rodak rodak komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Při čtení knih z padesátých let se vždy pozastavím a přemýšlím,kde se v lidech po válce vzala ta krutost.Tyhle příběhy mladých žen to byla fakt síla.Kniha je obsahově temná a drsná,ale je napsána skvěle.

21.05.2023 5 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

S Cobenem jsem jak na houpačce.Tahle kniha se mi líbila.Propracovaný děj,hlavní postavy reálné,žádné neuvěřitelné kousky.Thriller jak má být.

14.05.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

A zase jsem neuhodl kdo je vrah. Autorka vždy skvěle rozehraje partii, seznámí nás s hodně zajímavými postavami, jejich životy.Tentokrát se nacházíme na jižní Moravě, kde vzniká ptačí rezervace. A Bergman má zas co dělat. Perfektní detektivka.

11.05.2023 5 z 5

Hlasy kostí Hlasy kostí Johan Theorin

Opět to má temnou atmosféru, je tam více podpříběhû, které souvisí s dějem a propojí se do celkově skvělého románu. Trochu jsem měl zmatek ve všech těch jménech.

07.05.2023 4 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Také se připojuji s maximálním hodnocením.Příběh zajímavý ,skvěle napsaný.Jen něco co se netýká obsahu ani autora,Sazba knihy se jaksi nepovedla ,písmo až do hřbetu knihy musel jsem ji pořád ohýbat.

07.05.2023 5 z 5

Městečko jako malované Městečko jako malované Pavel Frýbort

Hlavní hrdina sympaťák, žádné zbytečné tlachání jako z jiných knih autora. Příběh skvěle jede až do finále. Chválím.

26.04.2023 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Pěkná detektivka okořeněná zajímavým vyšetřovatelem a jeho rodinou. Nehodnotím naplno, přece jen ta větší reálnost příběhu chybí v tomto díle.

26.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Les v domě je drsný příběh jednoho dospívání.Rozmotává se pomalu a určitě nečekáte takový úder.Jen si tak vždy říkám,kde se to v lidech bere...Další skvělá kniha autorky.

23.04.2023 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Příběh je to opět dokonalý.Strašně se mi líbí ta atmosféra té doby,ta špinavost všech těch mnichů,žebráků.Než se vrhnu na další osudy Magdalény musím to proložit něčím normálnějším...

16.04.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Moc nechápu to neustálé přepisování nebo přenášení děje do některých komentářů .I druhá kniha potvrdila kvalitu psaní p.Wilkové.Zajímavý příběh z válečných let až po součastnost.

09.04.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi překvapivé a velmi povedené ukončení této série. Jsem zvědav na další knihy od autorky.

05.04.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Je to realita,jen ti prarodiče byli trochu drsnější.Příběh o tom jak se ztratíte ve vlastní rodině a nevíte o tom.Moc se mi to líbilo.

02.04.2023 5 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Musím knihu hodnotit naplno. Román o ženách, mužích, vztazích. Psychický nátlak, rodina. Nelehké téma. A hodně mi to připomínalo styl jak psala Zdena Frýbová. Doporučuji.

27.03.2023 5 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Druhý díl mě ještě více nažhavil sehnat celou sérii.Otrava faráře je zapeklitá situace i v roce 1660.A ještě se nám z toho vyvrbí honba za pokladem a boj o život naší zvláštní party.Napsáno opět s vtipem a velmi čtivě.

26.03.2023 5 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Nutně nemusím číst všechny knihy o válce a koncentračních táborech.Byly to hrůzy absolutně se vymykajícímu lidskému chápání.Tato útlá kniha to jen potvrzuje.Ale je třeba si ji přečíst.

19.03.2023 5 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Harry Bosch ani v covidu nezahálel.A s novou kolegyní řeší případ.Druhý případ vyšetřuje zmíněná kolegyně Renée.A je to tak super čtení,až mě bylo líto že to skončilo.Nicméně je na obzoru další kniha,která vychází tento rok.

19.03.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Ani jsem netušil, dozvěděl jsem se spoustu věcí o řeckých uprchlících, jejich mentalitě a celkově o Řecku. Ale hlavně jsem přečetl perfektní román z časů nelehkých.

07.03.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tolik děje a zvratů narváno v této detektivce.Já to čtu tak nějak napřeskáčku a nevadí.Tento díl řadím k nejlepším.Už mi chybí jen Hypotéza zla...

05.03.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Je tam romantika,láska,zrada,boje,.Je tam zkrátka vše,co má v historickém románu být.Ve výborném historickém románu...

26.02.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Vesnice je dle mého top česká detektivka.Zajímavě řešený případ,skvělé rozuzlení.Zajímavé postavy a jejich tajemství,do kterého jsme v tomto díle nakoukli.Jen tak dál...

26.02.2023 5 z 5