Rúcho smrti

Rúcho smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159754/rucho-smrti-159754.jpg 4 16 16

Komisař Brunetti série

V jedno sparné ránu objavia pri bitúnku neďaleko Benátok mŕtvolu muža oblečeného v ženských šatách. Spočiatku sa komisár Brunetti nazdáva, že ide o transvestitu, ktorého zabil niektorí z jeho milencov. Keď sa však ukáže, že obeťou sa stal suchopárny riaditeľ Veronskej banky, komisár si uvedomí, že si svoju prepotrebnú dovolenku bude musieť znovu odložiť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Dressed for Death , 1994

Zuzvil
05.09.2022 3 z 5

Knížku jsem četla dle zadání z Klubu milovníků knih, jedná se o klasickou detektivku s klasickým vyšetřovatelem a podle mě i s klasickým pachatelem :-) Každopádně prostředí, kde se kniha odehrává, je atraktivní a bavilo mě, jedná se o Benátky a blízké okolí. Samotný případ je takový bez "chuti a zápachu", na začátku je to velmi slibné (je nalezeno mužské tělo v ženských šatech), ale pak už to má sestupnou tendenci a občas jsem i pár řádků přeskočila (což moc často nedělám). Je to takový kousek, který neurazí, ale ani nenadchne. Za mě spíše nemůžu doporučit, ale zase pro čtenáře detektivek je to asi i to pravé ;-)

roman6788
19.02.2020 5 z 5

Cynický čierny humor a k tomu zhýralé prostredie Benátok a Mestre. Vydarený kúsok.

Danickaz
19.01.2020 5 z 5

Komisár Brunetti opäť nesklamal. Skvelé čítanie na víkend. Opäť ukazuje jeden z ľudských predsudkov a tiež vecný pohľad na taliansku spoločnosť - úplatkárstvo, politikárčenie, vzájomné krytie sa tých "hore", ale aj atmosféru horúcich Benátok v auguste, pohľad na talianske kulinárstvo a zvyky.
Mám rada suchý humor, ktorými sú knihy Donny Leonovej presiaknuté. A aj keď sa pri vtipoch a narážkach väčšinou len pousmejem, pri čítaní tretej kapitoly, kde sa popisuje, ako vicekvestora Pattu opustila manželka, som sa musela nahlas smiať, až mi skoro slzy tiekli. :-)

katka9574
05.04.2017 3 z 5

Celkem příjemná detektivka, ale pro mě absolutně bez napětí... občas jsem měla chuť přeskakovat stránky. Příběh, který přečtu rychle, ale za měsíc už nevím, o čem byl.

Donna Leon
americká, 1942