rickiwolf rickiwolf komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Bylo to dost nepřehledné uspořádání celkem zajímavého příběhu.

12.05.2021 3 z 5

Indiáni bez tomahavků Indiáni bez tomahavků Miloslav Stingl

Je to poutavě napsaná kniha o osudu původních obyvatel Severní a Jižní Ameriky, hned od jejich počátků až do současnosti (vydání knihy) . Myslím si, že právě proto si zaslouží naši pozornost.

14.03.2021 4 z 5

Tonoucí Tonoucí Richard Mason

Bylo to bezprostřední, přeslazené. Chyběl tomu nadhled, což se u tak mladého autora dá pochopit.

08.03.2021 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Myslel jsem, že čtu první část, ale četl jsem část druhou. Paní knihovnice to asi nezná.
( Dala mi 3. v přebalu 1. a 2. ). Když se to tak vezme, tak anotace k těmto knihám mi také splývala v jednu. Je vidět, že není tento autor pro mě nijak významný. Jinak hodnotím tolik, protože to mělo spád. A nejsem zvyklý známky knih příliš snižovat.

26.02.2021 4 z 5

Král diplomat Král diplomat Jiří Spěváček

Král Jan byl všude tam, kde se něco významného dělo. Za připomínku stojí i jeho vyvažování situace mezi papežem a římským císařem. V neposlední řadě se zasloužil o rozšíření povědomí o Českém království za hranicemi země.

08.01.2021

Hlas Velikého chóru Hlas Velikého chóru František Skorunka

Kniha ukázala na jednotu národa během revoluce 1948. I ten, kdo byl znám pro své náboženské zanícení, se nakonec přidal ke komunistické straně. Můžeme říci, že něco takového už snad patří do historie.

03.01.2021 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Viděl jsem film. Nyní jsem si přečetl i knihu. Je jasné, že nebýt knihy nevznikl by ani film. Proto dávám přednost knižním zpracováním. Aspoň zde bylo uvedeno všechno tak, jak to napsal autor.

28.12.2020 4 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Knihy tohoto autora nečtu popořadě, ale nevadí mi to. I přesto se mi na nich líbí spád děje, díky němuž se tak dobře čtou.

26.12.2020 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Kniha měla neustále nějakou zápletku. Napínavé od začátku do konce.

18.09.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jsou to nejen skvělé verše, ale i dějově to stojí za to. Aspoň si člověk připomene literaturu, kterou by měl znát.

11.09.2020 4 z 5

Království stínů Království stínů Alan Furst

Taky mi připadá, že se to docela táhlo.

01.09.2020 3 z 5

Lojzíci Lojzíci Jaroslav Sekera

V knize nalezneme pár krátkých povídek, které se docela hodí pro letní odpoledne. Nejsou ani příliš náročné. Zkrátka pohoda.

23.08.2020 4 z 5

Za poklady mayských měst Za poklady mayských měst Miloslav Stingl

Kniha opět nezklamala. Autor je právem nejvydávanější český autor u nás.

13.08.2020 4 z 5

Oheň chce dobré dřevo Oheň chce dobré dřevo Ivan Kříž

" I svobodu je potřeba někdy lidem vnutit. Takový ušlápnutý človíček, zpitomělý dlouhou porobou, půjde stokrát kolem těch pravých dveří a ani na kliku se sáhnout neodváží. Musíš ho vzít za ruku a někdy i za ucho a pěkně ho vyvést ven z té jeho temnoty." Takto popsal autor nástup komunistické moci u nás. Dá se říci, že to platí na jakýkoliv převrat v politickém vývoji ve světě. Jinak autor nezklamal v popisu počátků epochy, která už naštěstí skončila.

05.08.2020 3 z 5

Čechy krásné, Čechy mé Čechy krásné, Čechy mé Miloš Václav Kratochvíl

Více se mi líbila část, kde zpracovává osudy rodin Kratochvílů a Švagrovských. Jejich zapojení do kulturního vývoje zejména v 19. století bylo zřejmé. Dá se říct, že jde o zdařilé zpracování rodinné historie samotného autora.

26.07.2020 4 z 5

Čtení o Karlu IV. a jeho době Čtení o Karlu IV. a jeho době František Heřmanský

V knize bylo uvedeno velké množství dokumentů. Nezanedbatelné místo však patří úvodní části od Zdeňka Fialy, která čtenáře uvede do doby, o které dílo pojednává. Tuto knihu jsem četl už jednou před mnoha lety, a ani nyní mne nezklamala.

01.07.2020

Cesty ve znamení kříže Cesty ve znamení kříže Zdeněk Kalista

Příběhy misionářů v exotických krajích byly dost dobrodružné. Jednotlivé dopisy se zabývaly mnoha aspekty působení v jejich službě.

15.06.2020 4 z 5

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

Obecné seznámení se s životem "největšího Čecha". Je to dobrá kniha pro bližší pochopení doby, ke které mnoho lidí vzhlíží.

08.06.2020 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Pobavil jsem se, ale to je tak všechno.

05.03.2020 2 z 5

Duhové návraty Duhové návraty Jan Kotrba

Není jednoduché se v nějakém sportu udržet v popředí více jak dvacet let.

17.02.2020 4 z 5