Já, porota

Já, porota https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43533/ja-porota-43533.jpg 4 13 5

Mike Hammer série

Jmenuji se Hammer. Jsem souhromý detektiv; nejspíš jste mne nikdy nepotkali. Mého přítele taky ne. Býval to můj kámoš, ale je teď mrtev. Zavraždili ho. Udělal to podlý chlap, který se u při tom smál. Když se taková věc stane, nejraději bych všechno roztřískal. Chci se dívat, jak se vrah přede mnou plazí, jak škemrá o slitování. Pak můj ukazován stiskne spoušť. Mám ale své problémy. Jakmile narazím na stopu, ukáže se krásná ženská. A těm se nedá věřit. Pat Chamberts z oddělení vražd jde po vrahovi také. Když ho dostane, strčí ho před porotu. Jenže když ho chytnu sám, já budu porota, a taky soudce a mistr popravčí. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Dnes

I, the Jury , 1947

jprst
17.10.2023 4 z 5

Prima počtení, nenáročná detektivka s detektivem drsňákem - týpkem, což my fandové knih R. Chandlera a jeho hrdinů můžeme číst takřka kdykoliv.

roman6788
07.08.2022 5 z 5

Klasika, ktora nikdy nesklame. Drsna skola a drsny humor

bertrand
07.03.2022 2 z 5

Hard boiled největšího kalibru. Dlouho jsem netušil, kde Charles Bukowski bral inspiraci pro svůj poslední román Škvár a hle, zde jest. Hlášky tesané do kamene, pivo v lednici, krásné ženy a padouchové s jedním jediným záměrem - dostat Mike Hammera. A ten? Ten je v pohodě.
Subžánr sám o sobě, možná dobrý, možná ne. Mickey ho nadrásal s vervou vepře hledajícího lanýže a grácií luxusní štětky. Ostatní čuchají k fialkám ze spodu, ale Hammer je v zájmu čtenářů řadu let, dva filmy a televizní seriál se Stacey Keachem, pokud se nemýlím... hohoho! Určitě ještě neřekl poslední slovo.

Pavelpi
12.08.2018 5 z 5

Mike Hammer je můj oblíbenec a jeho knihy doslova hltám.I když tenhle případ byl několikrát zfilmován,mně nejvíc sedí seriál.Vypátrání vraha kamaráda je v knize podáno daleko drsněji než ve filmu.

nightlybird
30.11.-0001 3 z 5

Kniha vložena jako předkrm pro pajonka (bonus pro hosta).
Jde o první knihu ze série s Hammerem, vydanou v r. 1947, u nás vyšla až v r.1991 - socialistická kritika Spillaneho moc nemusela, byl pro ni příliš brutální a krvavý (že by viděli konkurenci?). Kniha byla dvakrát zfilmována, v r.1953 a 1982 a mám neurčitý pocit, že jsem snad i viděl v televizi seriál s Hammerem (bez záruky, prosím berte ohled na moji sklerózu). Jinak jde o typickou „drsnou školu“, pokud bych srovnával třeba s Marlowem, ten se mi zdá míň drsný, ale s o to vtipnějšími replikami. Děj knihy se odehrává v r.1944 v NY a začíná vraždou Hammerova kamaráda z II. SV , z bojiště ve Vietnamu, kde dva roky sdíleli „bahnité lože ve smradlavém slizu džungle“ - jako ukázka stylu. Prozradit víc by byla naprostá zhůvěřilost – přečtěte si to sami.

detektivní drsná škola

Mickey Spillane