rose rose komentáře u knih

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Napínavé od první stránky. Co dokáže příroda a jak silný je pud sebezáchovy. Havnímu hrdinovi jsem držela palce jako zběsilá. Nechtěla bych takový příběh zažít.

12.01.2012 5 z 5

Bohové atomových válek Bohové atomových válek Miloš Jesenský

Tohle téma je sice trochu známé i z jiných knížek, ale nikde není tolik důkazů a zajímavostí na jednom místě. Problematika, které se oficiální kruhy vyhýbají... opravdu tady všechno už jednou bylo? Atomová energie, války, zničení civilizace... Možná to tak není, ale je ohromně zajímavé o tom číst.

12.01.2012 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Nijak moc horrorové povídky, už jsem od Kinga četla lepší knížky. Ta povídka jak se topí v tom záchodu je na mě až příliš naturalistická.

11.01.2012 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Super ! Na rozdíl od jiných Kingových románů to není tak drsné čtení a hlavnímu hrdinovi jsem fandila od první stránky. Moc dobré a v podstatě milé počtení, i když avizované jako horor. Blaze byl sympatický, i když v podstatě padouch.

Pozor na milující vědmy Pozor na milující vědmy Inna Rottová - Mirovská

Chytré povídky, v nichž pokaždé hraje hlavní rozhodující roli žena. Až neuvěřitelné lidské osudy. Čeho je žena schopná pro lásku... hezky se to čte.

11.01.2012 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Děj knížky by se dal v podstatě shrnout do dvou vět... a přitom jsem se od ní nemohla odtrhnout. Napínavé od první stránky, smutný konec, a hodně drsné. To není pro slabší povahy, ale čte se to skvěle.

Přes kočičí hřbet Přes kočičí hřbet Simona Mahlerová-Šustková

Trochu detektivka, trochu pohodová knížka s krásnou atmosférou letní vesnice. Skvělý nápad s ukecaným kocouřím vypravěčem.

11.01.2012 4 z 5

Dneska výtah nejezdí Dneska výtah nejezdí František PON.

Milé čtení, takové pohodové. Seznámení a vstup do manželství obou autorů (tohle je pseudonym pro oba dohromady), příběhy o budování domova a soužití nejen s kočičkami a kocoury, ale s těmi hlavně. A k tomu obrázky. Čtení jako stvořené proti špatné náladě.

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Skvělý příběh s překvapivým závěrem. Hodně emotivní, hodně neobvyklé téma.

Nové nevysvětlitelné fenomény Nové nevysvětlitelné fenomény Viktor Farkas

Snad všechny záhady historie zhuštěné do jedné knihy. Styl vyprávění je občas trochu suchopárný, ale ta fakta stojí za to.

11.01.2012 4 z 5

Kočky mluví ze spaní Kočky mluví ze spaní František PON.

Roztomilé povídání v podstatě o ničem, ale hlavně o kočičkách, kočulkách, kocourcích, kočenkách... to se mi moc líbilo. Útěšné a potěšující čtení na vyčištění hlavy od starostí. A k tomu roztomilé obrázky.

Viditelná temnota Viditelná temnota Jonathon King

Prostředí drogových dealerů, zlodějů a zlodějíčků, podivínů a chytrých policistů. Dobrá je postava vysloužilého policisty, který bydlí v chatrči uprostřed bažin, aby uniknul civilizaci. Napínavé až do konce.

Schůzky s erotikou Schůzky s erotikou * antologie

Tohle je skvělá edice, ale řekla bych, že zrovna tato knížka je trochu slabší. Některé povídky jsou trochu střelené, některé docela nudné. Určitě se v téhe povídkové edici najde lepší.

Když je muž v lázních Když je muž v lázních Irena Fuchsová

Kdyby knížka měla tak polovinu stránek, dala by se docela dobře přečíst. Ale ta lázeňská tématika je pořád dokola stejná, tak už to ke konci byla docela nuda.

11.01.2012 2 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

Tahle autorka píše často o stejných věcech jen jinými slovy. Traumata z dětství, manželské krize, vzpomínky, detektivní zápletky, překvapivá pointa. Celkem dobře se to čte, vždycky je to zajímavé. Jen se nedá číst víc titulů po sobě, přijde mi to trochu na jedno kopyto.

V žáru Afriky V žáru Afriky Francesca Marciano

Knížka lehce zavánějící červenou knihovnou, ale opravdu jen trošku. Jsou tam hezké pasáže o životě v Africe, o prolínání odlišných kultur a taky, a to mě u knížky tohoto typu překvapilo, i údaje o afrických bojích a válkách, které se nedočteme ani v novinách. Je v tom i samozřejmě láska, exotická příroda... je to takové pěkné čtení na dovolenou jako relax.

Tajemné Česko Tajemné Česko Jan A. Novák

Skvělé čtení, zajímavé, dobře stravitelné, žádné suchopárné přehledy faktů. A hlavně, tentokrát jsou to ryze česká témata, o kterých se jinde nedočteme. Třeba o speleologických výzkumech Moravského Krasu, o vltavínech, o podzemních chodbách... kolem nás je tolik zajímavých věcí a nemusíme jezdit k pyramidám do Egypta nebo chytat mimozemšťany třeba v Novém Mexiku. A navíc krásné fotky.

11.01.2012 4 z 5

Planeta záhad - Fakta, otazníky, hypotézy Planeta záhad - Fakta, otazníky, hypotézy Arnošt Vašíček

Vysoká koncentrace záhad na každé stránce. Navíc je i knížka graficky hezky udělaná. Spousta nových faktů, dosud nepublikovaných. Tenhle autor je prostě super. I pro ty, kteří už z tohoto oboru leccos přečetli, je tam spousta novinek. Bezvadné čtení.

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Konec války, začátek svobody, kriminální zápletka a propletené lidské osudy. Trochu složité čtení, a opravdu žádná veselohra. Ale je to krásná knížka.

10.01.2012 4 z 5

O lékařích vesele i vážně O lékařích vesele i vážně Svatopluk Káš

Název napovídá, o čem knížka je. Medicínské prostředí důvěrně znám a tuším, že příběhy jsou skutečně ze života. Roztržití páni profesoři a vědátoři opravdu existují. A jejich životní osudy od nezkušených asistentíků až po vážené a uznávané přednosty klinik jsou poučné. Kolik práce může jeden člověk udělat za život. Milé počtení pro dobrou náladu.

10.01.2012 4 z 5