Království stínů

Království stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21725/mid_kralovstvi-stinu-cEK-21725.jpg 3 8 3

Román se špionážní zápletkou, jehož hrdinou je maďarský aristokrat, vystihuje tíživou atmosféru období let 1938-1939 v Evropě. Čtyřiačtyřicetiletý Nicholas Morath, pobývající již osmnáct let v pařížském exilu a pohybující se ve vyšší společnosti, zdánlivě věnuje pozornost pouze své mladé přítelkyni a práci v prosperující inzertní kanceláři, kterou spoluvlastní. Ve skutečnosti je tento přesvědčený antifašista, bývalý důstojník jezdectva z první světové války, velmi znepokojen napjatou politickou situací, stále sílícím vlivem nacistů, stíháním demokraticky smýšlejících obyvatel i rasovou diskriminací. Na základě pokynů svého strýce, hraběte Polányiho, zkušeného pracovníka maďarského vyslanectví v Paříži, který udržuje kontakty s agenty tajných služeb i důstojníky generálního štábu wehrmachtu, cestuje s diplomatickým pasem do západních Čech, na Slovensko, Podkarpatskou Rus, do Maďarska, Rumunska, Rakouska i Belgie, kde plní důležité úkoly a neváhá riskovat svůj život, aby pomohl lidem, ohroženým fašistickou zvůlí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

Kingdom of shadows , 2000

rickiwolf
01.09.2020 3 z 5

Taky mi připadá, že se to docela táhlo.

Malarkey
26.10.2018 2 z 5

Taková zvláštní příběhem předválečná literatura, která má výhodu v tom, že docela obstojně popisuje onu předválečnou dobu a částečně se odehrává i v Československu. Zároveň je ale strašně nezábavná a dělá ze špionáže jednu velkou nudu. Měl jsem co dělat, abych ji vůbec dočetl.

babicka_amalka
10.09.2018 3 z 5

na záložce uvedené přirovnání ke Grahamu Greeneovi či Johnovi Le Carré je více než přehnané; přečíst se to dá, ale je to takové rozpačitě nanicovaté;

špionážní zápletka

Alan Furst