Pod maskou smrti

Pod maskou smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92006/pod-maskou-smrti-92006.gif 4 5 2

Komisař Brunetti série

Případ pro komisaře Brunettiho! Oblíbenému hrdinovi, známému z televizního zpracování, tentokrát zamotá hlavu série záhadných vražd úspěšných podnikatelů. Postupným odhalením pavučiny motivů je vtažen do děsivého světa organizovaného zločinu. Dokáže odkrýt masky benátských vrahů?

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Fragment (ČR)

Death and Judgement , 1995

Koka
28.01.2022 4 z 5

Velice drsný, krutý příběh, vyznívá věrohodně, autenticky, používá hodně geografických i politických reálií a zmiňuje i Československo.
Zdejší údaje o autorce napovídají, že jde o italský pseudonym americké (?) spisovatelky. Topografii Benátek a okolí i styl benátského života zná moc dobře a v knize to opravdu poznat. Jenom nechápu, proč v textu příběhu jsou - obyčejně ty nejbanálnější - věty, oslovení, povzdechy řečeny italsky. (Připomíná mi to nejslavnějšího literárního Belgičana, který i ty nejnitěrnější pocity dovede vyslovit anglicky - v překladu česky - aby vzápětí nejběžnější formulku souhlasu "přesně tak" řekl francouzsky. Proč?)

roman6788
04.02.2020 4 z 5

Opäť sa potvrdí, že sviniam je najlepšie a nevedia, čo od dobroty.

Benátky

Donna Leon
americká, 1942
2003  82%Smrt v kalné vodě
2003  81%Roucho smrti
1998  88%Smrt v opeře
2007  77%Vražda v muzeu
2006  84%Pod maskou smrti

Kniha Pod maskou smrti je v