rimmon rimmon komentáře u knih

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Upřímně.
Na knize je napsáno že se bude líbit všem co četli 50 odstínů. A já si dovolím nesouhlasit. Tohle není žádný vymyšlený svět nějakého zbohatlého miliardáře a naprosto zkreslená BDSM kultura.
Tohle je velice poutavě napsaný příběh ženy která je závislá na sexu.
A stojí za to - sexuální scény nejsou na celé stránky - spíš hodně surově popisují nejen jak muži zacházejí s takovou ženou po fyzické stránce ale i po té psychické. A právě to dělá knihu naprosto odlišnou všem erotickým románům.
První do češtiny přeložena knihy polské autorky Sonia Rosa - a za mě slušné tři hvězdičky z pěti.
Čte se to opravdu dobře a je to poutavé.
V knize se prolíná minulost a současnost a všechno do sebe na konci perfektně zapadá. Já jsem uronila na konci i slzu.
Poutavé, dobré a na můj vkus i výborně sepsané dílo o ženě která je v první řadě nemocná - není to žádná rajda která prodává svoje tělo protože nemá na nájem - ne - tohle je příběh ženy která je posedlá a nemůže si pomoct.
Bezvadný čtení a opravdu velice dobře napsané.
Čte se to prakticky samo.
Mohu jen doporučit každému kdo má plné zuby přehnaných erotických scén a love story na nereálných základech.
Není to totiž klasická erotická literatura i když se tak kniha tváří - je to něco nového a unikátního na českém trhu.

08.02.2022 3 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Tahle knížka se ke mě dostala absolutní náhodou.
Docela dlouho ležela na mém nočním stolku - až jsem se jednoho dne pustila do čtení a druhý den měla přečteno.
Je to velice působivý román - úžasné téma - a hlavně ukazuje krutou pravdu. Láska dvou žen je na veřejnosti docela v pořádku ale láska dvou mužů na veřejnosti působí jako něco špatného - souhlasím s nejlepší kamarádkou která v jedné části řekla - homosexualita je normální a kdyby někdo nezačal ukazovat že to normální není - nikdy bychom ve společnosti nedělali nějaké rozdíly.
Je to skvěle napsaná kniha. Moc dobře se mi četla a otevírá velice citlivé téma naší společnosti.
Rozhodně doporučuji přečíst - stojí za to.
Já jsem u ní dvakrát brečela a knížka má hrdé místo v mojí knihovně.

14.04.2021 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

četbu téhle knihy jsem opravdu odkládala asi dva roky. Pak jsem jí postupně začala číst na záchodě a zamilovala jsem se na ní. Je to skvělá a velice čtivá kniha. Líbila se mi ale bohužel mám pár mínusů takže dávám jenom tři hvězdičky.
Mě se nelíbil popis erotických scén - nevím jestli je to chyba překladatele nebo to tak je napsané i v originále ale popis intimních partií jako otvorů mi opravdu nevyhověl. No a ten konec.
Na mě to bylo až moc rychlé, až moc náhod a až moc šťastných konců. Celá knížka má dějovou linku která se docela táhne protože chvilku vypráví příběh Camryn a chvilku Andrew - to mi nevadilo ba naopak to bylo super ale ten konec. Happyend o 5 stránkách to se mi opravdu nelíbilo. Jediné co to zachránilo byla poslední věta Andrewa kterou je celá kniha ukončena.
JInak super kniha :-)

26.09.2017 3 z 5

Dějiny filosofie jasně a stručně Dějiny filosofie jasně a stručně Pavel Hlavinka

Tuhle knížku bych doporučila jako rychlokurz k dějinám filosofie zároveň může posloužit jako základní přehled filosofie například k přijímacím zkouškám. Já mám tuhle knihu doma a používám ji vždy když se do filosofie zamotám natolik že už nemůžu trefit zpátky do reálného světa.
Je skvěle napsaná, člověk z ní pochopí všechny základní pojmy a vždycky naleznete fotografii filosofa, krátký úvod do jeho života a potom jeho vlastní filosofii případně koho jeho filosofie okouzlila nebo naopak naštvala. Za mě super kniha.

03.09.2017 5 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Tuhle knížku musím vychválit. četla jsem jí asi v 17 letech a tenkrát to pro mě byla naprosto zlomová kniha. Mám jí ráda a určitě jí chci do své knihovny.
Není tak drsná jako knížky z tohoto prostředí a možná proto mě tolik chytla za srdce.

05.05.2015 5 z 5

Súfismus – Dějiny islámské mystiky Súfismus – Dějiny islámské mystiky Luboš Kropáček

Opět pro mé studium religionistiky naprosto zásadní kniha.
doufám že jednou bude zdobit mojí religionistickou knihovničku!

05.05.2015 5 z 5

Plivanec na rozloučenou Plivanec na rozloučenou Misantrop (p)

Mno...knihu jsem si vybrala podle obalu a musím uznat nezklamala. Obrovský nádech deprese který na Vás padne po pár stránkách je až neuvěřitelný.

05.05.2015 4 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Kniha se četla dobře a je doplněná obrázky.
To co se mi hodně líbí jed poselství které kniha dává - nikdy na nic nejsme sami. A to je myslím si hodně důležité neustále opakovat.
Místy jsem se při čtení smála, místy se mi chtělo brečet a místy jsem viděla samu sebe při studiu na vysoké škole.
Za mě moc pěkné čtení na odpoledne kdy se vám prostě nic nechce. Jenom sedět, pít čaj a číst tuhle knížku.

06.03.2022 3 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

(SPOILER) Pro čtenáře detektivek zběhlém ve světě vražd a šíleností to není úplně nejlepší volba.
Takhle člověk si u toho dost odpočine ale kdo je vrah mi došlo během chvilky čtení. Jediné co jsem netušila byl důvod.
Je to hezky čtivě napsaný, dovedu si představit že by se něco takového mohlo i stát.
Zbytečně tu není popsaný každý kamínek na zemi nebo přehraný popis lesa ale namakaný kněz byl na mě už takové klišé.
čte se to dobře, děj rychle utíká ale pro někoho kdo čte kriminálky to je moc jednoduché a přímočaré.
Za mě oddechovka na chatu.

25.01.2022 2 z 5

K téhle knížce jsem se vlastně dostala přes podcast - české podsvětí -

Četla se naprosto skvěle a hrozně mě baví jazyk kterým je napsaná. Dobře nějaký věci mohli být trošku jinak - ale to už se dneska nedozvíme.

Každopádně příběh tohoto pána - je naprosto fascinující a co se mi moc líbí jsou přidané fotografie. Styl kterým je kniha napsaná se mi moc líbí a kniha se velice dobře čte.

Perfektně se tam prolíná jeho život, sexuální představy nebo věci co se skutečně stali. A upřímně mi to dost pomohlo Ivana poznat.
Ať ho máte v lásce nebo ne - tohle je knížka kde se rozhodně dozvíte všechno co potřebujete vědět k jeho příběhu.

Za mě opravdu velice zajímavé čtení :)

14.12.2021 5 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

S radostí tuhle knihu přidávám tuhle knihu do přečtených a s pečlivostí ukládám do knihovny vedle psychologie sériových vrahů a pana Nesba.
Takhle kniha je úplně něco jiného než ostatní knížky o vraždách.
Tohle je maso.
Totální.
Je čtivá, neuvěřitelně čtivá - a chytla mě od začátku za prdel a nemohla jsem přestat číst. Přiznám se smála jsem se - ale i plakala - to když se začalo ukazovat vrahovo dětství. A asi nejsem normální - ale v jistých momentech jsem Štefanovi snad i fandila a zamilovala jsem se do něj. Vím že to není úplně v pořádku - ale fandila jsem mu.
Příběh je napsaný neuvěřitelně poutavě, čtivě a hlavně je vidět že se tu autor opravdu vyřádil.
Protože kdy jindy se můžete podívat do hlavy vrahovi než právě při čtení bestie?
Četla jsem že tahle kniha spoustu čtenářů děsila, že jim přišla odporná a nechutná.
Nemůžu souhlasit.
Je to fascinující horská dráha rovnou do pekel! A já jsem ráda že taková kniha vůbec existuje - s obálkou navrženou tak aby upoutala na první pohled.
Za mě jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četla - a i když je hořký konec jasný od prvního písmenka stejně jsem se staženou prdelí doufala že to skončí ,,dobře".
Perfektní hra s námi čtenáři, perfektní sonda do mozku vraha a hlavně perfektně vykreslené situace, postavy a vraždy jako takové.
Chápu že takhle knížka není pro každého - ale tohle je rozhodně můj šálek kávy.
Je to hodně názorné, napjaté a prošpikované krví, šílenstvím, slzami, potem a spermatem. A já osobně si myslím že přesně takový ten ,,správný" seriový vrah je.
Tuhle jízdu jsem si naprosto užila a doufám že autor se nenechá ovlivnit lidmi na které je to moc tvrdé a bude v takovém psaní pokračovat.
Mě to uchvátilo na první dobrou - a doufám že nejsem jediná.
Ať tak nebo tak - čtením téhle knihy nebudete litovat.
Děkuju Marku a klaním se.

24.08.2021 5 z 5

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny Dominik Stroukal

Bavilo mě to.
Líbí se mi že autor myslí i na ty co nejsou tak ,,zběhlý" a všechno hezky vysvětlí.
Líbí se mi i humor který je občas v knize cítit a zároveň se člověk dozví spoustu pro mě nových věcí.
Díky za takovou knížku.
Je to brožurka - psaná normálním jazykem - takže se člověk snadno začte a je to hezky řazené za sebou - já jsem vážně spokojená.
:-)

22.04.2021 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Boj započal.
Tak jsem se s tou knížkou vyfotila a zatímco někdo tvrdil že to nedám přečíst to ani za měsíc. Jiný mi dávali týden.
Realita je 6 dní.
Čte se to moc dobře, tak že během chvilky člověk zapomene na čas a jen hlta a hlta.
Za mě pecka!

15.04.2019 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Líbilo se mi to. je to zase z trošku jiného soudku než Harry ale výborně jsem se bavila. Musím říct že hlavní hrdina je veliký vtipálek a líbí se mi jak se příběh nakonec zamotal. Jako vždycky mě dovedl Nesbo dokonale oblafnout takže i když jsem předpokládala jak to celé dopadne, když jsem dočetla knihu zůstala jsem sedět s otevřenou pusou.
Jedním slovem paráda.

17.08.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033
Na rovinu říkám že co se týče téhle post apo literatury je tohle naprostý skvost. Musím uznat že je to báječně napsané a člověk u toho má i strach, zároveň se občas pobavíte a je tam spoustu napětí. Ale co mě nejvíc rozsekalo bylo těch pár posledních kapitol. Když jsem knihu dočetla skoro hodinu jsem nebyla schopná komunikovat a musela jsem pořád dokola přemýšlet nad koncem téhle knihy. Je to fascinující a musím říct že i slza ukápla. Rozhodně si myslím že tahle pecka nejenom že si zaslouží pět hvězdiček ale zaslouží si i to že pokud ovládáte ruštinu rozhodně si jí přečtěte v ruštině! protože je to pecka! za mě je to zase jedna z těch knih které vás poznamenají na celý život a několik měsíců vás příběh Arťoma bude pronásledovat ve vašich úvahách (třeba při hodině češtiny :D) úžasný pokud někdo váhá jestli číst nebo ne doporučím i alternativu mluveného slova která je taky perfektně udělaná. Takže váháš? vem to a čti!

09.06.2017 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Musím říct že je to má druhá kniha od pana Greena...! Jako první jsem četla Hvězdy nám nepřály.
Tahle knížka je zase úplně jiná ale děj je naprosto strhující! Jen ten konec..když jsem to dočetla měla jsem chuť tu knížku hodit z okna! protože jsem celou dobu doufala v konec jako Romeo a Julie. Myslela jsem že Margo nakonec zůstane a všechno bude krásný. Ale chyba lávky. Dva dny jsem nedokázala myslet na nic jiného než na Margo. Na to proč to vlastně takhle chtěla. A pak mi to tak nějak došlo. A knížku mám ráda. Moc ráda.
Je krásně napsaná a některé věci jsem si z ní opsala a používám jako motivační hesla.
Zkrátka : Navždy je složeno z malých teď.

12.02.2015 5 z 5

Co je dobré vědět o arabském a islámském světě Co je dobré vědět o arabském a islámském světě Charif Bahbouh

Pro všechny které zajímá islám nebo i pro ty kteří si chtějí ujasnit některé skutečnosti ohledně tohoto velkého náboženství.
Doporučují každému kdo se chce něco dozvědět o složitém náboženském systému o kterém media mluví a my možná ani neznáme fakta.
Doporučují i studentům náboženství, religionistiky a humanitním studiím.
Kniha je opravdu skvostnym úvodem pro všechny.

30.09.2014 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Musím říct že okolo knížky je docela velký poprask - na jednu stranu chápu proč ale na tu druhou mi to přišlo velice kýčovité.
čte se moc dobře - oceňuji styl jakým je kniha napsaná i doplnění o fotografie. Autorka se snaží i přemýšlet nad dostupností věcí k danému roku a to je moc příjemné.
Jinak já jsem asi ,,divná" ale vraha jsem objevila moc rychle a pak už jen četla knihu abych si ověřila že jsem měla pravdu :)
Rozumím tomu proč má kniha tak dobré hodnocení a proč ji všichni chválí - po dlouhé době je to otevření tématu upíři. A to je skvělé - protože tento temný fenomén bude vždycky lákat čtenáře podobně jako Stmívání a další.
Knihu jsem přečetla velice rychle.
Občas mě trošku unavovala romantika ale je mi jasné že bez toho by ta kniha pro mnohé čtenáře nebyla tak zajímavá. Celková konstrukce i popis postav je dobrý.
Kniha má spoustu tajemství a překvapivě rychlý konec :)
Za mě perfektní oddechovka :)

07.07.2022 2 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

(SPOILER) Tak já upřímně nevím co si mám myslet.
Celá tahle knižní série mě bavila je to takový oddychový čtení.
Ale od třetího dílu už mi to přijde celý na hlavu.
Tenhle čtvrtý díl už čtu jen z povinnosti ale hodně mi vadí vyměněná hlavní postava, sexuální scény už mi tu přijdou uměle natlačené do děje a hlavně ten nesmysl po smrti dítěte hned sex.
Na začátku autorka upozorní na drsnou scénu ale nic drsného na tomhle díle opravdu není.
Přijde mi to jako vykrádačka prvního dílu protože zase je tady tajemna kniha, zase je tady dítě co se musi schovávat a zase je hlavní hrdinka zamilovaná do krále.
Tohle už známe ze stříbrné labutě.
To co mu hodně vadí je že každá kapitola podobně jako ve třetím díle už má název podle toho o kom je.
Sex, drogy a šukačka na terase mi přišla jako nejvíc nepravděpodobná scéna z cele knížky.
Děj má spád, nesedí tu časové údaje a už se ani neřeší jak se dostali na ostrov.
Celá knížka už mi přijde jen jako umělé natahování děje a místy mě ani nebavilo ji číst.
Celou sérii samozřejmě dočtu protože by mi nedalo spát že jsem to aspoň nezkusila ale tenhle díl mě opravdu zklamal.

05.05.2022 1 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Co k tomuhle třetímu dílu napsat.

Upřímně jsem se na něj strašně moc těšila ale dávám jenom čtyři hvězdy.
Vůbec mi nesedlo to jednou Madison jednou Bishop a tak dále. Tohle mě na čtení dost otravovalo. Navíc ty sexuální scény už jsou takové ohrané, pořád na jedno brdo ale hlavně mi přijdou do děje straně uměle nacpané a spíš mě tam otravovali.
Četlo se to rychle, kniha má opravdu rychlý spád ale nějak jsem se s tímhle dílem vůbec nemohla popasovat a pořádně se do něj zažrat.
A jenom rejpnjutí - je hezký žen na začátku každého dílu je seznam písniček ale možná by se hodil i nějaký přehled postav protože skoro každá postava má začínající písmeno K nebo E a člověku by se občas hodilo nějaké osvěžení paměti kdo je vlastně kdo.
Ale to už rejpu.

Samozřejmě je to čtivá super knížka ale zařadila bych jí do takové oddechovky protože jí přečtete jedním dechem za deštivého odpoledne na gauči.
A je napínavá přnrřotože se samozřejmě nemůžu dočkat jak celá tahle série dopadne.

Tak snad další díl bude o maličko lepší.

09.04.2022 4 z 5