Moje matka cizinecká legie přehled

Moje matka cizinecká legie https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39635/moje-matka-cizinecka-legie-39635.jpg 4 43 43

Životopisné pojednání o člověku, který se narodil v Japonsku japonské matce a českému otci. Karel Hora prošel snad všemi válkami, které v jeho době byly, a velmi poutavě popisuje politickou situaci v Československu po druhé světové válce a po jeho útěku za hranice i ve Francii.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moje matka cizinecká legie. Přihlašte se a napište ho.

sestraJoy
16.03.2021 4 z 5

MUŽ JE POVINEN BOJOVAT ZA SVOBODU SVÉHO NÁRODA, JINAK SI JI NEZASLOUŽÍ... Kniha vystihuje válečnou a dobrudružnou povahu vlastence Karla Hory. Ten poutavým vypravěním podává svědectví o bitvách, kterých byl součástí, ale také o situaci, jenž málem ukončila existenci legie, o tzv, "revoltě centurionů". Jde o symbiózu cestopisu, literatury naučné, vojenské, dobrodružné i mravní a snad proto se dobře čte.

legionnaire
21.02.2021 4 z 5

První kniha o legii po pádu komunismu - čte se jedním dechem

rimar
23.11.2020 5 z 5

Dobrodružství opravdoveho chlapa a dobrodruha. Kniha se opravdu četla jedním dechem jen finální rozčarování z toho když politika zvítězila a osudy chlapů kteří pro Francii umíraly tak mají trpkou pachuť.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moje matka cizinecká legie v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x