ReziEngli ReziEngli komentáře u knih

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Kateřina Howardová mi už od začátku byla extrémně nesympatická. Hrozně naivní holčička, která moc brzy a moc rychle propadla hříšným hrátkám a rozkoším. Navíc nedokázala přijmout to, co se jí naskytlo, a chtěla víc a víc. Strašně mě štvala a za svůj osud si mohla jen a jen ona sama. Na konci se projevila jako hysterka :D Tady dávám jenom 4 hvězdičky místo obvyklých pěti a omlouvám se autorce, ale Howardová byla fakt protivná.

17.02.2024 4 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Musím říct, že dvojka se mi líbila snad ještě více, než trojka! Taková napínavější, dějově hodně zvratů, více popsaná místa v okolí a více informací ohledně kmenů a poutníků atd! Tahle série mě fakt baví a jdu se rovnou vrhnout na třetí díl!

27.12.2023 5 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

Tohle čtení jsem si moc užila! Už jsem viděla i pořad na Prime Video, a proto mi mozek automaticky při čtení nějakých pasáží vyvolával zpaměti obrazy právě z pořadu. U několika částí jsme se smála nahlas. Clarkson je skvělý člověk s trochu pokřiveným humorem, což je mně osobně velice blízké. Některé pasáže byly trochu nudnější, proto dávám jenom 4 hvězdičky, a netrpělivě budu čekat na druhou knihu, kterou mám objednanou. Vřele doporučuji knihu, i pořad. :)

16.10.2023 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Jelikož jsem se rozhodla řádně prozkoumat celý svět Lovců stínů, brouzdala jsem na netu a narazila na doporučení číst chronologicky dle času. Takže jsem se pustila do Pekelných strojů. A musím říct že super! Jednička mě hodně bavila, příjemně se to četlo, skoro všechny postavy mi byly celkem sympatické. Jen mi strašně nesedl Will. A hlavně jeho protivná povaha. Ale jinak celý příběh super, skvěle promyšlené. Dávám záměrně 4 hvězdičky, tu poslední si schovávám pro další díly :) Nerada bych přechválila začátek a pak byla zklamaná.

08.09.2023 4 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Poslední dobou začínám hltat knihy ohledně tudorovské éry, a proto sem nemohla vynechat ani další příběh o Anně Boleynové. Zde máme pohled na její příběh očima její přítelkyně a dvorní dámy Meg. Čtení mě bavilo, ačkoliv bych řekla, že vyprávění o Anně Boleynové z pera Alison Weir bylo mnohem lepší.

26.08.2023 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Proboha, to byla ale literární blbost.

Fakt nemůžu uvěřit, že podle týhle kraviny vznikl docela obstojný film! Možná právě proto, že kniha je napsaná opravdu strašným stylem, je ten film povedený. Ale kniha jako taková byla fakt špatná. Vůbec mi nesedl ten styl vyprávění, jaký tady autor zvolil, většinu času jsem se prakticky nudila během čtení a spíš jsem se těšila, až to skončí. Nechtěla jsem knihu odkládat, protože film mám docela ráda, tak jsem chtěla porovnat. A jsem ráda, že jsem to úspěšně dočetla a nemusím se s tím trápit další minuty.

Jediným pozitivem na téhle knize je délka a forma. Necelých 300 stran formovaných do hodně krátkých kapitol, které během čtení rychle utíkají. To je fakt jen to jediné pozitivum. (A ještě přebal knihy, na kterém jsou moji dva oblíbení herci :D )

Vadily mi snad všechny postavy v knize, s žádnou jsem se nedokázala nijak ztotožnit ani si ji oblíbit. Snad možná Patovu maminku? A Patův terapeut Cliff, tak možná ten. Ale jinak mi všechny postavy byly silně nesympatické.

Ne, fakt tuhle knihu nemohu nikomu doporučit. Ani jako příjemnou oddychovku, u které nemusí člověk vůbec přemýšlet. Tahle kniha fakt za to nestojí. To už radši se podívejte na ten film, který vynechal všechny ty zcela nudné pasáže. Strašné zklamání a už nikdy více.

24.07.2023 2 z 5

Prázdnota Prázdnota Michaela Merglová

Hodně povedená kniha. I když jsem se chvílemi ztrácela v tom velkém množství jmen a zkratek, nakonec se to hezky rozmotalo a srovnalo. Velkým mínusem ale za mě jsou moc dlouhé kapitoly, určitě bych ocenila spíše kratší, takhle se příběh trošku vlekl. Ale jinak mohu doporučit, tohle mě bavilo :) Oblíbila jsem si hlavně mladičkou streamerku Cilku! Z té by byla naprosto skvělá kamarádka!

První polovina knihy byla taková pomalejší, nudnější, některé pasáže jsem měla i tendenci přeskočit, abych se v příběhu posunula, ale druhá půlka už se více rozjela a nabídla daleko více akce. Překvapily mě okolnosti okolo Richtera, už od začátku, co se v knize objevil mi na něm něco nesedělo a ke konci knihy se mi i potvrdilo, proč jsem z něj měla divnej pocit.

02.06.2023 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Úplně top to nebylo, začátek byl dost nudný, chvílemi jsem uvažovala, že dokonce knihu odložím, ale nakonec jsem ten začátek překlenula a pokračovala. A bavilo mě to! Sidonie mi teda lezla krkem už od začátku, neměla jsem ji vůbec ráda, Nemesis mi chvílemi přišla taková až moc citově rozpolcená na diabolika, Tyrusovi jsem už od začátku nevěřila ani nos mezi očima, myslím si, že se z něj v dalších dílech vyklube pěkný hajzlík ... Uvidíme, co přinesou další díly.

05.09.2018 4 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Skvělé! Poprvé moje setkání s tímto žánrem a už od začátku do konce to byla prostě pecka! Jakožto hráčka počítačových her jsem z ní byla navýsost nadšená. Příběh byl pěkně postavený, postavy v něm byly velice různorodé, možná bych maličko vytkla přemíru ostatních "nelidských" postav ... ale to je detail :)

21.05.2018

Nezavírej oči Nezavírej oči Holly Seddon

Pro mě tato kniha byla příliš chaotická. Jedna kapitola v první osobě z pohledu jedné dívky, druhá kapitola pak ve třetí osobě z pohledu jiné dívky, do toho kapitoly z minulosti a z přítomnosti ... Dost dlouho mi trvalo zvyknout si na uspořádání. A příběh, ten byl stejně zamotaný. I když vrcholná zápletka byla zajímavá, netušila jsem, jak to vlastně dopadne.

21.05.2018 3 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Za mně lepší než první díl, přišlo mi, že tu bylo více akce, příběh byl uhlazenější a ucelenější, autorka se tomu více věnovala :)

08.04.2018 5 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Za mě suprová kniha, která mě moc bavila. Příběh je velmi neobvyklý, zatím jsem na žádný podobný nenarazila. Holčička mi přišla velmi sympatická a roztomilá, hlavně svým zápalem a trochu tvrdohlavostí.

17.03.2018 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Měla jsem ji jako audioknihu, a bavila mě :) Sice byl ten konec takový ustřihnutý, otevřený, ale jinak jsem z ní byla nadšená :) Detektivka to není, je to thriller.

15.02.2018 4 z 5

Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Samantha Vérant

Lehká romantická kniha, spíše na léto, než teď na zimu :) Provoněná francouzským jídlem a mořem :)

04.02.2018 4 z 5

Ve světle toho, co víme Ve světle toho, co víme Zia Haider Rahman

Překvapila mě, tahle kniha. Hlavně to, co nabízela. Spousta témat do života, jako matematika, politika, filozofie a mnoho dalšího. Četla se docela dobře, některé pasáže byly nudné, ty jsem vyloženě přeskakovala. Ale myslím, že doporučit ji mohu, ale jen náročným čtenářům.

23.12.2017 3 z 5

Domov lásky Domov lásky Barbara Cartland

Takovéhle párstránkové slaďáky na večer k horké čokoládě fakt můžu :)

17.12.2017 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Miluji ten seriál, tak jsem si pořídila i knihu :) Miluju jí!

16.12.2017 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Carolina Neurath

Moc mě to nenadchlo, asi na to nebyla ta správná nálada. Ale četla jsem i lepší thrillery.

19.11.2017 3 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Přečetla jsem za zhruba 3 hodinky večer. Trošku mi vadilo, že to bylo z pohledu třetí osoby, přišlo mi to takové vzdálené, neprocítěné ... Ale jinak jako jednohubka na večer super, oddych od těžších sérií a příběhů :) Typický "laciný" příběh holčiny, co se zamiluje do kluka skrývajícího tajemství ... Ale já tyhle typy příběhů mám docela ráda, sahám po nich, když jsem přehlcená fantasy a tak :) Já jsem s knihou spokojená :)

19.11.2017 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Jsem z toho nadšená stejně jako z prvního dílu! Autorka svým poutavým vypravěčským stylem opět naplnila mé knihomolské potřeby a uchvátila moje srdíčko :) Doufám, že další díly nenechají na sebe moc dlouho čekat a že se již brzy dočkáme pokračování příběhu Laii, Eliase a Darina :) A přesto, že se z ní stala docela mrcha, mě zajímá i pokračování Heleny :)

21.10.2017 5 z 5