Tolik štěstí najednou

Tolik štěstí najednou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104854/tolik-stesti-najednou-104854.jpg 5 15 8

Mírně bláznivý román z prostředí americké Floridy, kde novinář pomáhá hledat ukradený výherní tiket. V malém městečku na Floridě vyhraje v lotynce první cenu dívka, která pracuje na veterinářské klinice jako asistentka. Za svou výhru chce vykoupit pozemek, který je na prodej, a založit na něm želví farmu. Současně však také na stejná čísla zvítězí dvojice kamarádů, která však chce za peníze vyzbrojit svou vlastní armádu, neboť se obávají, že NATO zabere Ameriku. Nesouhlasí s dělením výhry a ukradnou druhý tiket, se kterým se ukrývají na neobydlených ostrovech a zdokonalují se tady ve střelbě. Okradená dívka se vydává po jejich stopách a se svým přítelem novinářem tuto dvojici zlodějů objevují. Dojde k potyčce, ve které získají zpět tiket. Oba teroristé umírají, aniž by něco z výhry získali, protože i jejich tiket, /který není zatím proplacen/ shodou okolností dostává poštou dívka, která nemá o jeho existenci ponětí. Vše se přičítá skoro nějakému zjevení, neboť městečko je vyhlášené svými zázraky.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Lucky You , 1997

rodak
rodak
09.11.2023 5 z 5

Tohle městečko si musí každý zamilovat. Říká Joy na konci knihy. Je to bláznivé. Je to vtipné, je to skvělé oddychové čtení...

kap66
kap66
12.05.2020 5 z 5

Při želvičkáři Sinclairovi, stigmatech Dominicka Amadora a madoniných voňavých slzách, nečtěte tu anotaci! Bez nadsázky, prozradí vám děj přesně do strany 390, což je při 392 stranách celkem dost. A nebo víte co? Klidně si ji přečtěte. Pokud Hiaasena už znáte, víte, do čeho jdete a jak to dopadne. Prostě se jen těšíte, jací noví záporáci to budou tentokrát a jestli jim bůh humoru Carl nadělí aspoň špetku IQ, kdo budou ti kladní, krásní a po zásluze odměnění, kdo bude ten napravený a do čeho si autor satiricky píchne tentokrát kromě tradičních bohatých tunelářů a jiné morální spodiny (odpověď viz můj první řádek).
Post Hiaasen omne animal triste. Protože BĚHEM toho aktu - nádhera.

1amu
1amu
08.02.2020 5 z 5

Opět díky kap66 jsem zvolil Hiaasena a nebyl zklamán. Ten pán, pokud se nepustí do ekologie a "zelených canců" je výborný. Příběhy jsou tradičně z teplé Floridy, kde je furt teploučko, občas se přežene nějaký hurikán, ale tamní lidé jsou pojištění, tedy nějak se to vždy urovná.
Předností autora je skvělé vylíčení nosných postav děje. Úžasný živnostník Demencio, dle jména jsem si nejdřív myslel, že je dementní. Kdepak! Jde o pěkného vykuka přes zázraky, které do malého městečka přitáhnou davy přiblblých turistů. Nebo fascinující záporáci, alias Bílý árijský serafíni.
...Stůj, kdo tam ? Identifikujte se ! Chub a Bode se chystají odpovědět, ale okolo nich sprška kulek z automatické pušky ...skrývali se pod autem, dokud Shiner neskončil. Pak Chub zařval - To jsme my ty debile ! Kdo MY? Tví bílí bratři vole ! No jo kurva, tak vylezte ! Ten skinhead je úplně vymaštěnej, nadával Chub...
Nádhernej kapitalistickej realismus, tomu říkám.
Děj plyne lehce, čtenář se baví. Samozřejmě happy end a jsem nerad, že zábava končí.

jarunka54
jarunka54
06.11.2019 5 z 5

Výborná, čtivá
a celkem poučná :-D - neboť :
,,Vše se přičítá skoro nějakému zjevení, neboť městečko je vyhlášené svými zázraky´´

Aghatte
Aghatte
01.09.2019 5 z 5

Je mi záhadou, proč právě tento skvělý autor, chytrý, bystrý, vtipný, sžíravý, neskutečně čtivý, je u nás tak málo oblíbený a čtený. Co kniha, to skvost. Mám je doma všechny, největší problém bylo sehnat jeho první knihu," Jak nám zobák narost", ale už ji mám taky, a jsem šťastná. Kam se hrabe Stoletý stařík.
Zde v přečtených pouze 8x, přitom je to bláznivě chytré, a bude vám líto, že už to končí, jako všechny jeho knihy.

Hvezdalim
Hvezdalim
06.07.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od něho. Super!

Jarka 55
Jarka 55
23.09.2015 5 z 5

Joo super kniha

Oksalakka
Oksalakka
16.07.2014 5 z 5

Co dodat. Hiaasena prostě zbožňuju, jeho černý humor a kvalitní zápletky se spoustou postav.