Renik Renik komentáře u knih

Kdo vám tak zcuchal tmavé vlasy: Brevíř milostné poezie od Máchy ke Šrámkovi Kdo vám tak zcuchal tmavé vlasy: Brevíř milostné poezie od Máchy ke Šrámkovi * antologie

Milostná poezie se líbí každému kdo miluje, je zamilován nebo i jen tak pro porozumnění fenoménu láska.

26.01.2012 4 z 5

Pán přílivu Pán přílivu Pat Conroy

Tento román je i zfilmován a film zklidil velký úspěch i pro herecké obsazení. Je to jeden z mých nejoblíbenějších románů, je psán v retrospektivě, moc dobře se čte a zčásti i přibližuje reálie Jihu Ameriky. Tom psycholožce své sestry vypráví o dětství a o rodině Wingů, ale též se zaplétá do krátkodobého vztahu s touto ženou. Závěr moc pěkný a k popřemýšlení a je to román na který se nezapomíná.

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Příběh mně zasáhl moc. I prací a životem vytížená žena se může zamilovat. Moc hezky se to čte a navazuje snad i volné pokračování. Někdo v tom vidí přeslazenou romanci, ale není to tak. Film jsem neviděla.

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Napínavý, čtivý i s psycholigickým podtextem postav, román pro ženy. Dokáže se sžít s postavou Laury a tak čtete skoro jedním dechem. Film je taky moc dobrý.

26.01.2012 4 z 5

Ruce Venušiny Ruce Venušiny Jaroslav Seifert

Ruce Venuščiny je moc dobrá sbírka poezií, k vybraným básním se dá vždy vracet a dokáží zaujmout. A je pro všechny ty, kterým se líbí kvalitní poezie a nechce mít zase spousty knih s poezií třeba od samotného Jaroslava Seiferta.

25.01.2012 4 z 5

Nezoufejte! Jsou ještě horší děti než ty vaše aneb Balzám na duši zdecimovaných rodičů Nezoufejte! Jsou ještě horší děti než ty vaše aneb Balzám na duši zdecimovaných rodičů Ivan Krejčí

Humoru není nikdy dost, k tomu od českého autora a dá se přečíst neuvěřitelně rychle. Doporučuji k přečtení.

31.01.2012 5 z 5

Memento Memento Radek John

Jak už se tady píše je to i uvědomnění toho, že né každý má k drogám racionální postoj. Je tu však vykresleno jak nebezbečné jsou drogy a hlavně tedy jejich zneužití a také na postavách, jak je snadné propadnout narkomanii, která má často hrůzné následky.

Neslušný návrh Neslušný návrh Jack Engelhard

Další román, který je znám i ve filmové podobě pod stejným názvem tedy Neslušný návrh. Je to hodně čtivý román se zajímavým neotřelým dějem, hrdinka řeší dilema a je to i kniha k popřemýšlení a o tomto příběhu se dá vést zajímavá diskuze. Je to jeden z mých nejoblíbenějších románů.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha je jedna z mých nejoblíbenějších mám ji přečtenou 2x a film jsem též viděla. Pravdivý příběh a některý scény v knize nebo filmu zasáhnou vždy a dávají podněty k přemýšlení.

Brána k opravdovému zasvěcení Brána k opravdovému zasvěcení František Bardon

Kniha a je jedna z nejlepších v oboru esoteriky a magií. Když ničemu tak naučí magickému vnímání.

Láska, román Láska, román Camille Laurens

Oblíbená knížečka už ji mám přečtenou 2x, k některým pasážím se dá vracet a autorka často rozebírá i citáty klasika vévody de la Rochefoucauld. Dá se to číst a někde se snad i poznáte nebo pochopíte různý pochody kolem lásky jaká může být. I když ji máte založenou delší dobu v knihovně dokážete si lehce vybavit o čem knížka byla. Je to čtení pro ženy, ale nejde o klasickou červenou literaturu je to ze života, žádný nereálný věci, situace.

25.01.2012 5 z 5

Hrady a zámky Evropy Hrady a zámky Evropy Ulrike Schöber

super kniha - encyklopedie. Krásný fotky a též i popisy a historické údaje hradů a zámků Evropy . Kniha rozdělena podle států. Najdete zde zámky a hrady střední Evropy států ČR, Španělsko, Polsko, Francie!, Rakousko...

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Útlá knížka pro dobrou náladu a přestože jde o starší literaturu Karel Čapek zde pobaví svými humornými povídkami. Potěší i srdce nejednoho milovníka přírodních krás a všechny kdo více vnímá změnu ročních období.

Dějiny magie Dějiny magie Richard Cavendish

Moc zajímavá knížečka, sice alespoň v tomto vydání poměrně malé velikosti, ale nabitá zajímavým obsahem nás vede do světa magie, dozvíte se třeba více o alchymii, o dějinách magie, o středověkých čarodějnicích nebo za všechny mágy třeba kapitolka o Alesteirovi Crowlym. Kdo nemá rád moc malá písmenka ještě v malé knížce ať se poohlédne po jiné knize s podobnými tématy, protože toto je snad jediný zápor této knížky.

25.01.2012 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tento román se proslavil i ve filmové podobě kde v roli Sophie hrála Meryl Streep. Jak se dostanete v knize k bodu, kdy Sophia vypráví právě o životní volbě, kdy se rozhoduje jaké dítě dát na jistou smrt a kdy o tom musí rozhodnout sama a hned, přeleje vás mráz a čtete ty věty pořád dokola, protože se do takové situace nedá vžít a představit si ji. Děj se odehrává v době nacismu a koncentračních táborů a pak i o těch co přežili o tom jaké to zanechává stopy na duši člověka - ženy.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Přidávám se k ostatním, že je to hodně dobrá a hlavně napínavá kniha - thriller jak má být a od kterého se jen tak neodtrhnete a čtete jedním dechem.

Duše a vesmír Duše a vesmír Liz Greene

Kniha se moc dobře čte a najdete zde i spoustu zajímavých souvislostí. Kniha je o tom jak se vesmír
(astrologie vlivy planet) ukazuje v naší duši (psychologie). Ke knížce se určitě budete rádi vracet jako já. Je pro začátečníky i pokročilé zájemce o esoterické obory a hlavně astrologii.

Vyšší škola hypnózy Vyšší škola hypnózy Kurt Tepperwein

Velmi dobrá kniha o hypnóze. Moje první a ráda na ni vzpomínám je hodně srozumitelná a naučí vás na věc koukat střízlivě a mnohé věci kolem hypnozy, ale i autohypnózy dosvětluje a kniha vám dá snad i podněty k dalšímu čtení co se týče tohohle moc zajímavého tématu.

25.01.2012

500 nejlepších receptů lidové medicíny 500 nejlepších receptů lidové medicíny Dionýz Dugas

Je to dost dobrá kniha o bylinkách. Rozsáhlý herbář a hodně receptů na všelijaké nemoci a neduhy. Je tu jak je v názvu 500 receptů a většina z nich jednoduchých a účinných.

13.07.2013 5 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

To samé dámy. Přidala jsem k tomu komentář již u autorky knihy. Vtáhla mně též do děje a je fantazticky napsaná.

06.04.2013 5 z 5