Krv Alexandrie

Krv Alexandrie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143987/bmid_krv-alexandrie-ido-143987.jpg 3 6 3

Aelric série

< 3. díl

Píše sa rok 612 a mladý britský úradník Aelric, ktorý sa stal senátorom a dôverníkom cisára Herakleia, prišiel do Alexandrie. Má zabezpečiť dodávku egyptského obilia do Konštantínopola a presadiť nový zákon o pôde, ale v meste mu na každom kroku hatia plány rozhádané vládne frakcie a sprisahancami. Do Alexandrie však mieri aj dávny Aelricov nepriateľ, ktorý údajne hľadá náboženskú relikviu s mocou zvrátiť priebeh perzskej vojny, a Aelric musí opäť využiť všetok dôvtip, šarm a strategický talent, aby prežil.... celý text

Literatura světová , Thrillery , Historické romány

Vydáno: , Slovart (SK)

The Blood of Alexandria , 2010

Lucka11
Lucka11
09.01.2022 2 z 5

Kniha neurazila, ani nenadchla... Rada čítam historické romány, toto bolo, bohužiaľ, slabé. Svetlé momenty, pre mňa osobne, boli návraty hlavnej postavy do detstva a prežitých udalostí z mladosti. Ale to bolo málo, škoda :-(

roman6788
roman6788
14.08.2019 3 z 5

Zhruba 30 % knihy je zbytočná vata, bez ktorej by sa to úplne kľudne zaobišlo. Miestami mi štýl pripomínal Červeňákovu Bránu Irkally.

adelinka
adelinka
05.03.2019 4 z 5

Dosť dlho mi trvalo dostať sa do deja. Ale za to asi môže moja neznalosť histórie....alebo dosť slabá. Ale postupne čítanie naberalo na rýchlosti. Ako osoba sa mi Aelric páčil.

Byzantská říše

2011  63%Krv Alexandrie