Smrť a rozsudok

Smrť a rozsudok https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135424/smrt-a-rozsudok-135424.jpg 4 5 5

Komisař Brunetti série

Rušné námestia, očarujúce kanály, ale aj schátrané nočné podniky Benátok sú kulisou tohoto vzrušujúceho detektívneho príbehu. Šarmantný komisár Brunetti márne hľadá súvislosť medzi vraždou významného právnika a samovraždou vysoko postaveného účtovníka. Na stopu ho privedie prostitútka, okuliare a nelegálna videokazeta. Aby rozbil kruh neresti, musí zostúpiť až do benátskeho podsvetia…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Death and Judgment , 1995

Koka
28.01.2022 4 z 5

Velice drsný, krutý příběh, vyznívá věrohodně, autenticky, používá hodně geografických i politických reálií a zmiňuje i Československo.
Zdejší údaje o autorce napovídají, že jde o italský pseudonym americké (?) spisovatelky. Topografii Benátek a okolí i styl benátského života zná moc dobře a v knize to opravdu poznat. Jenom nechápu, proč v textu příběhu jsou - obyčejně ty nejbanálnější - věty, oslovení, povzdechy řečeny italsky. (Připomíná mi to nejslavnějšího literárního Belgičana, který i ty nejnitěrnější pocity dovede vyslovit anglicky - v překladu česky - aby vzápětí nejběžnější formulku souhlasu "přesně tak" řekl francouzsky. Proč?)

roman6788
04.02.2020 4 z 5

Opäť sa potvrdí, že sviniam je najlepšie a nevedia, čo od dobroty.

Benátky

Donna Leon