RennaS RennaS komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvěle napsaná kniha, zajímavý a tajemný svět (stejně jako hlavní postava), co víc si přát. Druhý díl přečtený ještě rychleji než první. Teď ještě přežít čekání na ten třetí.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naprosto perfektní knížka, přečtená jedním dechem. Děkuji za vaše hodnocení, jelikož mě anotací moc nezaujala a nebyla jsem si jistá, jestli se do ní mám pustit. Nakonec jsem si musela hned pořídit i druhý díl a netrpělivě čekám na třetí.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hanu jsem přečetla už před nějakou dobou, ale když si na ni vzpomenu, stále ve mě vyvolává stejně silný pocit. Málokdy na mě kniha takhle zapůsobí. Všem doporučuju přečíst.

21.10.2018 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Čtení detektivek nebyl nikdy můj šálek kávy, ale díky této knížce jim dávám druhou šanci. Kniha je napsaná velmi čtivě, děj je zapeklitý a hlavní postavy jsem si oblíbila = Vše co od knihy očekávám. Doporučuji všemi deseti a nejspíš nebudu čekat, až někdo přeloží další knihy autora, ale sáhnu po anglické verzi.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný, milý a dojemný příběh se špetkou humoru. Na oddechové čtení jako stvořené.

23.10.2018 4 z 5

Vojna nemá ženskú tvár Vojna nemá ženskú tvár Světlana Alexandrovna Alexijevič

Moje třetí Absyntovka a musím říct, že zatím obsahově nejsilnější. Nejspíš je to tím, že ženy opravdu prožívají životní situace víc emotivněji než muži a při čtení to bylo opravdu znát. Neubránila jsem se slzám a to se mi nestává často.

25.10.2018

Skvělá a zajímavá kniha. Jen bylo pro mě těžké orientovat se v tom, o kterém období autorka v určitých částech píše. Zkrátka jsem z toho byla trochu zmatená, ale nejspíš je to moje chyba. Jinak jsem se dozvěděla plno nových informací a stránky se četly samy.

25.10.2018 4 z 5

Naprostá pecka! Ilustracím ani obsahu nejde nic vytknout. Přečteno snad 10x v anglické verzi

21.10.2018 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Začátek byl skvělý, ale ke konci jsem si říkala, že už jsem něco podobného četla. Zkrátka mi přijde, že se spisovatel v určitých bodech opakuje a nebylo těžké uhádnout, co se bude dít (kdo četl autorova předešlá díla, může posoudit). Na druhou stranu kniha neobsahuje žádná nudná místa a četla se skvěle.

20.10.2018 3 z 5

Chlapec ze sněhu Chlapec ze sněhu Chloe Mayer

Ze začátku to vypadá jako klasický romantický příběh, který se odehrává v období druhé světové války. Kniha vás ale záhy vyvede z omylu. Příběh je sice smutný a depresivní, ale mně se líbil. Zajímavé bylo především líčení děje z pohledu dítěte i dospělého, kdy autorka skvěle vystihla právě myšlení malého kluka, který vidí svět naprosto odlišně. Na plný počet to sice není, ale ačkoliv je to první knížka autorky, nemá se rozhodně za co stydět.

23.08.2019 4 z 5