roman9276 roman9276 komentáře u knih

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Oproti předchozímu dílu o hodně lepší. Dost mě mrzí, že tato kniha je číslovaná jako čtvrtá, protože nám doplňuje příběh mezi druhou a třetí knihou. Podobnost s filmem je tady hodně velká, avšak s nějakými změnami. Tohle je stará dobrá Bridget. Četlo se to velice rychle a pobavil jsem se. Ale celkově si stojím za tím, že filmy jsou daleko lepší a knihy se jim nemohou rovnat. Uzavřel bych to tím, že jsem rád, jak to bylo s Bridget od začátu do konce a k této sérii se už vracet nehodlám.

09.09.2021 3 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Tohle bylo velice příjemný překvapení. Knihu jsem četl na popud kamarádky, která tuhle sérii hodně vychvalovala. Zajímavej svět, postavy docela sympatický, hlavně Lilu jsem si mega oblíbil. Trochu pomalejší fantasy, ale o to víc mě to bavilo, hlavně, že tam nebyla žádná láska, která by byla tlačená na sílu, což mě v poslední době dost otravuje. Jsem docela napnutej, co přinese pokračování, páč to vypadá dost slibně.

20.07.2021 4 z 5

Superman: Ničitel úsvitu Superman: Ničitel úsvitu Matt la Peña

Všechny knihy ze série Ikony DC jsou úplně zbytečný. Superman nebyl vyloženě špatnej, ale žádnej zázrak se tady taky nekoná. Totální průměr, neurazí ani nenadchne. Postavy nudný, nezajímavý, příběh to samý. Z celý série je to jedna z těch lepších, ale rozhodně vim, že se k tomuhle vracet nebudu. Čekal bych, že takový známý jména budou zárukou kvality, ale ty vole prostě ne, jedno velký zklamání za druhym, bohužel.

26.05.2021 3 z 5

Hořící království Hořící království Sally Green

Kupodivu do děje jsem se dostal rychle, ale bohužel jsem zklamanej. Nejzajímavější linku měla Tash a ta se objevovala v celý knížce žalostně málo. Hlavně, že jsme tady měli stále fňukajícího Ambrose a i linky ostatních mě tolik nebavily. Potenciál to mělo slušnej a dobře se to i čte, ale naneštěstí Sally Green toho nevyužila a celou sérii tak zakopala. Poslední díl trilogie je hodně vycpávkovej, to nejzajímavější se stane až na konci a i tak, to neni nic světobornýho. A tady je úplně ukázková chyba dnešní youg adult literatury, postavy maj kolem patnácti let, ale chovají se jako čtyřicetiletí zkušení taktici, co mají za sebou vole už stovky bitev a tady mi to prostě nesedělo. Proto hodnotím horším průměrem.

01.04.2021 3 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Muffin a čaj miluju, ale tady autor teda šlápl vedle. Fantasy je napsáno velice plytkým způsobem, nesmyslný skákání v čase, knize podle mýho jen zbytečně ublížilo. Skoro polovinu knihy jsem se snažil pochopit, co autor zamýšlel a stále jsem se držel názoru, že tohle se fakt nepovedlo. Je normální, že knižní postavy se chovaj nelogicky, ale tady je to ty vole tak do očí bijící, že mám chuť si vypíchnout oči. Hodně nemastný, neslaný, vůbec nevim, co si o tom mám myslet, všechny postavy jsou debilní, nesnášim je, ale celkově to zhodnotím po přečtení pokračování.

16.02.2021 2 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

V tomhle dílu už šla kvalita trošku dolů. Samozřejmě prostředí cizí planety, jejích obyvatel a jejich kultury jsem absolutně hltal a velmi mě to bavilo. O napínavý scény a překvapivý zvraty zde nebylo nouze, ale už to začalo mít trochu hluchý místa. Kniha nemusela být vůbec tak "krátká" ba naopak by mě potěšilo, kdyby byla dvakrát tak tlustší, protože jsem čekal, že se o mimozemšťanech a jejich kultuře dozvím daleko víc, ale na poslední díl se těšim velice.

15.12.2020 4 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Tenhle díl byl za mě asi nejslabší, nevim, zda to bylo cestováním do klasických děl, protože postavy mě moc nenadchly. Robin Hood, jako ty vole, co to mělo jako bejt? :D Ale rozvinutí postav a zápletky mě velice bavilo.

16.11.2020 4 z 5

Kniha krve Kniha krve Kai Meyer

Originálně vymyšlenej svět, kdy s pomocí tzv. bibliomantiky vládnete pomocí knih/y mocí, což mě velice nadchlo. Mrzí mě, že po třech dílech a tisíci stranách, co má tahle série jsem si nijak nezamiloval postavy, nevim proč, ale k srdci mi nepřirostly, a to je pro mě dost velká vada na kráse. Dál mě mrzí, že ačkoli svět je opravdu jedinečnej, tak není probranej dost do hloubky a svym způsobem odfláknutej, chtěl bych vědět víc. Postavy mě vytáčely, jejich nelogický chování mi úplně drásalo nervy a vim, že tuhle sérii už si znova rozhodně nepřečtu, protože většina postav je prostě banda dementů. A co mě nejvíc štve, když se v knize všechno táhne jak smrad a pak akční a zajímavý finále se vleze na pár stránek a nazdar ty vole, konec.

18.08.2020 2 z 5

Noční země Noční země Kai Meyer

Co jsem četl první díl už uplynulo několik let, takže jsem musel dlooouho vzpomínat, co se tam vlastně stalo a trochu jsem se ztrácel v pojmech a postavách, a proto jsem se do čtení musel nutit a kniha mě zpočátku neoslovila a spíš mě nudila. Ke konci už jsem se do toho zase dostal a bylo to hodně napínavý, ale díl mohl být kratší, přišel mi dost vycpávkový, jsem zvědavej na pokračování.

11.08.2020 3 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Začátek duologie dobrej, do knížky jsem se začetl prakticky hned. Jen přesně jsem nepochopil ten rozdíl mezi Dreky a Čistými, z toho jsem byl obě knihy zmatenej. Napsáno velice čtivě, ačkoli mi tady lezlo na nervy nelogický chování postav, ale dílo si mě rozhodně získalo.

14.07.2020 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

No, po víc jak roce, jsem musel hodně vzpomínat na děj i postavy z prvního dílu, ale překvapil jsem sám sebe, když jsem se do děje vpravil docela rychle. Jednička byla spíš takovej herní svět, kterej byl napínavej a byl vlastně jen o virtuální soutěži Warcross. Na konci jedničky nastalo jakýsi šokující odhalení a právě v tomhle duchu se odehrával celej druhej díl. Za mě teda docela vydařený, kniha dobře plynula, žádná nastavovaná kaše, akční, napínavý, žádná nouze o zvraty, dobrý čtení. Velice mě bavila odhalení, co se týče uneseného bratra, to jsem byl hodně překvapenej, co nám autorka naservírovala. Bohužel musim hvězdu za velice čekanej konec, ale rozhodně jsem si akční momenty užil a vůbec se nenudil.

04.06.2020 4 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Po holce mimo rytmus jsem měl z autorky docela strach. Probuzení Simona Spiera bylo boží, ale to pokračování mi zrovna úplně nesedlo, protože hlavní postava se chovala skoro celou dobu jako totální kráva. Ale tady mě autorka zase bavila. Příběh hezky plynul, s Molly dost jsem se v několika situacích dokázal opravdu hodně ztotožnit, knížka mě místama neskutečně rozesmávala a postavy mi byly hodně sympatický, výborně zakomponovaná LGBT tématika, přesně tak by to mělo bejt, nic na sílu, příjemná oddychovka, která mi hodně sedla.

28.05.2020 4 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Příjemně se to čte, celkem krátký kapitoly, což vždycky ocenim. Postavy hodně sympatický, zvlášť ta malá mrcha Tash, na druhou stranu Ambrose je taková rádoby osudem zkoušená postava, takovej ten nudnej chrabrej klaďas za každý situace, pro mně je to spíš takovej otravnej kokot (každej máme slabost pro bad boye). Kapitoly se střídaly pak už tak rychle, že se to vždycky v nějaký napínavý chvíli utnulo, a to mě pokaždý hrozně nasere a já se musim rychle prolouskat další kapitolu o dalším člověku, než se dozvim, co se stalo dál. V hlavní roli zlo, nespravedlnosti, politika. Odehrává se tady veliký množství zvratů, což vás nenechá ani na chvíli vydechnout a velice to osvěžuje děj. Žádný těžký čtení, takže i toho člověk i docela odpočine, jen mi tam něco chybí, nevim přesně, co to je, ale snad to v druhym dílu najdu.

12.02.2020 4 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Hurááá. Konečně knižně zpracovanej komiksovej příběh, kterej stál za přečtení. Cesta Catwoman od jejího vyrůstání v chudinský čtvrti s matkou feťačkou a nemocnou sestrou, kdy po nocích bojuje v aréně, aby se jakž takž uživila. Parádička, ze Seliny se stává Catwoman, zlodějka, která nečekaně spojí síly s Poison Ivy a Harley Quinn. Dobře se to četlo, pobavil jsem se, nenudil jsem se a hlavně spojení těhlech třech postav mě mega bavilo. Konec dost klišé, ale jinak knížka super. Po šíleně nudný Wonderwoman a nevyužitym potenciálu Batmana jsem konečně dostal něco pořádnýho. Rozhodně stojí za přečtení! Maas to dala skvěle.

18.09.2019 4 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Jako já fakt nevim, asi jsem čekal něco úplný jinýho. Po zklamání s Wonder woman (nebo spíš s Wonder puberťačkou) jsem se na tohle těšil. S Batmanem to mělo společný akorát základní příběh Bruce, Alfréd, Gotham a dál vlastně asi už nic. Zase debilní young adultovka, Brucovi je 18, vlastně není vůbec Batman, zápletka byla docela dobrá, mělo to celkem příběh, ale nakonec to vyústilo ve kravinu. Mi přijde, že autorky snad asi neviděly žádnej film nebo nečetly ani žádnej komiks a udělaly z toho totální bullshit. Se bojim otevřít Catwoman, která v týhle sérii superhrdinů pokračuje, včetně Supermana, kterej by měl bejt poslední.

02.09.2019 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to je pro mládež nebo spíš ne. Ale začalo to jako bezva mysteriózní fantasy, kde je něco pro dospělý a i něco pro děti. V tom aby se prase vyznalo, ale zároveň to nebylo vůbec špatný. Celkem originální a mělo to i dobrou tajemnou atmošku, kterou tenhle počin dokázal udržet až téměř do konce, ale něco tomu prostě chybělo.

24.05.2019 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Přesně takhle si představuju závěr série. Po utahanym druhym dílu, to tady pěkně od začátku šlapalo jedna radost. Odhalujeme další tajemství, je tady super záporák, Diana už neni konečně jenom puťka, co se stará o výběr jídla k večeři a nákupu šatů, ale proměňuje se v trochu badass čarodějnici, která už začne pořádně používat svojí moc. Takhle se mi to líbí.

17.05.2019 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Nooo, tak pokračování Času čarodějnic se oproti prvnímu dílu táhlo trochu víc až mě to docela otravovalo, proto mi taky trvalo docela dlouho se Stínem noci prokousat. Ale pak se to docela svižně rozjelo, konečně odhalíme jaké schopnosti Diana má a začne s nimi pomalu pracovat. Úžasná část byla, když hlavní postavy navštívily Prahu. Golem, Rudolf II. a procházky po Praze, to bylo úžasný, hned jsem dostal chuť se do té doby podívat, ale tak nějak jsem čekal bitku nebo větší akci, ale bohužel, jsem se nedočkal, snad teda v příštím díle.

07.05.2019 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Moje první setkání s herním světem v knize. Autorka vytvořila docela krutopřísnou virtuální realitu a ono to ty brďo bylo docela dobrý. S postavama to už bylo kapánek horší. Zase chudá holka, miliardář, mladá láska, bla bla bla, nůůůdáááá. Virtuální realita Warcrossu byla skvěle popsaná, závěr teda dóóóst slušnej a docela i nečekanej. Tak šup šup s dalším dílem.

28.03.2019 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Rozhodně lepší než předchozí díl. Sebastian je prostě správnej záporák, a i když ho nesnášim :D tak mě to díky němu o to víc baví. Skvělý zasazení části děje do Prahy, to autorka výborně vychytala, hlavně pro nás Pražáky. Jinak to kroužení Jace a Clary okolo sebe mě už nechává chladným a nebaví mě to, páč už je to furt dokola Jace-hodnej, Jace-zlej. Každopádně Cassandra vždycky začne tak jako vlažně a pak od půlky je to neuvěřitelná jízda a o šokující momenty není nouze, takže se jde na poslední díl :)

24.01.2019 5 z 5