roman6788 roman6788 komentáře u knih

Polnočná linka Polnočná linka Lee Child

Typicka reacherovka, dalo by sa to sice napisat aj strucnejsie, ale nebolo to zle.

02.05.2021 4 z 5

Křišťálová noc Křišťálová noc Martin Gilbert

Je to neuveritelne, co fasisticka masineria sposobila za jednu noc a ako systematicky dalej pokracovala. Kolko zivotov vyhaslo a ake boli osudy ludi, vacsinou iducich na smrt.

Knihe sa da vytknut styl napisania. Pripada mi to tak, ako keby niekto prepisal scenar dokumentarneho filmu. Literatura faktu sa da napisat aj lepsie.

10.04.2021 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Jednu totalitu strieda druhá, obe zlé. Dal by som to povinne prečítať všetkým, ktorí smútia za starými dobrými časmi a ako nám bolo dobre za socializmu.
Neuveriteľné, čoho všetkého boli ľudia schopní, od tupých súdruhov až po obyčajný ľud.

14.02.2021 5 z 5

Čierni baróni: spoveď Pétépáka Čierni baróni: spoveď Pétépáka Ján Benč

Bývalý pétepák rozpráva o tom, čo predchádzalo vzniku PTP, prečo sa on dostal k Čiernym barónom. Ďalej v knihe rozoberá a popisuje roky komunistickej diktatúry, zlomové okamžiky v roku 1968 a 1989 a pár rokov po zmene režimu.
V knihe párkrát poukazuje, že román M. Švandrlíka bol viac komédia a nie všetko bolo také humorné. Zážitky a niektoré príhody, kt. popisuje však nie sú až tak odlišné.

13.02.2021 5 z 5

Jericho Jericho Christopher Hyde

Obal knihy dost odradza, ale to je asi to posledne. Vyborne napisany thriller a teraz v case korony aj trochu latentnej paranoje nezaskodi :)

12.02.2021 5 z 5

RAJ nie je len na nebesiach a PEKLO nie jen pod zemou RAJ nie je len na nebesiach a PEKLO nie jen pod zemou Juraj Šajmovič

Neuveritelne ako sa da prezit, ked je vola prezit.

09.02.2021 5 z 5

Anjel v podsvetí Anjel v podsvetí Juraj Červenák

Pekny a zaujimavy pribeh s mnozstvom zvratov.
Jedine co sa da vytknut je, ze sa trosku hrdinovia viac roznadavali.

07.02.2021 5 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

v Tragédii bol uvod trochu nezáživný

06.01.2021 4 z 5

Hra s ohňom Hra s ohňom Tess Gerritsen

Výborná kniha, ktorú človek zhltne na jedno prečítanie, dramatický dej odohravajúci sa v súčasnosti dopĺňa desivé tajomstvo minulosti.

29.12.2020 5 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Zaujímavý prípad a ako vždy dobrý humor

29.12.2020 5 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Posledne mesiace vojny a mesiace po oslobodeni ocami 11 rocneho chlapca.

28.12.2020 5 z 5

Hnev Hnev Arpád Soltész

Odporúčam prečítať, tretí vydarený román Arpiho Šoltésza o divokých 1990-tych rokoch a o východe, kde nič nie je. Človek sa pri knihe nenudí a o sarkastický humor nie je núdza.

23.12.2020 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Odporucam precitat kazdemu, aby vedel ako sme sa mali dobre za zlatych komunistov, ked mlieko stalo len dve koruny a kazdy mal pracu. Co na tom, ze niekto vo vazeni alebo v lagri...

01.11.2020 5 z 5

Teroristov syn (Príbeh jednej voľby) Teroristov syn (Príbeh jednej voľby) Zak Ebrahim

zaujimava kniha

31.10.2020 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Nebolo to az take zazivne ako predosle dva diely, ale snaha sa ceni.

29.10.2020 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Na niektorých miestach je to podrobnejšie a preto už ku koncu nezostal čas trochu viac rozvinúť dej.

04.10.2020 4 z 5

Pokojný spánok Pokojný spánok Donna Leon

cirkevna mafia v plnej parade

20.09.2020 5 z 5

Liečiteľ Liečiteľ Noah Gordon

zaujímavý príbeh, ale ku koncu už trochu rozvláčny

19.09.2020 4 z 5

Mrazivý okamžik Mrazivý okamžik Camille Ceder

Niekedy velmi zdlhave opisy typu "kvapkania kavy v kavovare" a cestopisy v style chodenia do prace (ale to je u severanov typicke), miestami som sa obcas stratil, co s cim suvisi a v poslednej tretine to uz dostalo spad. Sympaticke je, ze jedna z hlavnych postav pocuvala The Cure :D

08.09.2020 3 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Fantazmagoria napisana pred sto rokmi sa zda nerealna az do toho momentu, ked si clovek uvedomi, ze za poslednych sto rokov sa uz trikrat zopakovala. Zo zaciatku sa ma clovek problem do toho dostat, ale potom to uz ide. Odporucam.

27.06.2020 5 z 5