Rind Rind komentáře u knih

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Pred lidma autorova typu smekam a citim respekt. Jako chlap se mi libi.
Ale hodnotim knihu a i kdyz jsou kazda jina, srovnavam s Tichym dechem a ten se mi libil vic.

Chvilku jsem si zvykala na formu cestiny (Sebkovo zachranna guma - mi zni komicky, u nas se tak proste nemluvi), ale zvykla jsem si rychle.
Vulgarismy mi nevadi a podle me sem padnou jako p.... na hrnec, neni to zivot pro fifleny.

Jen mam pocit, ze bych knihu ocenila vic, kdybych mela vzdelani lekarskeho/zdravotnickeho smeru.

06.05.2016 3 z 5

Idioti 21. století Idioti 21. století Vesna Evans - Tvrtković

Tak me nalakat...
Vahala jsem mezi 2 a 3 hvezdickami. Davam 3 kvuli lakave myslence.

27.04.2016 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Nechci hodnotit postoj Cechu k Nemcum po valce. Zlo plodi zlo a nasili plodi nasili.
A prijde mi dost naivni pojmout celou situaci tak, ze Nemci byli jen zli a Rusi jen dobri... Na to se ale staci zeptat babicek a prababicek...
A pro ty, kteri jste tak sokovani, ze lidi, kterym bylo ublizeno se meli potrebu pomstit, prectete si Oko za oko - John Sack (popis zidovske msty).

Gerta a jeji alibisticky postoj je mi protivny a snad proto me jeji pribeh extra nedojima.
Ma pravo ocekavat cokoliv clovek, ktery si, v dobach nejhorsich, usurpoval pravo nedelat nic???
Do niceho se neplete; snad ani sobe same do zivota se neplete. Jen ceka, ze vsim nejak hladce propluje. Nechce videt, nepripousti si, nevzepre se.
Je naprosto lhostejna k okoli, ale na druhe strane ocekava, ze kdyz ona primo neublizovala, tak na ni bude bran ohled.

Je to moje prvni Tuckova a nevim nevim, zda to bylo spravne rozhodnuti. Asi jsem se mela pustit do Zitkovskych bohyni. Takto ani nevim, jestli se mi do nich bude chtit zacist.

15.11.2015 2 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Muj 1. Hosseini a rozhodne nelituju, ALE:
Zorientovala jsem se v case i mnozstvi postav, ale od knizky prezentovane jako o rozdeleni sourozencu jsem ocekavala, ze toto bude hlavnim tematem. Nebo alespon nejhlubsim.
Takto me zaujal napr. pribeh reckeho doktora, ktery pro roman vlastne vubec nebyl nezbytny.

04.08.2015 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Ano, David jako clovek zaslouzi obdiv, ze to prekonal, ze to vlastne prezil a jeste neco dokazal. Ano, tento pribeh je naprosto otresny, naprosto nepochopitelny, stejne jako chovani temer vsech osob v knize. Ano, bylo mi pri cteni zle a brecela jsem. Ale hodnotit knizku jako literarni dilo? To opravdu nemuzu, dala bych 1* za snahu. Davam 3*, protoze o tak strasnych vecech se musi mluvit a pro autora to musela byt tezka zpoved. Ze se z toho dokazal vyhrabat a neco dokazat, lidsky smekam. Ale ze bych vyhledavala pokracovani? To ne.

20.01.2014 3 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Pomaly rozjezd, ale nenechte se odradit. Smysluplny zensky roman. Vyborna oddychovka.

14.05.2013 4 z 5

Příště Příště Marc Levy

Kvůli konci jsem dlouho přemýšlela nad 4*, ideální by bylo 3,5*.Hezké holčičí čtení.

26.11.2012 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jestli si tuto knizku precte nejaky nebozak muz - toto mu musi mu prijit naprosto presny vtip, ktery davam na konec komentare.
Pochopila jsem to srovnani s Twilight. U zadnych jinych knih mi jeste hlavni hrdina (hrdinka) tak moc nelezla na nervy.
A hlaska Any: "Christiane chci te, ale bez tech tvych pritezi" - ktere ma byt 22 let, ma opravdu hloubku.

V jednom městě vznikl obchod, ve kterém si může každá žena koupit svého muže. Měl šest pater a kvalita mužů rostla s každým patrem. Byl v tom ale jeden háček, jakmile již žena vešla na vyšší patro, nemohla sejít níž, pouze odejít východem bez možnosti návratu.
A tak vchází jedna žena s vážným zájmem o koupi muže.
Na prvním patře vidí cedili:"Tito muži mají práci". No to už je něco, můj bývalý ani práci neměl - pomyslela si žena, ale podívám se co je výš.
Na druhém patře byl nápis:"Muži zde mají práci a mají rádi děti". Pěkné, ale podívám se, co je výš.
Na třetím patře byla tabulka:"Muži zde mají práci, mají rádi děti a jsou neskutečně pěkní." No čím dál tím líp - pomyslela si - ale výš to musí být fantastické.
Na čtvrtém patře si mohla přečíst:"Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní a pomáhají při domácích pracích." Sladké, jak sladké... Ale zkusím ještě o patro výš.
Na pátém patře stálo:"Muži zde mají práci, mají rádi děti, jsou neskutečně pěkní, pomáhají při domácích pracích a jsou ďábelsky dobří v posteli." No neuvěřitelné, přímo zázrak - pomyslela si žena - ale když to je tak skvělé tady, co musí být o patro výš!?!
Na šestém patře si VELICE překvapená žena přečetla:"Na tomto patře již nejsou žádní muži. Patro bylo postaveno jako důkaz toho, že vám ženským prostě nejde vyhovět."

10.11.2012 1 z 5

Temná odhalení Temná odhalení Duane Swierczynski

Uz me nanadchla jako 1. dil, ale pro me mnohem zazivnejsi, nez 2. dil. Chybi mi pulhvezdicka, ale celkove se priklanim ke 4 hvezdam.

30.09.2012 4 z 5

Yardie Yardie Victor Headley

Proste takovy "pribeh ze zivota". Precteno jednim dechem.

24.04.2012 4 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Po všech těch chválách jsem se s nadšením začetla a... a možná mám jiné vnímání než všichni ti chvalozpěvci, ale s knížkou jsem fakt bojovala. A bojovala statečně a dobojovala se až do konce, ale bez nadšení

24.04.2012 2 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Škoda, že když byla zase ve formě, nenapíše už nic

01.01.2012 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Poutavé. Drsné. Hrůzné. Chvílema jsem měla problém pokračovat ve čtení, protože to bylo prostě moc - a to nejsem matka. Knížka, která ve mně zůstane hodně dlouho

14.11.2011 5 z 5

Konkurz na milence Konkurz na milence Simona Monyová (p)

Nejslabší knížka, co jsem od Monyové četla

20.09.2011 1 z 5

Zneuctěná - Šokující příběh o krutosti, ponížení a odvaze Zneuctěná - Šokující příběh o krutosti, ponížení a odvaze Mukhtaran Mai

Hrozné, hrozné - děkuju, že žiju v střední Evropě

17.03.2011 4 z 5