Viditelná temnota

Max Freeman žije už delší čas sám v divočině floridských bažin. Vzdálen od světa se učí žít se svou minulostí, do níž patří i tragédie, při které jako filadelfský policista nechtěně zastřelil dvanáctiletého chlapce. Maxova nejlepšího přítele, právníka Billyho Manchestera, navštíví dcera zemřelé paní Jacksonové a svěří se mu se svými pochybnostmi ohledně smrti své matky. Billy záhy zjišťuje, že v černošské čtvrti, kde mrtvá žila, zemřelo v poslední době ještě několik stařenek, jež podobně jako paní Jacksonová nedlouho před svou smrtí prodaly své životní pojistky jakési investorské společnosti. Jejich úmrtí byla prohlášena za přirozená, ale Billy se přesto rozhoduje případ prověřit a o pomoc při pátrání žádá Maxe. Ten váhá, protože se svou bývalou prací už nechce mít nikdy nic společného, ale nakonec souhlasí. Ani v nejmenším ovšem netuší, že bude mít co do činění s dokonale promyšlenými trestnými činy a také s nesmírně surovým, a přitom neviditelným vrahem… Jonathon King přichází po Modré půlnoci s další bravurně napsanou detektivkou a v rámci napínavého příběhu vytváří strhující psychologický portrét dvou zcela odlišných mužů - bývalého policisty, jenž se po traumatických zkušenostech znovu vrací na stopu zločinu, a vraždícího monstra, které ohrožuje obyvatelky chudé černošské čtvrti. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49078/viditelna-temnota-49078.jpg 3.718

Max Freeman 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Knižní klub

A Visible Darkness, 2003

Kniha Viditelná temnota

michimuller
24.05.2018

Číst hned po modré půlnoci nebyl zrovna rozumný nápad, byl to slabší odvar a nebavilo mě prostředí ani chabá návaznost na první díl. Poctivě odvyprávěný příběh, ale pouze průměr.

jarin58
27.10.2015

Slabší než Modrá půlnoc.

nightlybird
11.07.2013

Jak jsem k téhle knize přišel jsem se zmínil v komentáři k autorovi, takže bez průtahů ke knize. Typická detektivka odehrávající se na Floridě s celkem přijatelnou zápletkou přibarvenou řádkou mrtvol (ale pozor, žádný krvák) a s hrdinou, který je tak trochu excentrický (kdo normální by se dával dohromady v bažinách, kde je riziko, že vás sežerou komáři za živa), ne však nesympatický. Postav, ať klaďasů nebo záporáků není tolik, aby se vám mátly, takže autorovi vybyl prostor pro jejich psychoportréty a na své si přijdou i milovníci romanticko-nostalgických popisů přírodních scenérií. Ve zmíněném komentáři k autorovi jsem tak trochu porovnával s MacDonaldem. Trochu to zpřesním. Max Freeman je trochu slabší odvar "drsné školy" ve srovnání s Travisem McGee, není takový sympaťák, nemá tak vtipné repliky a jezdí pouze na kanoi. Přesto si jej můžete oblíbit. Kniha je oddychovka, pokud od ní nebudete čekat bůhví co, tak vás na pár chvil pobaví (jako mne).

laklom53
08.04.2013

Dobrá kniha,doporučuji.

malen
15.02.2013

Mně to tak napínavé nepřišlo, chvílemi jsem se v tom ztrácela. Taková normál detektivka.

rose
11.01.2012

Prostředí drogových dealerů, zlodějů a zlodějíčků, podivínů a chytrých policistů. Dobrá je postava vysloužilého policisty, který bydlí v chatrči uprostřed bažin, aby uniknul civilizaci. Napínavé až do konce.

Jonathon King
americká