renefer renefer komentáře u knih

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Klasický horor, který mi připadá jako složený z částí různých hororů, které jsem za poslední rok viděla v televizi. Takové hodně předvídatelné čtení...

07.12.2014 2 z 5

Andělská kletba Andělská kletba Jörg Kastner

Napínavá knížka od které se nedá odtrhnout.

28.11.2014 4 z 5

Kosti Avalonu Kosti Avalonu Phil Rickman

Mně se tato kniha velmi špatně četla. Nedokázala jsem se začíst, jazyk byl dost krkolomný, překvapivé momenty končily výkřikem "pane Ježíši" a co se vlastně stalo jste se dozvěděli až nějak mimochodem během další kapitoly. Neseděl mi ani popis Johna Dee. Tento zakřiknutý mužík bez sebevědomí měl být velkým mágem, největším učencem Anglie své doby a dokonce jakýmsi Bondem královny Alžběty??

24.11.2014 2 z 5

Okamžik překvapení Okamžik překvapení James Patterson

Tady se jen potvrzuje, jaký je JP dobrý vypraveč. Námět knihy mě nijak nenadchl, ale knížka mě vtáhla do děje a měla jsem ji za den přečtenou a nemůžu proti ní říct ani zbla :-)

16.11.2014 4 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

Čekala jsem detektivku s trochou romantiky a bylo to obráceně. Cé cé je vcelku v pohodě, nedá si nic líbit a nenechá si věšet bulíky na nos. Zato Max - katastrofa. Submisivní chudáček s nízkým sebevědomím, do toho se ale chvilemi chová jako mistr světa, prostě tohle se autorce nepovedlo. Ale koupila jsem si všechny díly, tak dám této sérii ještě šanci.

16.11.2014 3 z 5

21.12. - Kletba jaguářího krále 21.12. - Kletba jaguářího krále Dustin Thomason

Další z knih popisující možný konec světa 21.12.2012. Není to špatné, ale tohle téma už není aktuální a proto tolik nepřitahuje.

11.11.2014 3 z 5

Ranní červánky Ranní červánky Tanja Heitmann

Autorka vystudovala germanistiku a to jí možná částečně poznamenalo. Jinak si neumím vysvětlit, že celkem zajímavý námět fantazy románu zasadila do jakéhosi klasického jazykového stylu, který je pro tento žánr naprosto nevhodný.
Navíc se jí dost dobře nepodařilo vykreslit hlavní hrdinku, která působí schizofrenním dojmem. Na jednu stranu totálně podmaněná svým vztahem k Adamovi, ochotná udělat cokoliv co řekne, na druhé straně vzdoruje, brání se a bojuje, což není nikdy dotaženo k důsledku. Ve finále nejsem schopná pochopit, proč dělá něco, co nechce a nemusí...

06.11.2014 2 z 5

Čarokráska Čarokráska Lisa Jackson

Ve svém žánru určitě patří k lepší polovině. LJ se nedá upřít, že je dobrá spisovatelka i v jiných žánrech, takže kniha se dobře čte. Námět je taky neotřelý, i když hned ze začátku je jasné, kdo s kým, kde a jak:-)
Jediné, co se mi nelíbilo bylo "čarodějnictví" Morgany, které vlastně ani čarodějnictvím nebylo a její neschopnost doříct větu, většinou ve stylu:" já ne..."

31.10.2014 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Možná autorce došlo, že neustálé handrkování jestli Richard nebo JC, už nikoho moc nezaujme. Takže tenhle díl je čistě o Anitě a Edwardovi, o lovení monster, zabíjení špatňáků a zachraňování nevinných :-)

28.10.2014 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Tento díl byl věnován hlavně vlkodlakům a potěšilo mě, že Anita dala Richardovi šanci.

22.10.2014 5 z 5

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Hezké čtení ze středověku o nájemném vrahovi, který má nejen duši, ale i srdce. Pro mě trochu drsné.

17.10.2014 3 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Tahle autorka není jedna z mých oblíbených. Ze všech knih, které jsem od ní četla, se mi líbila snad jen jedna. Ovšem tohle byla katastrofa. Nejdřív jsem ji odložila po přečtení dvou listů, pak jsem se přemluvila, že ji dám šanci a vydržela do strany 100. A když jsem ji chtěla napsat hodnocení a viděla tolik kladných komentářů tak jsem zatnula zuby a dočetla ji do konce. Ale žádné překvapení se nekonalo. Příběh o tom, kterak chudá balička masa díky výhře v loterii ke štěstí přišla mne opravdu nezaujal...

17.10.2014 2 z 5

Příchod noci Příchod noci Dean Koontz

Takzvaná "jednohubka". Kniha vás vtáhne do děje a nepustí, dokud nedočtete,ale stejně tak rychle se vám vykouří z hlavy.

11.10.2014 3 z 5

Bereníké Bereníké Tessa Korber

Historický román z období po rozpadu říše Alexandra Velikého. Dějové linie se střídají a u některých jsem se trochu nudila. Navíc mi přišla za vlasy přitažená i osudová láska mezi Ptolemaiem a Bereníké, Autorka si jejich setkání nechala až na konec a zřejmě ji docházel dech, takže chvílemi se děj vlekl. Ale jinak je to pěkná historická romance.

10.10.2014 3 z 5

Nocař Nocař Magdalena Kozak

Kniha spíš pro muže, sice psaná ženou, ale....vojenská tématika, neustálé boje mezi nocaři a renegáty, prostě mne to moc nezaujalo...

02.10.2014 2 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Já jsem film neviděla, nemám s čím srovnávat, ale knížka se dobře čte, je to spíš detektivka než romance, určitě doporučuji.

02.10.2014 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak tuhle knihu ocení především milovníci detektivek. Čekala jsem něco trochu fantazy "popravený vrah ožívá",ale jde o čistý thriller, určitě se nudit nebudete.

27.09.2014 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Bezva jsem se pobavila, nejlepší byl začátek, možná i proto, že mám s Pittem stejné povolání :-)Pak už to bylo vtipné jen místy, za to se člověk nemohl od akčního děje odtrhnout.Určitě si pořídím další díl.

27.09.2014 4 z 5

U... jako utrpení U... jako utrpení Sue Grafton

Moje první kniha od této autorky, moc mne nezaujala. Některé kapitoly jsou psané ich formou spíš jak deník, kde se ani nic moc neděje, zato se dozvíme, co měla hlavní postava k večeři, co si oblékla a obsáhlé dějiny každého městečka, do kterého se vydala.
Tyhle části jsou proloženy kapitolami, které zachycují různé postavy, zdánlivě nesouvisející s příběhem, v různých dobách a popravdě jsem v tom měla dost guláš.
Konec díky tomu nebyl překvapením, takže další knihy od této autorky si už nepořídím.

19.09.2014 2 z 5

Nebra Nebra Thomas Thiemeyer

Překvapivě dobře napsaná kniha, děj má spád, nechybí napětí, historická záhada, láska... Mimochodem poprvé v životě jsem si přečetla milostnou scénu napsanou mužem a vůbec to nebylo špatné :-)
Stylem je kniha dost podobná románům od S.Berryho a navíc postrádá politické machinace, což je u mě velké plus.

13.09.2014 4 z 5