robin9739 robin9739 komentáře u knih

Invaze Invaze Roman Bureš

Jedná se o zábavnou, brutální a akční jízdu, která i přes svou délku nenudí a přináší zajímavý pohled na věčný souboj Pekla a Nebe. Inferium i Eden mají své osobní krasy a jsou velmi originálně vystavěny, jejich fungovaní má logiku. Důvod boje mezi nebem a peklem je jasný a přes to velice zábavný. Postava Ronana a jeho osobní pohled na vše dodává příběhu šmrnc. Velmi by mě potěšila kniha jen o Ronanovi a jeho životě, bylo by to dle mě velmi zajímavé.

28.10.2022 4 z 5

Nejtemnější noc Nejtemnější noc Geoff Johns

Jedná se o vynikající komiks, který mě dostal nejen příběhem a celkovou nápaditostí, ale také množstvím hrdinů, kteří v něm figurují. Nejtemnější noc má výbornou atmosférou a celkový vizuál je na té nejvyšší úrovni. Tento komiks doporučuji.

05.10.2022 5 z 5

Thor: Zabiják bohů Thor: Zabiják bohů Jason Aaron

Jason Aaron stvořil dechberoucí, epický komiks s výborným a velmi promyšleným příběhem. Představil mi takového Thora, jakého jsem chtěl. Navíc stvořil výborného záporáka, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Třešničkou na dortu je úžasná práce kreslířů. Nejlepší komiks s Thorem, co jsem četl a horký favorit na komiks roku .

05.10.2022 5 z 5

Propast Propast Donny Cates

Toto dílo nabízí spoustu překvapení a nečekaných událostí. Pro mnoho z nás se buď Eddie stane ještě větším nezmarem nebo ho díky tomuto komiksu lépe poznáme a více si ho oblíbíme. Já jsem se opět přesvědčil, že dnešní autoři mají radši komornější depresivnější díla, ve kterých se snaží přiblížit hlavní protagonisty a ukázat čtenářům, že jsou to také jen lidé a lidé dělají chyby a Brock jich udělal spoustu.

Přečíst si tento komiks určitě nebyla chyba. Právě naopak není to sice dokonalý komiks, ale je jiný, a to mě na něm bavilo. Je jiný tak jak je jiný Venom bez Brocka a Brock bez Venoma. Osobně vidím v tomto díle velkou chuť autora ukázat, že komiks jako medium je velmi vše komplexní a Venom – Propast tuto vše komplexnost dokazuje.

05.10.2022 4 z 5

Zákon genu Zákon genu * antologie

Genetika je zajímavé téma a věda, která už po staletí zaměstnává nejeden mozek. Jde vidět, že si autoři dali záležet a toto výborné téma je zaujalo stejně jako mně. Už samotná předmluva mě pohltila a hned na prvních stránkách jsem se do knihy doslova ponořil. Musím pochválit rozmanitost a nápaditost všech povídek. Každá je svá a přináší jiný pohled na stejnou věc. Každý z nás si představí pod pojmem genetika něco trochu jiného. Přesně toto vystihuje tato antologie. Dočkáme se tu cestování do minulosti, klonování lidí, budou i Trifidi. Navštívíme blízkou budoucnost, také alternativní realitu, dojde i na postapo. Některé povídky vystihují lidskou povahu v nejkrutější podobě, jinde vystihují tu nádhernou lidskou chuť po vědění. Myslím, že genetika je základním kamenem sci-fi a tyto povídky stojí na pevných základech všeobecně.

Závěrem bych řekl, že je to výborná antologie, ve které si snad každý fanoušek sci-fi najde povídku, která mu sedne. Jediné, co bych vytknul je, že některé povídky by si zasloužily vlastní plnohodnotnou knihu.

22.08.2022 5 z 5

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Musím konstatovat, že vizuál na první pohled ničím nepřipomíná sci-fi komiks, přitom Aldebaran je planetární space opera, která na mě působí jako cestopisná encyklopedie, která se na druhé stránce promění ve vědecko-fantastický román následovaný dobrodružným příběhem, kde je na prvním místě vlastní přežití. Příběh má přes to všechno mnohem větší přesah, ať už politický nebo lidský či morální. Ukazuje dvě tváře člověka, ať už tu kladnou tak také tu odvrácenou, temnou. Jedná se prostě o komplexní a dobře fungující dílo. Určitě bych také vyzdvihnul práci s postavami a jejich charakterem, ta je skvělá. Aldebaran je právem označován za výjimečné, dnes už klasické sci-fi, které je svým příběhem i pojetím jedinečné a originální, jeho četbu doporučuji úplně všem .

22.06.2022 5 z 5

Křídový panáček 1/7 Křídový panáček 1/7 Vojtěch Matocha

Na první pohled mě zaujala kresba a celkové velmi kvalitní grafické zpracování. Sešit je na můj vkus velmi krátký, ale jako mladší jsem různé sešitovky četl, takže mě to vrátilo do mých mladších let. Další věc, která mě vrátila do mého dětství je samotná Prašina. Jako jedinec, co chodil do skautů, turisťáku a četl Foglara a Štorcha, navíc sbíral ABC a Čtyřlístek, prostě měl rád dobrodružné příběhy všeho druhu, jsem byl Prašinou mile překvapen. Komiks má atmosféru, kresba je zajímavá a líbivá. Celkově dobře vykresluje dobrodružný život v Prašině.

Závěrem se jedná o dobrodružnou komiksovou jednohubku, která se odehrává v dobře vykreslené atmosférické Prašině a já jsem zvědavý jaká dobrodružství si pro nás toto místo do budoucna připravilo. Určitě si myslím, že nám má Prašina co nabídnout!

03.06.2022 4 z 5

Akira 2 Akira 2 Katsuhiro Otomo

Největší silou pro mě je grafická stránka mangy. Přes svoje stáří na mě kresba a její propracovanost působí moderně. Je tu spousta detailů a emocí, které dodávají celému příběhu mnohem vyšší úroveň. Líbí se mi, že si Japonci pohlídali toto své dědictví a každé nové vydání musí být co nejvíce podobné tomu prvnímu. Mám rád moderní věci a inovaci, jsou ale díla, která jsou dokonalá ve své původní podobě a Akira je bezesporu jedno z nich.

Závěrem tady není moc co psát. Jedná se o mistrovské dílo s dobrým příběhem a úžasným vizuálem. Navíc, když k tomu přičtu datum vzniku nezbývá mi nic jiného než dát plný počet hvězdiček a mangu všem doporučit. Netrpělivě očekávám pokračování příběhu, který mě velmi učaroval.

18.02.2022 5 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Závěrem chci říci, že Petr Boček stvořil zábavné dílko, ke kterému se budu rád vracet. Už teď má své čestné místo v knihovničce na chatě, kde po ní určitě ještě rád sáhnu. Knihu doporučuji všem, co mají rádi ojedinělí horor s temnou atmosféru a zajímavým dějem, ve kterém hrají hlavní roli trpaslíci.

Hodnocení 4⭐/5⭐

21.01.2022 4 z 5

Rogenovo oko Rogenovo oko Jarmila Mlčoušková

Příběh byl ze začátku docela nudný a moc jsem se nechytal. Dvě mladé studentky a jejích problémy s dospíváním a studiem (největší trofej jsou spoďáry vedoucího katedry) , ano jsem si jistý, že nejsem cílová skupina, pro kterou byla tato kniha napsaná, ale já rád objevuji nové fantasy světy, knižní postavy a hlavně tuzemské autory. Naštěstí kniha se četla dobře byla pěkně napsaná a stránky ubíhaly jedna za druhou. Navíc jsem neustále objevoval nové zajímavosti, jenž nám nabízí Tir Erath. Po půlce knihy jsem se naplno ponořil do příběhu a byl jsem mile překvapen, jak dobrou knihu Jarmila Mlčoušková napsala.

Příběh ve druhé půli nabere spád a hlavní protagonisté budou muset nejen spojit své schopnosti ale také zajít za hranicí svých fyzických sil i etických bariér. Musí totiž uspět jak u zkoušek univerzitních, tak ukázat i osobní sílu, jelikož univerzita a lidé, jenž jí obývají ukrývají více tajemství než si naši hrdinové, kdy uměli představit.

Závěrem – jedná se o příjemnou, zábavnou a magií protkanou knihu. Příběh má své kouzlo a svět je vážně povedený. Sice na můj vkus tam bylo až moc mladistvého vztahového odbočování ale vztahy k YA knihám patří. Určitě tuto knihu hodnotím pozitivně, hlavně díky krásné psané formě a zábavné, ojedinělé fantasií.

02.01.2022 4 z 5

Východní království Východní království Christie Golden

Na první pohled se jedná o vizuálně a technický úžasnou knihu. Obálka musí každého zaujmout hned na první pohled (já si jí hned zamiloval ). Kombinace tmavě modré a ve zlaté barvě vyvedeného zdobení a kaligrafie je naprosto perfektní. Kniha má pevnou vazbu, která je mohutná a velmi dobře se drží. Vysokou kvalitu mají i samotné stránky, ty jsou na dobrém papíru s vysokou gramáží. Za nás se bude určitě vyjímat v každé knihovně.

Příběh tu nehledejme. Hlavní protagonisté Mathias Shaw mistr špeh a kapitán Flynn Fairwind, cestují po východním Azerothu a formou deníkových zpráv zaznamenávají informace o tomto magickém kontinentě a provází nás touto knihou. Jedná se vlastně o knihu faktu z tohoto fikčního světa. Je to takový atlas a učebnice historie dohromady. Tento průvodce je psán zábavnou formou i přes velké množství ilustrací se čtenář při četbě nenudí. Sice fandové si listování tímto dílem užiju určitě o dost více.

15.12.2021 4 z 5

Vřeteno Vřeteno Jakub König

Z celkového hlediska jedná o originální knihu a zajímavý projekt. Ať už slohem či stylem psaní. Příběh i celkový svět dokáže zaujmout, ale není nic převratného. Jakub König stvořil filozofické dílo o dospívání o změně dítěte v dospělého člověka díky pochopení řadu a věcí, jenž utvářejí tento svět. Nic není růžové, svět je většinou černý a krutý...

07.12.2021 4 z 5

Rex Rex Donny Cates

Komiks posunul Venoma v mém žebříčku zajímavých komiksových postav o něco výše. Rozhodně se u četby nebudete nudit a dvojice Venom/Eddie Brock je super. Doporučuji.

07.12.2021 5 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

Kniha je psána krásnou češtinou i když má spoustu stránek (592) tak mě osobně toto dílo pohltilo hned, už po pár stránkách jsem si říkal super, zde začíná výjimečný příběh a nemýlil jsem se. Autorův sloh je velmi dobrý spoustu vět a citací jsem si fotil do telefonu, jelikož se mi velmi líbily a dodávaly příběhu fakt váhu. Celá technická stránka na mě působila velmi profesionálně, autor se velmi snažil aby každá stránka příběhu měla svou ojedinělou atmosféru. Velmi mě zaujaly popisy boje. Mají svou logiku a jsou dostatečně krvavé a explicitní. Popis monster, jak trhají jiné lidi byly fakt drsný . Tak to ale mám rád není to žádné YA pro malý holky. Byla pravda, že je zde velké množství postav, takže člověk občas mírně ztrácí přehled. Ovšem ono to až tak nevadí, jelikož se po první třetině knihy vytvoří několik skupiny, jenž prožívají vlastní příběhy, které jsou naprosto odlišné. Myslím, že až na jednu výjimku jsem se nenudil. Tou výjimkou byla část, kde si hrdinové navzájem vyprávějí příběhy. Na děj knihy to vlastně nemělo žádný vliv, ale zpětně musím říct, že tato část krásně rozšířila svět a celkově obohatila ony charaktery. Navíc musím říct, že některé příběhy by si zasloužily vlastní novely .

19.11.2021 5 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Většina knihy se odehrává v Praze a jeho blízkém okolí, a to mě těší, jelikož si myslím, že naše země a naše stověžaté město nám má co nabídnout. Hlavně tedy, když se jedná o historií, báje, legendy a starou dobrou mytologií.

Kniha je napsána pěknou čtivou češtinou. Děj plyne rychle a přímočaře. Příběh je velmi lineární a točí se vlastně jen okolo hlavní skupinky hrdinů. Autorka je dobrý vypravěč a do příběhu vás hned vtáhne a veze vás v něm jak na horské dráze. Na první pohled jsem si říkal, že půjde o přímočarou zábavnou věc, ve které jde hlavně o atmosféru mýtické noční Prahy a lov monster, jenž se skrývají v jejich stínech. Ono to je zábavné to ano, je tu dost chytlavých a dobře napsaných soubojů s monstry, jenž mají hustou atmosféru, ale ten příběh není tak jasný a jednoduchý, jak se mi na první pohled zdálo. Onen přechod z lovu a pátrání na doslova rodinné drama nebyl pro mě zrovna optimální volbou pro základ příběhu a vymodelování hlavního záporáka. Motivace i celkový vzniku byl za mě velmi přiřazeny za vlasy. Působilo to na mě až moc strojeně. Chápu kam autorka svým příběhem mířila, na co se snažila poukázat, ale mě to moc nesedlo. (Nebudu to více rozvíjet nechci spojlerovat).

Jako celek hodnotím knihu kladně, jedná se o fajn jednohubku, která zabaví a nenudí. Nejedná se sice o nic dech beroucího, ale je tu spousta zajímavých nápadů a dobře napsaných postav (pražský vodník je super). Autorka navíc literárně pěkně popisuje děj a místa, takže si to člověk dokázal dost dobře představit. Tak jako bych si dokázal představit Zákon azylu jako vícedílnou sérii, kde Benedikt a jeho přátelé bojují proto démonům a přízrakům z podsvětí.

07.11.2021 4 z 5

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Glen Weldon

No kde začít "Batmanovská Bible"
Svatý grál všech fanoušků a obdivovatelů Batmana.
Encyklopedie Temného rytíře, máte zde vše od A až po Z.
Historický ale také fanouškovský pohled na vznik a působení této legendy. Tento hrdina je součástí zrodu nové komiksové éry. Navíc Batman jako jeden z hlavních hrdinu vytvořil a vymodeloval předchozí ale i současnou generace nerdů.
Prostě úžasná věc.

Tato kniha mi doplnila všechny mé chybějící vědomosti a že jich byla spousta. Jedná se o knihu faktu, ale její autor Glen Weldon (sám obrovský fanda Batmana) ji napsal tak poutavě, že vlastně čtete jeden velký Road trip s Batman a jeho celou Bat-family.

26.10.2021 5 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Komiks se odehrává spoustu let po hrách. Geralt je už starý, a v tomto díle putuje absolutně sám. Není tu žádná další postava, kterou můžeme znát buď z herní, knižní či seriálové verze. Zaklínačské služby už více či méně nejsou potřeba. Netvorů, příšer je všeobecně mělo a zaklínačů ještě méně. Navíc zde stále přetrvává všeobecný negativní názor na vědmáky. Pro obyčejný lid jsou to mutanti hříčka přírody, takže zde vznikne několik konfliktů mimo hlavní příběh. Geralt bojuje sám se sebou, se svými názory, se svým kodexem. Vlastně celý tento komiks je o jeho vnitřním boji. Prolíná se nám tu vícero příběhu, navíc v různých časových obdobích, takže jsem byl občas mírně zmatený a musel jsem se vracet, jestli jsem náhodou něco nepřehlédl. Nebylo tomu tak, tento komiks je na tomto postaven má ve vás vyvolat pocit zmatení a nedokonalostí. Geralt zde především bojuje s dobou a s lidmi, jenž se v ní objevují.

Za mě se jedná o dobrý komiks ze světa Zaklínače. Oceňuji jeho originalitu a ponurost, kterou jsem měl rád u knižní předlohy. Svět je zde černý, a ještě černější a nikdy nevíte, kdo je ten zlý a kdo dobrý. Každý příběh má své odůvodnění a člověk se někdy chová jako monstrum, a přitom má jen ušlechtilé pohnutky anebo prostě ani neví, co svými činy způsobil. V tom je Zaklínač jedinečný.

15.10.2021 4 z 5

Thanos: Svatyně nuly Thanos: Svatyně nuly Tini Howard

Thanose zde poznáme z vícero úhlů. Připadal mi ještě jako větší šílenec, než v Avengers, kde byla jeho motivace k vyvraždění půlky všeho živého nějak obhajitelná. Zde na mě působí jako absolutní blázen, jenž touží po smrti a nekonečné nadvládě. Vlastní posádka ho nesnáší a jde za ním jenom díky tomu, že můžou beztrestně vraždit a plenit. Jako jo, taky to může být motivace ale na úroveň MCU je to hodně slabé. Více než Thanos se mi zde líbí Gamora. Ta zde dostane skoro stejně prostoru jako její učitel. V rámci jejího originu se jedná o dobrou četbu, dost se toho o ní dozvíme což mi osobně udělalo radost. Co mi neudělalo radost byl děj komiksu a jeho stále se opakující mini zápletky (vzpoura, opakující se útoky na bezbranné planety atd). Kdyby se zde více ponořily do nitra Thanose, do jeho motivace, více rozvinuly jeho charakter byl by to lepší komiks. Velké plus jsou za mě další zajímavé postavy, se kterými se setkáváme jako Proxima a Magus.
Po grafické stránce povedené, kresba líbivá není sice top ale neurazí a dobře doplňuje psaný text. Za mě zajímavý komiks, který bohužel ve svém tématu ne úplně dobře fungoval. Určitě měl větší potenciál.

01.09.2021 3 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

Za prvé musím říct, že jsem od autora této knihy nikdy nic nečetl. Takže jeho styl psaní byl pro mě něco nového. Musím říct, že mě ale velmi bavil, je to osobité, je to jiné, někdy až přehnané ale zábavné. Mám rád když u knihy musím trochu přemýšlet a zde rozhodně musíte být minimálně pozorní. Nelineanost vyprávění ve více časových osách, mezi kterými autor skáče jak sjezdař na boulích, byl ze začátku těžký na zorientování, později když jsem se do toho dostal i v rámci příběhu, mi to přišlo povedené. Vlastně na tomto tato kniha stojí. Na rychlém vtipném vyprávění kde se střídá akce s akcí a divní typci s ještě divnějšímy. Kniha jako celek působí originálně a i když trošku zamotaně, jak se čtenář do toho dostane tak ho to pohltí a vyplivne až na konci. Navíc zde máme spoustu zajímavých charakterů a celá kniha působí trochu Noiar...
Za mě originální četba, která sice nebude pro každého ale mě autor zaujal a budu dále sledovat jeho tvorbu.

14.08.2021 4 z 5

Nanits Chronicles Nanits Chronicles Michael Petrus

No, kde začít... Dlouho očekávaná věc, komiks jenž vznikl z velké části u nás s ambicemi světového formátu... Už jen toto vás donutí si tuto obrovskou bichly přečíst.
Ano, komiks je technický naprosto dokonalý. Držíte v ruce nějaké to kilo v pevné vazbě s krásným barevným přebalem. Každá stránka je umělecký skvost. Kresba, kterou dělali sice zahraniční kreslíři je naprosto famózní - je krásná, barevná a moderní. Je jasné, že ve světě je už spousta takových komisku ale z Nanits mám větší radost jelikož je to český projekt a to oceňuji. Jediná malá chybka v technické stránce je ta, že mi občas přišel komiks moc tmavý, hodně černé a celkově v horším světle i kresba někdy trochu zanikala.
Technická stránka 5/5.

Teď k příběhu, máme zde prolog i epilog, který je v tomto komiksu za mně velmi důležitý pro celkový pohled na svět a to co se v něm odehrává. Navíc epilog funguje jako tmel celého příběhu ale nebudu spoilerovat. Svět a jeho situace je to nejlákavější na tomto příběhu. Celé to je velmi propracované, je tam spousta malých nuancí a různých detailů, které povznášejí celý komiks na výší úroveň. Dále je komiks rozdělen do tří hlavních příběhu, každý se odehrává v jiné době (2050-2225). Takže zde máme spoustu prostoru pro tvorbu a velkého množství různých odkazů i legend.
První příběh je nejlepší, je to vstup do Nanits, vtáhne vás a vlastně tak zaujme, že i další dva slabší příběhy vás baví hlavně už jen ze zvědavosti. Zbylé dva příběhy mají každý něco do sebe. První je těsně po propuknutí epidemie a jedná se o postapokalyptické období, kde svět teprve čeká na svou záchranu a obnovu. Zde si mi nejvíce líbila špinavá uvěřitelný kresba a díky ní až westernova atmosféra... Poslední příběh byl prostě cyberpunková jízda, kde se více zabíjelo než přemýšlelo ale mě to bavilo. Navíc si myslím že hrdina tohoto příběhu bude v dalším pokračování důležitý článek. Ano komiks by měl mít pokračování a my ho chceme už teď...

18.07.2021 5 z 5