Přes kočičí hřbet

Přes kočičí hřbet https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42176/pres-kocici-hrbet-42176.jpg 4 15 7

V jedné vilce na břehu Berounky žije kocour Karel. Je to starý a sobecký mrzout, který se stará hlavně o to, co kde sežrat a jak si vyhřát kožich. V domě naproti žije žena na počátku středního věku, která se snaží udržet si rodinu a zdravý rozum. Je konec léta, slunce hřeje, voda v řece je tak akorát a dny plynou pomalu a klidně. Jenže stačí pár zdánlivě nevýznamných událostí a oba hrdinové si uvědomí, že musí své po léta zaběhlé životy změnit, pokud se chtějí vyhnout samotě a sklíčenosti a znovu nalézt lásku a smysl života. Podaří se jim proplout labyrintem partnerských vztahů, aniž by definitivně ztroskotali? Hravě psaný román Simony Mahlerové-Šustkové vás vtáhne do děje hned od první kapitoly a rychlý sled událostí spolu s detektivní zápletkou vás udrží v napětí od začátku až do konce. ... celý text

jitka7326
19.02.2024 3 z 5

Přečteno diky ČV 2024.Lehký příběh s detektivní zápletkou a upovidaným kocourem Karlem.

rozvera
19.04.2017 3 z 5

Nenáročná knížka ke čtení na deštivá odpoledne. Děj plyne pomalu jako blízká řeka, bez hluchých míst a velkých vzruchů. I upovídaný starý kocour se docela do příběhu hodí, až na ten konec, to bylo za hranu. Také mi tam vadil jezevec, lesní zvíře, který přičinlivě po nocích hrabe díry v zahradě vilové zástavby, při čemž není o blízkém lese ani zmínka.

rozvera
09.04.2017 3 z 5

Docela pěkné čtení až na toho kocoura zabijáka, to bylo podle mne přitažené za vlasy.

RichardaS
15.08.2014 5 z 5

Pohodová knížka s detektivní zápletkou. Čte se doslova jedním dechem :o))

čertina
31.08.2013 3 z 5

Hezké,vtipné čtení.Miluji kočky a v příštím životě budu naší kočkou.Určitě se dám na psaní jako kocour Karel !

rose
11.01.2012 4 z 5

Trochu detektivka, trochu pohodová knížka s krásnou atmosférou letní vesnice. Skvělý nápad s ukecaným kocouřím vypravěčem.

cudlik
08.01.2011 4 z 5

Pohodová a nenáročná kniha inspirovaná životem. Zajímavé bylo proplétání se příběhů a myšlenek kocoura Karla a lidí z vesnice. Doporučuji!

2011  73%Štěstí někdy pelichá
2014  92%Riskantní plavba
2009  72%Přes kočičí hřbet
2023  87%Katastrofa

Kniha Přes kočičí hřbet je v