebo ne.

Knihu hodnotím 5* a budu doufat, že nějaké zbloudilé duši, která se topí (ať už v jakékoliv) v závislosti, pomůže.

27.10.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Nedoufala jsem v to, ale třetí díl se kvalitou velmi přiblížil tomu prvnímu. Čekalo nás tu i několik šokujících odhalení. Autorka se s psychikou hlavní hrdinky opravdu nemazlí a jde vidět, že na další díly toho má nachystáno ještě mnoho - zvláště po ukončení třetího dílu.

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a dokonce ještě víc.

Za sebe vám sérii velmi doporučuji, je čtivá, poutavá, místy smutná. Bonusem je, že se autorka pustila i do tématu psychologie vrahů, které je pro mě velmi zajímavé. Pokud vás tohle téma též zajímá, neváhejte se do série pustit.

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Po celou dobu mi z Belle běhal mráz po zádech. Knihu jsem doslova hltala, protože mě zajímalo, jak se bude příběh vyvíjet dál. Překvapilo mě, jaké skutečnosti se nakonec ukázaly být pravdivé a jaké smyšlené. Camilla si s příběhem opravdu bravurně pohrála a vyšperkovala jej k dokonalosti!

Autorka má na kontě už několik knih a já tajně doufám, že u nás budou přeloženy i její další knihy.

Za mě tedy velký palec nahoru! Pokud máte chuť na příběh, který vás dostane a bude vám z něj běhat mráz po zádech, tak tahle kniha může splnit vaše očekávání! :-)

30.08.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Věřím, že kniha může mnoho čtenářů odradit jen tím, že je opravdu hodně tlustá, ale rozhodně bych neházela flintu do žita, protože kniha nám to vynahrazuje skvělou čtivostí, krátkými kapitolami a neskutečně napínavým dějem.

Iluze nemusí sednout všem, stejně jako nespočet jiných knih – ať už kvůli tomu, že se autorka zaměřila i na vývoj samotných postav a občas se tak pátrání upozaďuje či kvůli její brutalitě, která se mě naopak velmi líbila.:)

Každý si na knize najde to své. Za mě se jedná o knihu, která bude patřit do mého seznamu TOP knih roku 2022, protože se mi líbili všechny její stránky a upřímně jí nemám co vytknout. :-)

30.08.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl ze série nemohl začít lépe. Skvěle promyšlený detektivní příběh, který se vám dostane pod kůži, vyvolá ve vás pocity napětí, strachu a smutku. Josie opravdu nemá lehký život, ale za to má velmi silnou osobnost. Autorka se s ní vůbec nepáře a já si myslím, že v dalších dílech to nebude jinak.

23.08.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Pokud již za sebou máte první dva díly tak určitě víte, že je Josie velmi silná žena. To co s ní v třetím díle prožijeme je neskutečně silný příběh plný krutosti, který si normální člověk ani nedokáže představit. Nejsmutnější na tom je, že tohle se ve světě doopravdy děje..

I u tohoto dílu bych ráda vypíchla čtivost, Lisa Regan to prostě umí! Když se do knihy začtete, věřte mi, nebudete chtít přestat. :-)

23.08.2023 4 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Ačkoliv jsem se pustila do třetího dílu aniž bych četla první dva díly, nijak mi to na zážitku ze čtení neubralo. Během několika prvních stránek nám autorka objasňuje, co se v předchozích dílech odehrálo a jaké to mělo následky. Díky tomu je čtenář alespoň trochu v obraze a dokáže se vžít do momentální situace. :-)

Ani po dočtení jsem nenašla sebemenší důvod, proč bych knize nemohla dát plný počet hvězdiček. Kniha splnila má očekávání. Dočkala jsem se zajímavého příběhu, napínavého případu a propracovaných postav, které toho mají ještě hodně před sebou. :-)

Madison i Nate mi přirostli k srdci. Díky nim je série taková jaká je a budu se k nim ráda vracet. Jsem zvědavá, jakými směry je autorka do budoucna povede.

Jak jsem zmínila výše, knihu bych doporučila i těm z vás, co 1 & 2 díl nečetli. Díky tomu samozřejmě zjistíte, že si je nutně potřebujete přečíst, protože vám ti dva natolik přirostou k srdci, že se s nimi nebudete chtít jen tak rozloučit.

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

I po tomhle díle hodnotím Matčin hrob jako jeden z nejlepších dílů ze série. Tichý pláč nebyl špatný, ale nepřijde mi, že by se příběh nějak výrazně lišil od běžných detektivek, kde dojde k únosu dítěte.

Co mě ale hodně překvapilo bylo chování Amy, která byla před policií hodně uzavřená a nebyla schopná jim být více nápomocná. Zpočátku to vypadalo, že má snad nějaký výpadek paměti, ale v závěru už si najednou pamatovala vše, což mě přišlo trochu zvláštní.

Nechybí zde ani vývoj Josiineho osobního života, kdy nás autorka mírně šokuje.

Budu se už nesčetněkrát opakovat, ale Lisa Regan je jedna z mých "top" autorek a vždycky se k jejím knihám ráda vracím. :-) Doufám, že na další díl nebudeme muset dlouho čekat!

22.08.2023 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Ačkoliv se začátek zdál být na dobré cestě. Po několika stránkách začal můj zájem o děj upadat.

Z postav jsem byla otrávená. Ani jedna mi nepadla do noty. V polovině knihy už jsem byla tak zoufalá, že jsem si přála, aby všichni umřeli a mé utrpení skončilo.

Nakonec jsem se dočkala konce a doteď přemýšlím nad tím, jaká byla škoda, že v tom příběhu nebylo zahrnuto to, co se celou dobu nabízelo. Jinak by to byla jiná (a pořádná) počtená!

Mrzí mě, že se mi kniha nelíbila. Odbočka v lesích měla hodně dobře našlápnuto, ale ve výsledku pro mě nebyla ničím zajímavá.

To, že se kniha nelíbila mě, ale neznamená, že by se nemohla líbit vám. Četla jsem několik nadšených recenzí, a proto bych vám doporučila si na knihu udělat svůj vlastní názor.
Občas se stane, že nám kniha nesedne a v tomto případě to u mě bohužel "odnesla" Odbočka v lesích.

01.01.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale jen co začala Nora navštěvovat své odlišné verze životů a přemýšlet na tím, že by přeci jen někde mohla být šťastná, už to nebylo tak depresivní a začetla jsem se.

Nora mi každou další stránkou přirůstala k srdci víc a víc. Ačkoliv mi zpočátku nepřišla moc sympatická, vývoj její postavy mě zaujal a vtáhl do děje.

Kniha byla velmi čtivá. Kdybych ji neplánovaně neodložila, kvůli jiným povinnostem, věřím, že bych ji měla přečtenou i za 2-3 večery. Autor se zhostil netradičního námětu velmi dobře a proto ji budu velmi ráda doporučovat dál! :-)

Pokud vás lákají knihy s podobnou tematikou, rozhodně nebudete litovat, v případě, že po této knize sáhnete.

06.09.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Nebudu vám lhát, trochu jsem se bála, že mi kniha nesedne. Nakonec jsem se ale jak do Lily tak i Alexandera (do toho hlavně) naprosto zamilovala. Styl vyprávění mi padl do noty. Díky jeho přirozenosti se mi kniha četla lehce a s chutí. :-)

Každý může knihu vnímat jinak, ale já jsem na ní nenašla nic, co by mi vyloženě nesedlo. Chemie, kterou mezi sebou Lily a Alex měli byla skvěle vykreslená. O zamilovanosti jsem nemněla sebemenší pochybnosti.

Ačkoliv byli kapitoly dost dlouhé (což já nemám moc v lásce), tady mi to zas tolik nevadilo, protože mi stránky i tak utíkaly rychle pod prsty. :-)

01.01.2023 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Ani nevím kde začít. Kniha se četla opravdu skvěle, ale měla jsem s ní jeden velký problém - a to s postavami, které se v knize objevují. Ani nevím, koho jsem si přála zabásnout nejvíc.
Očividně to byl cíl samotné autorky – Jessica mě neskutečně vytáčela. Jak v první části knihy, tak v druhé.

Anotace zněla opravdu skvěle, ale nakonec se dostavilo mírné zklamání. Z knihy se vyklubal docela miš maš, který se autorka neodvážila nijak ukončit. Neříkám, že u jiných knih by tohle zakončení bylo také špatné, to ne. Ale tady to podle mě bylo potřeba a ne že se na to autorka prostě vyprdne.

Mrzí mě, že ačkoliv se kniha četla opravdu dobře, nemůžu vám ji tu vynachválit do nebes. Třeba mi jiná kniha od autorky sedne lépe:)

06.09.2022 3 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Už v prvním díle jsem vyzdvihovala charakter a vlastnosti hlavní hrdinky a její chemii mezi Huckem. Ačkoliv je trochu sociálně mimo, kompenzuje to svou chytrostí a neplánovanou vtipností v daných situacích. Tím se tato série odlišuje od ostatních, kdy hlavní hrdina/ka je buď alkoholik/čkanebo má jinou temnou minulost, ze které se postupně dostává.

Laurel nás i Hucka neustále překvapuje a já už se teď těším na další pokračování. Zajímá mě, jak se její maličkost bude vyvíjet a kam to s Huckem bude směřovat.

Abych tu ale nebásnila jenom o Laurel, ráda bych vyzdvihla i případy, které byly zatím vždy dobře promyšlené. Ačkoliv jsem se snažila vraha odhadnout, zatím se mi to nepodařilo. :))

Pokud tedy hledáte netradiční hrdinku se zajímavým příběhem, doporučuji všemi deseti. :-)

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Styl psaní autorky je skvělý, jak už s oblibou vypisuji při dočtení každého dílu. Stále se jí daří budovat napětí v celé knize, které závěrem dokonale vyvrcholí. Její postavy jsou dobře propracované, takže si zde každý najde svého oblíbence. Ať už je to Josie nebo někdo z vedlejších postav.

Pátý díl se mi rozhodně líbil více než Nečekané přiznání. Historie Noahovi matky byla velmi zajímavá a pro mě rozhodně byla hrdinkou s velkým H.

Pokud patříte k fanouškům thrillerů, tak by vás rozhodně autorčiny knihy neměli minout. :-)

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Příběh má skvělou zápletku s několika zvraty. Některé souvislosti jsem si spojila dříve, ale vůbec to neubralo na celkovém dojmu. Napětí v příběhu se každou stránkou stupňovalo a i když závěr nebyl až tak úplně nečekaný, cesta a vývoj příběhu byl mrazivý a napínavý. Díky tomu mě kniha držela v napětí od první stránky až do konce.

Strhující a mrazivý příběh, který se bude líbit čtenářům, jež mají rádi psychologické thrillery týkající se sériových vrahů.
Za mě rozhodně kniha, která stojí za pozornost a bez dlouhého přemýšlení má ode mě 5*/5*. :-)

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Vztah mezi Poem a Tilly je naprosto geniální. Miluju jejich konverzace a nikdy se jich asi dostatečně nenabažím.

Ačkoliv jsem v závěru nebyla nijak extra překvapená, příběh byl sám o sobě super. Podle mě ještě lepší než první díl, i když autor nasadil laťku hodně vysoko. Navíc, každá kapitola vás nutí číst/poslouchat dál a dál.

Úvodní scéna s “ptáčkem byla na jednu stranu fascinující, ale také šokující a odporná. Přiznám se, že i mě se lehce zvedl kufr!

Nicméně, jak jednou začnete číst, už nepřestanete a do knihy se zamilujete - svým způsobem. :-)

Těším se, jak se nám budou postavy v dalších dílech rozvíjet a hlavně, jak nám další díl naváže na ukončení druhého dílu.

14.04.2024 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Vždycky pro mě bývá těžké napsat recenzi na knihu, která má xx pokračování, protože bych těm, kteří nečetli ještě ani první díl, hodně vyspoilerovala. Budu tedy psát trochu obecněji.

Faja byla skvělá. Poslouchala jsem ji skoro se zatajeným dechem. Doslova jsem se nemohla odtrhnout od hlasu Jitky Ježkové v jejíž interpretaci byla kniha skvostná.

Bohužel Nastereu už ani její hlas nedokázal zachránit. Nejenže byla kniha neskutečně dlouhá, ale také neskutečně překombinovaná. Kdybyste se mě teď zeptali, co všechno se v knize událo, tak vám toho moc neřeknu, protože si do dnes nedokážu udělat ucelenou představu.

Do pokračování se hrnout nebudu, protože takhle zklamaná jsem z knihy dlouho nebyla. Nebojím se toho, že si série najde věrné fanoušky, ale já mezi ně bohužel patřit nebudu ačkoliv první a druhý díl byl skvělý...

23.08.2023 3 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Kniha je plná akce a zvratů, které vás rozhodně nenechají chladné. Zuzka má ten dar, který čtenáře nutí číst dál a dál, dokud nejste na samotném konci. :-)

Troufám si říct - pokud se mezi vámi nachází někdo, kdo nemá moc v lásce scifi (tak jako já), Vypůjčený čas by mohl být skvělým začátkem. Téma umělé inteligence je dle mého názoru již docela aktuálním tématem a kdo ví, brzy možná bude i součástí našeho života.