Legie přehled

Legie
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344019/bmid_legie-LNd-344019.jpg 4 53 53

Lazarova válka série

< 2. díl >

Conrad Harris. Legenda známá jako Lazar. V akci zemřel více než stokrát, ale vždy se vrátil. Jako velící důstojník Lazarovy legie, je Harris a jeho elitní tým poslední linií obrany lidstva proti nepřátelské mimozemské rase známé jako Krell. Poté, co přežili misi na Heliosu, jsou vysláni do nebezpečné, neprobádané oblasti Damaškové trhliny, kde byl objeven další Artefakt. Produkt dávné formy cizího života – a možná zbraň, která může lidstvu konečně definitivně porazit Krelly. Ale to, co Harris a Lazarova legie objeví, pochází z nejhorších nočních můr. A Krellové nemusí být zdaleka to největší nebezpečí…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Legion , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legie. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (15)

Tupoun
06.02.2021 4 z 5

Legie je určitě dle mého názoru lepší než Artefakt. Retrospektivní návraty do dětství nás seznámily s Harissovou minulostí, ale že by to zase bylo až tak důležité vzhledem k celkovému ději...? A co mě opravdu pořád moc vadilo, tak jeho vypitá hlava, díky které nejen ztratil, po čem ohromně toužil, ale zapříčinil řadu zbytečných negativních situací. Jestli to byl autorův záměr, tak já nad ním tedy nejásal. Jako na houpačce - hrdinský čin, drak jak vidle, průser a zase hrdinský čin na chvilku hodného chlapce. Oproti Artefaktu dávám o hvězdu více, protože je zde více akce, i když více informací o artefaktu o moc víc nedostaneme.

psychousek
24.04.2020

Druhý díl trilogie byl skvěle napsaný a strukturovaný, celkově mne do děje autor vtáhl vlastně okamžitě, v prvním dílu jsem si jednotlivé postavy oblíbila a byla jsem poněkud napjatá, jak to bude pokračovat dále. Autor krásně pracuje se dvěma záporáky k hlavní postavě, nebo spíš postavám a světu, a skvěle propuje jedno zlo a druhé zlo, přitom každé samostatně. V celé knize nebyla žádná hloupá pasáž, občas dokonce bylo na pováženou, jestli čtu halucinaci nebo ne, autor vše popisuje z pohledu jedné postavy, což příběhu rozhodně dodává další úroveň oproti ostatním.


Patrik02
16.04.2020 4 z 5

"Jsem Lazar. Vždycky se vrátím."
Druhý díl Lazarovy války Vás vtáhne do akce hned v první kapitole, seznámí se starými známými i novými členy Legie, a pak zničehonic přibrzdí flashbackovými kapitolami, kvůli kterým hodnotím "pouze" 4/5. Pokud odmyslím několik pasáží z Harrisova dětství, kniha má spád, nenudí, a i když se Legie a celá flotila octne na mrtvém bodě a krouží kolem záhadného artefaktu, stále se něco děje. Konec mne osobně dokázal překvapit a napnout. Jsem zvědav, co přinese finále.

všechny komentáře

Související novinky (1)

10 nejprodávanějších eknih (únor)

05.03.2018


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Legie v seznamech

v Přečtených74x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených6x
v Knihotéce75x
v Chystám se číst28x
v Chci si koupit12x

Autorovy další knížky

Jamie Sawyer
britská, 1979
2016  76%Artefakt
2018  84%Legie
2018  77%Počátek
2022  54%Odpadlík
2023  53%Dominium