Roucho smrti přehled

Roucho smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93518/roucho-smrti-93518.jpg 4 16 16

Komisař Brunetti série

< 3. díl >

Komisař Brunetti vyšetřuje v letních Benátkách složitý případ vraždy, který ho dovede až do podsvětí. Nedaleko jatek je nalezena mrtvola v dámských šatech a nápadných rudých lodičkách, ze které se vyklube muž, identifikovaný jako dosud vážený a bezúhonný bankovní ředitel. Policisté v čele s komisařem Brunettim pátrají nejdříve v blízkosti transvestitů a prostitutů, ukáže se však, že problém bude složitější a souvisí s penězi, černými nájmy a zneužitím úřední moci. Pachatel je nakonec nalezen v kruzích, kde by to opravdu nikdo nečekal. Příjemná detektivka, v níž se již po třetí setkáváme se sympatickým komisařem i jeho rodinou, tentokrát v Benátkách rozpálených horkým srpnovým sluncem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Dressed for death , 1994


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Roucho smrti. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

Zuzvil
05.09.2022 3 z 5

Knížku jsem četla dle zadání z Klubu milovníků knih, jedná se o klasickou detektivku s klasickým vyšetřovatelem a podle mě i s klasickým pachatelem :-) Každopádně prostředí, kde se kniha odehrává, je atraktivní a bavilo mě, jedná se o Benátky a blízké okolí. Samotný případ je takový bez "chuti a zápachu", na začátku je to velmi slibné (je nalezeno mužské tělo v ženských šatech), ale pak už to má sestupnou tendenci a občas jsem i pár řádků přeskočila (což moc často nedělám). Je to takový kousek, který neurazí, ale ani nenadchne. Za mě spíše nemůžu doporučit, ale zase pro čtenáře detektivek je to asi i to pravé ;-)

roman6788
19.02.2020 5 z 5

Cynický čierny humor a k tomu zhýralé prostredie Benátok a Mestre. Vydarený kúsok.


Danickaz
19.01.2020 5 z 5

Komisár Brunetti opäť nesklamal. Skvelé čítanie na víkend. Opäť ukazuje jeden z ľudských predsudkov a tiež vecný pohľad na taliansku spoločnosť - úplatkárstvo, politikárčenie, vzájomné krytie sa tých "hore", ale aj atmosféru horúcich Benátok v auguste, pohľad na talianske kulinárstvo a zvyky.
Mám rada suchý humor, ktorými sú knihy Donny Leonovej presiaknuté. A aj keď sa pri vtipoch a narážkach väčšinou len pousmejem, pri čítaní tretej kapitoly, kde sa popisuje, ako vicekvestora Pattu opustila manželka, som sa musela nahlas smiať, až mi skoro slzy tiekli. :-)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Roucho smrti v seznamech

v Přečtených17x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst3x
v dalších seznamech1x

Autorovy další knížky

Donna Leon
americká, 1942
2003  82%Smrt v kalné vodě
2003  81%Roucho smrti
1998  88%Smrt v opeře
2007  77%Vražda v muzeu
2006  84%Pod maskou smrti