Dějiny filosofie jasně a stručně

Dějiny filosofie – jasně a stručně jsou určeny nejen studentům středních a vysokých škol rozličného zaměření, ale i širší veřejnosti projevující zájem o vývoj lidského myšlení. Nechť je tento průvodce věrným tlumočníkem mnohdy obtížných filosofických směrů a neslevuje přitom ze svého nároku na maximální srozumitelnost a čtivost. Tuto pracovní učebnici, pojednávající také o období starých indických a čínských duchovních nauk, lze užít rovněž jako informační a orientační návod pro následné hlubší studium filosofie, nikoliv pouze jako materiál k mechanickému a „bezduchému“ zapamatování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52802/dejiny-filosofie-jas-52802.jpg 4.46
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Triton

Kniha Dějiny filosofie jasně a stručně

Cink262
06.10.2018

Jasné a stručné i s trochou zajímavostí ze "všedního života" filosofů, které - ač se to nezdá - mají často také velký podíl na přiblížení té či oné filosofie čtenáři. Mnoho jsem znal, mnoho jsem neznal, mnoho jsem si zasadil do lepších souvislostí (netušil jsem třeba, že sv. Augustin žil o tolik století dříve než Tomáš Akvinský a ani to, jaký měl vliv na Husserlovu fenomenologii). Stručně a jasně jsem si tedy vypsal další haldu zajímavých knih - ať už všemožných pojednáních či životopisů - a knihovnička potenciálně přečtených knih kdesi v daleké budoucnosti se zase trochu zvětšila a to z velké části díky záživnosti podání Pavla Hlavinky a ještě z větší části díky samotnému historickému vývoji filosofie :-).

rimmon
03.09.2017

Tuhle knížku bych doporučila jako rychlokurz k dějinám filosofie zároveň může posloužit jako základní přehled filosofie například k přijímacím zkouškám. Já mám tuhle knihu doma a používám ji vždy když se do filosofie zamotám natolik že už nemůžu trefit zpátky do reálného světa.
Je skvěle napsaná, člověk z ní pochopí všechny základní pojmy a vždycky naleznete fotografii filosofa, krátký úvod do jeho života a potom jeho vlastní filosofii případně koho jeho filosofie okouzlila nebo naopak naštvala. Za mě super kniha.

dějiny filozofie

Pavel Hlavinka

Pavel Hlavinka
česká, 1971

Kniha Dějiny filosofie jasně a stručně je: