roman6788 roman6788 komentáře u knih

Fax ze Sarajeva Fax ze Sarajeva Joe Kubert

Príbeh z vojnového Sarajeva, kde sa z hodín stanú dni, z dní mesiace, z mesiacov roky...o tom, že ľudia sú len čísla a svet postupne otupie pri vnímaní správ z médií. Určite stojí za prečítanie. Príbeh vojny je vždy o niečom inom, ale ich priebeh, katastrofy a nevinné obete sú vždy skoro rovnaké.
---
Ku grafickému spracovaniu. Je to skvelé na očnú gymnastiku, keďže je tam niekoľko veľkostí písma, od úplne malej veľkosti, po trochu väčšiu až veľkú veľkosť.

30.07.2023 5 z 5

Cesta k nesvobodě Cesta k nesvobodě Timothy Snyder

O tom ako Rusko cez hybridnú vojnu postupne ovplyvňuje svetové udalosti, ako to bolo s obsadením Krymu, Brexitom, americkými prezidentskými voľbami a ako krásne rozoštvú strany konšpiračnými teóriami a klamstvami, ktoré dosť veľa ľudí zhltne aj s navijakom a šíri ďalej (na Slovensku obzvlášť). Ak ste doteraz mali istý pocit paranoje, tak po prečítaní tejto knihy sa to určite posilní. Ale odporúčam všetkými desiatimi.

29.07.2023

Přepište dějiny podruhé Přepište dějiny podruhé Michal Stehlík

Opaet skvely sprievod dejinami (i ked mi trochu chybali tie humorno ironicke poznamky, na ktore som zvyknuty z ich podcastov). Tesim sa na dalsie pokracovania.

14.01.2023 5 z 5

Přepište dějiny Přepište dějiny Michal Stehlík

Podobne ako vo svojich podcastoch sa od autorov dozvieme to, ako sa da historia rozne vylozit, tak aby sa to najlepsie hodilo v danej situacii a bolo to popularne. Napisane velmi dobre a hlavne zabavne.

30.08.2022 5 z 5

Donbas: Svadobný apartmán v hoteli Vojna Donbas: Svadobný apartmán v hoteli Vojna Tomáš Forró

Náročné čítanie, ktoré však nezaujato vysvetlí staré známe konflikty a potvrdí opakujuce sa scenáre. V súčasnosti lepšie umožní pochopiť vojnu na Ukrajine. Akurát tento raz osvedčený scenár nevychádza. Vojna je vždy o tom istom o moci a peniazoch. Aj keď to nie je vždy príjemné čítanie, je to rozhodne potrebné si prečítať.

10.08.2022 5 z 5

Já, porota Já, porota Mickey Spillane

Klasika, ktora nikdy nesklame. Drsna skola a drsny humor

07.08.2022 5 z 5

Čierna pani z Kežmarku Čierna pani z Kežmarku Tina Van der Holland

Po pomalsom rozbehu deja na koniec celkom slusne dobove krimi

06.08.2022 4 z 5

Petra: Moja cesta k veľkému glóbusu Petra: Moja cesta k veľkému glóbusu Juraj Berzedi

Zaujimave informacie zo zakulisia vrcholneho sportovca, o treningoch, rivalite a o necestnych praktikach konkurentov, ale aj byvaleho hlavneho trenera. V niektorych statiach sa niektore konstatovania obcas opakovali, ale nevadilo to az tak.

11.05.2022 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Prízrak minulosti sa vracia späť. Tradičné fóriky vraždárskej party a napínavý príbeh do poslednej strany. A naši ľudia sú na správnych miestach.

14.02.2022

Mrtví zůstanou němí Mrtví zůstanou němí James Hadley Chase (p)

Drsná detektívka, kde gangstri nikomu nič nedarujú.

06.02.2022 3 z 5

Čo Dante nevidel Čo Dante nevidel Alfréd Wetzler

Napriek tomu, ze clovek uz videl hodiny filmoveho materialu, dokumentov a cital vela knih na tuto temu, stale to cloveka zarazi a sokuje ta masova obludnost, neuveritelna a nepredstavitelna krutost toho, co sa dialo a kolko ludi bolo zbytocne zavrazdenych.

31.01.2022 5 z 5

Zlodej Zlodej Arpád Soltész

Udalosti, na ktoré už človek aj pomaly zabudol a už sa mu ani nechce veriť, že sa stali. Divoké eldorádo 90-tych rokov a dekáda nového milénia o tom ako sa robí špinavý biznis. Arpiho cynický humor je opäť dokonalý.

25.01.2022 5 z 5

Po stopách tragédie Po stopách tragédie Ivan Kamenec

Neuveritelne coho su ludia schopni pri honbe za mocou, ale najma aj za peniazmi. Popis smutnych udalosti nasej historie, o ktorej neradi hovorime.

22.01.2022 5 z 5

Pre hrsť dukátov Pre hrsť dukátov Juraj Červenák

Dobrodružný príbeh s dobrým humorom a s nečakanými zvratmi deja. Autor tam vpašoval aj niekoľko skrytých odkazov.

06.01.2022 5 z 5

Štrkáč Callahan Štrkáč Callahan Juraj Červenák

Miestami som mal dojem,.ze citam scenar k Votrelcovi ci Indiana Jonesovi. Ako oddychovka dobre citanie.

30.12.2021 4 z 5

Trianon - triumf a katastrofa Trianon - triumf a katastrofa Roman Holec

Pohľad na nové usporiadanie strednej Európy po skončení 1 sv. vojny a neustále vracajúca sa trauma Maďarska z Trianonskej zmluvy a sne o znovu vytvorení nového Veľkého Uhorska. R. Holec vysvetľuje rôzne pohľady a následky prijatia zmluvy nielen, čo sa týka celkového pohľadu, ale aj každodenného života občanov v jednotlivých krajinách.

28.12.2021 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Starí dobrí vraždári pokope. Ustipačný čierny humor a napínavý prípad. Na dvoch miestach to bolo trochu zdĺhavé, ale dobré čítanie.

06.11.2021 5 z 5

Čierne peniaze Čierne peniaze Ross Macdonald

Skvelá detektívka s uštipačným humorom a prepracovanými zápletkami. Občas to človeku pripomína dianie v našich končinách.

Na konci citát z obálky: "Z podtextu cítiť kritiku spoločnosti, v ktorej hrajú prím peniaze, pričom vôbec nezáleží ako k nim človek príde – či čestne, alebo korupciou, daňovými podvodmi, hazardom a nemilosrdným vydieraním. Čitateľovi sa takto okrem napínavého príbehu ponúka i možnosť nazrieť pod rúško spoločensko-morálnych hodnôt súčasnej Ameriky."

02.11.2021 5 z 5

Totožnost neznámá Totožnost neznámá Michael Gilbert

Stará dobrá detektívka. O drsnosť a napätie nie je núdza. Odporúčam.

15.09.2021

Smrt ve studiu Smrt ve studiu Simon Brett

Oddychove citanie so ziadnymi akcnymi scenami.

23.05.2021 3 z 5