rimar rimar komentáře u knih

Průlom Průlom Michael C. Grumley

Prumerna kniha. Zacatek dost vlekly ale pak se pribeh rozbehne a docela to jde. Nebudu resit ze je zde inspirace od ostatnich autoru protoze vymyslet neco co tu jeste nebylo uz pujde velmi tezko. Jen ten konec. Jeden obr hepac kdyz jsou vsichni zachraneni a take zaporak takova klasika. Na to ze se jedna o prvotinu to nebylo spatne proto 4 hvezdy u zabehleho autora bych nedal vice nez 3.

08.11.2019 4 z 5

Noc a mlha Noc a mlha Tomáš Bandžuch

Na pokracovani jsem se tesil. Zacatek mel pomaly rozjezd a trochu se nutil do cteni a rikal si ze to na jednicku ztraci ale pak se dej rozjel a nabral na otackach a ten konec naprosta parada. Moc se tesim na dalsi pokracovani a budu doufat ze prijde drive nez tohle :-).

22.09.2019 5 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Tuhle knihu jsem otevrel nateseny z predchoziho dila - ve stinu rise a byl jsem zklamany. Na par dobrych povidek zbytek slabsi. Treba Bures na ktereho jsem se tesil docela zklamani protoze jeho povidka zde je dost podobna Den jako kazdy jiny od Fabiana. Naproti tomu treba Fuchs, Kotleta super. Precteni nelituju ale neposadilo mne to na zadek. Preci jen ta apokalypsa je dost pouzivane tema a neco noveho se zde hleda tezko oproti predchozimu tematu.

21.08.2019 4 z 5

Pred lety jsem cetl od Poutnika z Mohameda a marne shanel Alahuv hnev a ted jsem dostal obe knihy v jedne takze super konecne jsem se dozvedel jak to vse dopadne. Obe knihy jsou super ale rekl bych ze Alahuv hnev mne bavil o chlup vic.

16.05.2019 5 z 5

Valkýry Valkýry Robert Fabian

Tak to byla jizda. Uplne neco jineho a opravdu super. Prvni povidka byla dobra ale z te druhe si jsem si sednul na zadek. Takova kombinace filmu Sejmi je vsechny a Zastav se a neprezijes. Rozhodne jsem se bavil a podobne dilko od ceskeho autora mne potesilo jen tak dal.

22.01.2019 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Kniha je opet velmi ctiva a rychle utika akorat bych vytknul jednu slabinu kterou autor ma. V predchozim dile na Cakovi ziskali klisnu se kterou Benes hrde prijede na Vresov a v tomto dile je z ni najednou hrebec. Vim ze je to prkotina ale obcas to zatluce do oci stejne jako tetovani u Tase z Boru je zminovane jine tam a jine v Platnerske serii. A druhe co bych vytknul je ze ty knihy v serii by mel vydavat autor na jednou kdo ma porad cekat na dalsi dily takovou dobu:-)). No lze jen smeknout ze autor zachovava vysokou uroven pribehu a hezky nam zraje jako vino, hold budu netrpelive vyhlizet dalsi jeho knihu.

15.01.2019 5 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Hetesu mam moc rad ale mezi jeho top knihy bych tuhle neradil. Zejmena ten konec no jsem z nej trochu rozpacity. Ale za precteni urcite stoji.

20.11.2018 4 z 5

Legie Legie Jamie Sawyer

Oproti předchozímu dílu je tu veliké zlepšení. Do poloviny jsem měl dost rozporuplné pocity z těch pochvalných komentářů tady. Od poloviny se to ale parádně rozjelo a dostalo to grady. Pokud bude autor zrat i nadále rozhodně se tesim na další díl.

24.03.2018 4 z 5

Anděl temnot Anděl temnot Dennis McDougal

Tahle kniha je jedním slovem temná a děsivá když si člověk uvědomí že to není fikce ale realita

06.02.2018 5 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

Tak další Hetešova kniha za mnou a musím nechat že mne každá další baví víc a víc. Jsem rád že jsem tohoto autora poznal a moc se už těším na jeho další knihu. Tenhle styl psaní mu rozhodně sedí. A rozhodně bych to Chinco moc rád navstivil.

02.02.2018 5 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Pro mne je to pokud ne nejlepsi tak jedna z nejlepsich Reacherovek. Nejvic se mi libila posledni veta Springfilda v pribehu kdy ho moc pekne utrel. Je skoda ze se neobjevuji takoveto postavi v dalsich dilech ale chapu ze pribeh je o Reacherovi. Jinak dej se paradne rozjel a rozhodne patri k tem drsnejsim z teto serie hlavne diky zaporakum.

24.11.2017 5 z 5

Legendy (L3g3ndy) Legendy (L3g3ndy) * antologie

Tak kolik povídek mně v knize zaujalo by spočítal na prstech jedné ruky hodně nešikovný dělník na cirkularce. Pár jich CH má potenciál ale zbytek prostě jede na jiné vlně než já a nechápal jsem je. Může to být i mezigenerační propast a už možná mladé autory nechápu. Ale jinak je super že mladí dostali možnost sebeprezentace pod křídlem uznávaného autora. Proti antologiím ve stínu .... tohle byl hodně chudý a nevýrazný příbuzný, ale tam byli zase naši velmi zkušení autoři prezentující top úroveň z naší země.

07.03.2023 3 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Dobře napsané a čtivé ale na plný počet hvězdiček to u mně není. Už jsem něco podobného četl a vyhovovalo mi tam že jsem hned od začátku věděl kdo kterou kapitolu vypráví tady chvíli trvalo než jsem se zorientoval kdo ji zrovna vypráví. Taky záporák nebyl moc rozebraný a moc jsem nepochopil proč to vše vlastně dělá. Takže celkově knihu nemohu zařadit k top příběhům co jsem četl ale je zajímavá a pokračování si opravdu rád přečtu.

19.09.2022 4 z 5

Moje matka cizinecká legie Moje matka cizinecká legie Karel Hora

Dobrodružství opravdoveho chlapa a dobrodruha. Kniha se opravdu četla jedním dechem jen finální rozčarování z toho když politika zvítězila a osudy chlapů kteří pro Francii umíraly tak mají trpkou pachuť.

23.11.2020 5 z 5

Rozstřel Rozstřel Lee Child

Dát dohromady dva autory muže a ženu aby spolu napsali povídku. Nápad zajímavý ale u některých dvojic se to nepovedlo. Bohužel ty slabší povídky to startují a tak jsem byl v pokušení knihu odložit. Zejména když jsem se těšil na Reachera od Childa on působil místo drsného chlapa který si umí se vším poradit a zlosiny zmasakrovat jak nějaký nerozhodný blb bez koulí. Naštěstí od Morella se to zlepšilo a nakonec člověk narazit i na pár skvělých věcí které určitě bylo fajn přečíst. Za přečtení to určitě stojí ale je třeba se připravit u některých dvojic byť jsou z velmi dobrých autorů na zklamání.

22.10.2020 3 z 5

Vlk! Vlk! Jakub Ćwiek

Jak už tady zaznělo. Kniha je rozvláčná člověk se dozvídá spoustu informací ale které mu nic moc neřeknou protože si je nemá jak spojit. Hlavní postavy zrovna sympatie nevzbuzují a celkově mi to celé přišlo jako takové trochu nepovedené Cin Sity. Ještě nevím jestli dám pokračování šanci ale nejspíš ano aby se člověk dozvěděl další části tohoto světa a začalo mu to konečně dávat smysl.

09.09.2020 3 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Je to slabší dílko. Téma podané již několikrát a řekl bych že určitě lépe. Sem tam nějaká nelogičnost a tak moc akční zase není ale pokud člověk chce takovou jednoduchou knihu aby nemusel přetěžovat mozek proč by ne. Neurazí ale ani nenadchne a podruhé po ní určitě nesahnu.

18.08.2020 3 z 5

Císař v exilu Císař v exilu Jan Kotouč

Oproti prvnímu dílu jde kvalita nahoru. Inspirace ztracenou flotilou je velmi patrná ale jen co se lodí týče. Příběh je rozhodně čtivější zde. Co mi vadí je trocha nelogičnosti v bojové taktice. Když mám sakra ty drony proč je neumístim do předpokládané dráhy lodi či místa kde plánuju bitvu a tam je pak nepoužijí. Stejně jako určitě by meli existovat nějaké miny atd. Nejvíc mne dostalo když se potkali dvě omegy které podepsali stohy papírů o utajení a v první větě vše vyblijou celému okolí že je nějaký supertajny projekt omega, který navíc jak člověk průběžně zjišťuje tak moc tajný není, protože všichni o něm něco ví. Co mne bavilo - tak jednoznačně Ralgaři. Ti nemají chybu včetně posilovací lavice :-). A pak těch pár hlášek robota Kelvina. Příběh se rozjel dobře a bavilo mne to celou knihu. Určitě zkusím třetí díl, kde jak jsem četl v recenzi bude více prostoru i pro Ralgnary a na ty se vážně těším.

26.07.2020 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Po méně zábavném a záživném začátku se to skvělé rozjelo nabralo to na obrátkách a spádu a hrozně jsem si to užíval. Bylo to zase jiné než klasický kyber punk ale bylo to super. Pravda jiné jeho díla jsou akčnější nebo vtipnější ale celkový výsledek co jsem dostal byl zábavný a velmi povedený . Už se těším na jeho další knihu.

21.07.2020 5 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Tak nejlepší postapo to určitě není ale kniha je dobrá. Největší pro mne zápor bylo moc postav a jejich příběhu blbě jsem se orientoval kdo je kdo. Emzaci no docela zajímavé ale díky nim ten příběh člověka tolik nesundá jelikož je to méně uvěřitelné. Oproti tomu například Tma 2 od Neffa která staví na přírodní katastrofě uveritelna je a o to víc z ní mrazí. Ohledně chování lidí tak přesně tak věřím že by se chovali a spíš se autor držel i dost při zemi. Dost mne pobavil názor že by se lidé přece spojili a snažili by se něco dělat. Ti by skončili v lepší jako otroci. Stačí se podívat do historie a nebo současné rabování v USA. Co by asi nastalo kdyby nebyla ani vidina někoho trestajícího? Místo na pokračování by tam bylo ale asi bude lepší už ten příběh nechat takhle nedokončený.

24.06.2020 5 z 5