rodak rodak komentáře u knih

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Moc vydařený úvodní díl série. Vše se odehrává v klidném tempu a sledujeme zajímavé vyšetřování pohřešované ženy. A každá zúčastněná osoba nám něco skrývá...

26.01.2024 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Velmi rád čtu tyto domácí příběhy plné depky a beznaděje od našich předních autorek.O to víc pak můžu být spokojený, že to tak nefungovalo nebo nefunguje u nás doma. Skvělý, český román.

18.01.2024 5 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Neskutečný vypravěč ten Archer. Tento díl byl snad zatím nejlepší. Ten konec zase... Raději vůbec nečtu anotaci dalšího dílu a počkám až bude letos v češtině.

16.01.2024 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Vražedné pohádky,to byla jízda jak prase.Chvílema spousta náhod,nereálností,ale celkově super čtení.

14.01.2024 5 z 5

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Opět výborně. Několik případů, které se nám krásně propojí. Connelly a jeho Bosch to je záruka jedinečné četby. Ale oba chlapíci nám stárnou...A v tomto díle ještě Renée a bratr Bosche Mick. Prostě dokonalost.

03.01.2024 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Tak se to tak nějak ustálilo na lepším průměru. Občas hodně dobré, občas hodně nereálné ale pořád čtivé a zajímavé.

Palec a tichá voda Palec a tichá voda Jarmila Pospíšilová

Předchozí díl se mi líbí více.Nejak mi nesedělo chování zavražděného. Že by mu to vše takhle procházelo? No neprošlo... Ale to co dělal bylo divné.

28.12.2023 4 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

U této série je důležité číst za sebou. Je to skvělé, občas vtipné díky rodině a v tomto díle trochu přehnané.

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Četl jsem asi 14 dní, což je na mne dlouhá doba. A moc se mi nechtělo vracet ke knize. A vůbec nevím proč. Zřejmě styl vyprávění, ale příběh velmi zajímavý.

12.12.2023 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Obálka a provedení knihy opět originál. Ale já se v ději zase nějak ztrácel a nechápal pane Fitzek. Vlastně už to vím. Nejsem cílová skupina této četby. A nápad s doprovodem domů po telefonu je super.

27.11.2023 3 z 5

Srdce z ledu Srdce z ledu Jitka Ludvíková

Moc se mi kniha líbila. Skvěle napsané postavy, řádně zamotaný děj. Má to zkrátka vše co má dobrá a logická detektivka mít!

24.11.2023 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

První díl byl perfektní, ale tohle byla bomba. Tak skvěle se četl příběh plný špinavých ulic, podzemních chodeb,hřbitovů,bordelů a našich známých hrdinů. Doufám, že série bude pokračova!!!

22.11.2023 5 z 5

Zítra přijde Olah Zítra přijde Olah Martin Sichinger

Celkem zajímavý příběh z mého rodného města.Škoda jen, že z toho nevyšel ucelenější román většího rozsahu.

14.11.2023 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Tento díl mne také moc nepotěšil. Poustevník,Svatyně to mi moc nesedlo. Těžko se tomu dalo uvěřit.Ale stále nadprůměr.

14.11.2023 4 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Paní Pospíšilová by měla opustit zelený kabát této edice a vydávat samostatné detektivky.Protože to bylo opět výborné.A mám už nachystaný třetí díl této skvělé série.

12.11.2023 5 z 5

Tolik štěstí najednou Tolik štěstí najednou Carl Hiaasen

Tohle městečko si musí každý zamilovat. Říká Joy na konci knihy. Je to bláznivé. Je to vtipné, je to skvělé oddychové čtení...

09.11.2023 5 z 5

Geniálně napsané pokračování osudů rodin českého pohraničí.Tentokrát o sílící touze komunistů vládnout,kolektivizaci hospodaření a ovládání.A v tom obyčejní lidé,kteří musejí vše zvládat a čelit novým hrozbám. Tomeček to byl fakt svinský neřád.

05.11.2023 5 z 5

Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla... Vlak v 6:20: Cesta, která vede do pekla... David Baldacci

Přišlo mi to tedy hlavně na konci překombinované.Více se mi líbila série Camel club ale i druhá jeho série byla výborná.

29.10.2023 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Ještě ani třicet let nemá a napíše takovou propracovanou,zajímavou a tíživou prvotinu.Myslím,že se ještě dočkáme spousty knih od autora.

29.10.2023 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Četl jsem v pořadí-jablko,ořechy,třešně.A vůbec nevadilo.Jsou to samostatné příběhy.Kyselé třešně jsou opět nádherným románem,který obsahuje vše,co dělá z knih Lenky Chalupové zážitek.Ačkoliv je většinou doba zlá,ty lidské příběhy za to stojí.

22.10.2023 5 z 5