roman6788 roman6788 komentáře u knih

Katastrofa slovenských židov Katastrofa slovenských židov Aron Grünhut

Velmi zaujimava kniha, ktora popisuje historiu a zanik zidovskej komunity v Bratislave

20.06.2020 5 z 5

Detektív z Kontinentálnej Detektív z Kontinentálnej Samuel Dashiell Hammett

Ani po 100 rokoch niektoré myšlienky nestratili na aktuálnosti.

16.06.2020 5 z 5

Vysoká voda Vysoká voda Donna Leon

Opäť skvelý suchý humor.

07.06.2020 5 z 5

Katastrofa letu 001 na Zlatých pieskoch Katastrofa letu 001 na Zlatých pieskoch David Púchovský

Zosumarizovane zname fakty, vyvratene zname konspiracie, doplnene o odtajnene materialy a fotografie a cenne spomienky prezivsich a pribuznych pozostalych.
Jedine co sa da vytknut je obcasny patos a sem tam zbytocne opakovanie.

13.04.2020 4 z 5

Jeruzalemský diamant Jeruzalemský diamant Noah Gordon

Obcas som sa sice stracal, v ktorom casovom obdobi aktualne sme, ale inak prijemne napisana kniha.
Citatel sa dozvie aj povod vyznamu nekrestanske peniaze.

12.04.2020 5 z 5

Človek nie je ani len číslo. Neuveriteľné čoho je niekto schopní. Stále sa nájde niekto, kto to spochybňuje.

07.03.2020 5 z 5

Rúcho smrti Rúcho smrti Donna Leon

Cynický čierny humor a k tomu zhýralé prostredie Benátok a Mestre. Vydarený kúsok.

19.02.2020 5 z 5

Smrť v cudzine Smrť v cudzine Donna Leon

niektore veci je lepsie nevediet

10.02.2020 4 z 5

Smrť a rozsudok Smrť a rozsudok Donna Leon

Opäť sa potvrdí, že sviniam je najlepšie a nevedia, čo od dobroty.

04.02.2020 4 z 5

Moja studená vojna Moja studená vojna René Benda

Napínavý príbeh, všetkým nám známe pomery, niekedy opísané do detailu. V druhej časti pribudlo trochu balastu.

30.01.2020 4 z 5

Diabol sa postará Diabol sa postará Sebastian Faulks

Autor si naštudoval viaceré bondovky a pospájal to do jedného príbehu.

19.01.2020 3 z 5

Smrť v divadle La Fenice Smrť v divadle La Fenice Donna Leon

Prijemne citanie so suchým humorom.

17.01.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Dobra kniha, ktora sa odohravana na existujucom mieste, inspirovana skutocnym pribehom. Dobry predpoklad na to, aby sa clovek do Brna vybral a nastudoval si nieco aj o osudoch skutocnej rodiny Tugendhatovcov.

01.01.2020

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Ironicky humor tentokrat este viac vysperkovanejsi

15.12.2019

Náhlá smrt / Večerní host Náhlá smrt / Večerní host Rex Stout

Ako vždy geniálny Rex Stout a humorné smeče Archieho Goodwina a Nera Wolfea.

29.09.2019 5 z 5

Na útěku Na útěku Patrick Lee

Strhujuci a akcny thriller. Kto je zvyknuty na Jacka Reachera, tak je to nieco podobne

07.09.2019

Signál Signál Patrick Lee

Zaujimava a nie rozhodne nudna kniha. Trochu mi to pripominalo Jacka Reachera od Lee Childa

01.09.2019

Případ otrávené bonboniéry Případ otrávené bonboniéry Anthony Berkeley

Strasne rozvlacne a nezazivne. Zachranuje to len humor. Ak by mala kniha o 100 stran menej, nic by sa nestalo.

20.08.2019 1 z 5

Krv Alexandrie Krv Alexandrie Richard Blake

Zhruba 30 % knihy je zbytočná vata, bez ktorej by sa to úplne kľudne zaobišlo. Miestami mi štýl pripomínal Červeňákovu Bránu Irkally.

14.08.2019 3 z 5

Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Případ couvajícího mezka / Odvážnému štěstí přeje Erle Stanley Gardner

Případ couvajíciho mezka sa veľmi pomaly rozbieha a prvých 100 strán musí čitateľ bojovať, aby to dočítal. Potom sa to rozbehne a je to fajn.

Donald Lam a Berta Cool nesklamali, parádny kúsok.

15.01.2018 5 z 5