Romcajs Romcajs komentáře u knih

Otazníky nad hroby Otazníky nad hroby Ludvík Souček

Začátek o Caesarovi a Kristovi bylo číst tak trošku utrpení, protože v dějinách nejsem moc zběhlý a v dějích a osobách jsem se tak trošku ztrácel. V druhé polovině knihy jsou kapitoly čtivější a pro mě zajímavější ( Napoleon, Kennedy - asi nejzajímavější).

22.08.2023 3 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Krásný dobrodružný příběh tří cestovatelů do středu země. I když úplně do středu se nedostanou, tak se mi knížka četla krásně a byl jsem vždy zvědavý, co se stane v dalším dílu. Prostě nesmrtelný Jules Verne.

25.07.2023 5 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Dobrá detektivka na volný víkend. Krátké kapitoly, takže se dobře čte i při cestě do práce. V příběhu se objevuje náboženská sekta, což úplně nemusím. Toto je druhá detektivka od této autorky a musím říct, že jí chybí určitá autentičnost, či nějaká jedinečnost, pro co bych si její příběhy či hlavní postavy oblíbil a rád se k nim vracel.

19.07.2023 4 z 5

Povídky ze Západu Povídky ze Západu Zane Grey

Osobně nemám povídky moc rád. Protože než se začtu do děje, tak je konec. Za mě je asi nejlepší povídka Zápaďan. Děje se v Renu. Druhá povídka při natáčení filmu. První na ranči. Takže klasika z divokého západu kde se prohánějí kovbojové a indiáni to zrovna není.

03.07.2023 3 z 5

Nevysvětlitelné záhady Nevysvětlitelné záhady Viktor Farkas

V roce 1993 kdy knížka vyšla musela být přímo bombou. Dnes již ztratila to fascinující překvapení, protože o plno věcech již bylo natočeno plno pořadů. Nicméně hezký souhrn záhad kolem nás. Dobře se čte a rozhodně nenudí.

24.06.2023 3 z 5

Spi,děťátko, spi Spi,děťátko, spi Mary Higgins Clark

Milá krátká detektivka. Kapitoly jsou krátké, takže se dobře čte. Není tu žádná záhada, vše je od začátku jasné a jde o to jak a kdy se vše rozmotá. Při setkání malé holčičky se svojí maminkou mi i slzička ukápla. Nicméně bych řekl, že příběhu chybí, takový element, kvůli kterému bych se ke knížce chtěl někdy ještě vrátit.

08.06.2023 4 z 5

Je těžké být bohem Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

30 stránek jsem vůbec nevěděl co se děje. Do 50 stránky jsem se nemohl vůbec do děje začíst. Což si myslím, že je problém, když jich má knížka 188. Nicméně pak jsem se už nějak zorientoval a nakonec můžu napsat, že mě to vůbec nebavilo. Možná kdybych to přečetl ještě jednou, ale na to je život člověka příliš krátký. Myslím, že knížka nese i nějaké asi politické poselství, takže odkládám a jdu si spravit chuť nějakou detektivkou.

02.06.2023 2 z 5

Pěstujeme pokojové květiny Pěstujeme pokojové květiny Oldřich Bureš

Dle mého úsudku jedna z nejlepších knížek o pokojových rostlinách. Najdete zde i relativně zapomenuté druhy a ke každé rostlině základní parametry úspěšného pěstování. Mě se i líbí, že co se týče zemin jsou uváděny základní druhy, jako listovka, vřesovka a podobně a jak je míchat adekvátně ke každému druhu květiny.

27.05.2023 5 z 5

Kdo ovládá svět? Kdo ovládá svět? Viktor Farkas

Jak se říká ,, Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu". Některé kapitoly mě bavily, některé mi přišli nudné. Takže 3 hvězdičky.

19.05.2023 3 z 5

Zelenina na zahrádce Zelenina na zahrádce Antonín Dolejší

Super knížka o zelenině, podle které jí může pěstovat opravdu každý. U každého druhu je uvedena prospěšnost na zdraví, výsev, hnojení, podmínky, sklizeň zkrátka vše co potřebujete vědět. Stačí si vybrat druh a hurá na to. Jediné co je poplatné době jsou odrůdy, které jsou uváděné. Dnes je trh poněkud bohatší. Ale některé odrůdy jsou aktuální do dneška a přetrvávají dál.

29.04.2023 4 z 5

V bludišti vášně V bludišti vášně Émile Gaboriau

Detektivka není špatná. Člověk prvně musí počítat s tím, že je to napsané v 19. století, kdy byl sloh trošku jinačí. A možná že i lidé byli trošku jinačí. Jinak hezky vystavěný příběh, všechno hezky popsané, takže se v ději dá dobře orientovat. Jediné co mi připadalo malinko uměle vsazené bylo čtení smírčího soudce o historii a dějích, které se v postižené rodině hraběte Hektora de Trémorela stali. Ale jak jinak by se dali čtenáři uvést do celé problematiky příběhu?

21.04.2023 4 z 5

Tajemství Velikonočního ostrova Tajemství Velikonočního ostrova Francis Mazière

Docela jsem se s chutí pustil do čtení, ale po pár stránkách jsem zjistil, že to nebude až tak jak jsem doufal. Ne každý je prostě nadaný uměním psát zajímavě. Autor bude asi dobrý vědec, ale možná měl nechat své zážitky sepsat někoho jiného. Jak už psal endyamon přede mnou, informací je dost, ale jsou podané divným slohem a nesouvisle. Nicméně kdo se zajímá o Velikonoční ostrovy určitě si tuto knížku nenechte ujít.

04.04.2023 3 z 5

Kočovníci severu Kočovníci severu James Oliver Curwood

Krásný příběh v netknutých končinách kde zlo je zlem a dobro dobrem.

24.03.2023 5 z 5

Vražda v expresu Vražda v expresu Sébastien Japrisot (p)

Námět, děj, kostra příběhu a rozuzlení je dobré a líbilo se mi. Kniha se mi ovšem hrozně četla. Nevím zda je napsaná pro mě těžko, nebo zda za to může překlad, ale několikrát se mi stalo, že jsem vůbec nerozuměl některým větám, ne vždy jsem věděl kdo to zrovna mluví a v který je to čas. Zda přítomný či minulý.

15.03.2023 3 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Zajímavý námět, pěkně se čte a určitě nenudí.

04.03.2023 4 z 5

Postrach Chicaga Postrach Chicaga Edgar Wallace

Americké gangsterské prostředí, kde život člověka je jen položka. Osobně tento námět nemám moc rád, ale napsané to je určitě dobře. Dobře se čte i když jsem se občas ztrácel v množství postav.

04.03.2023 3 z 5

Galapágy – zázrak v Pacifiku Galapágy – zázrak v Pacifiku Jan Jeník

Nečekejte nic odborného, je to prostě popis co tam bylo k vidění, když tam tým vědců byl. Stylem šli jsme tudy a viděli jsme plameňáky. Byla to nádhera. Nicméně pokud se někdo o Galapágy přímo zajímá, tak určitě doporučuji.

15.02.2023 3 z 5

Stateční kapitáni Stateční kapitáni Rudyard Kipling

Číst se to dalo, ale k dobrodružství to má docela daleko. Čekal jsem od toho více napětí a zvratů. Děj předvídatelný a vesměs se v něm ani nic nedělo. Celé je to psané, tak nějak jako pro děti. A, aha ono je to pro děti. Tak to pardon.

12.01.2023 3 z 5

Lakomec / Misantrop / Tartuffe Lakomec / Misantrop / Tartuffe Molière (p)

Nejlepší samozřejmě Lakomec. Tartuffe je také pěkná hra, ale Misantrop mi moc nesedl. Veršování u Misantropa a Tartuffa je super a mám to rád. I když člověk musí text číst ostražitěji a vnímavěji, jinak mu děj uteče. Celkově velice pěkná kniha. Doporučuji film z roku 1980 Lakomec s vynikajícím Louis de Funèsem.

29.12.2022 5 z 5

3x Doug Selby 3x Doug Selby Erle Stanley Gardner

Knížka se bezvadně čte. Výběr byl perfektním průřezem celé řady. Ze všech tří příběhů se mi líbil nejvíce třetí a to ,, Okresní prokurátor využívá šance". První dva mají až neuvěřitelně přehnané rozuzlení.

07.12.2022 3 z 5