RendyaDav RendyaDav komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Příběh vypráví o lásce různých podob, zmatené duši dospívajících, o síle ,kterou ze sebe umí člověk vydolovat, a to vše bez příkras. Autorka nám podává příběh střízlivým pohledem a směle nás provádí Zuzaninou dospělostí a době před ní. Zuzana je od počátku silnou osobností , kterou jen tak něco nerozhodí. Zprvu je ale vše obaleno vůní cukru a jakoby obaleno nadýchanou cukrovou vatou. Na konci už tu sladkou vůni postrádáme... A zůstává jen ona syrovost. Po Zuzanině dechu nesáhnete jen jako po příběhu z koncentračního tábora. Daleko důležitější je linie vývoje dívky v ženu, která vnímá proměnu vůní , svého těla , k čemu může tělo sloužit a jak se od něj osvobodit. Tento příběh mě hodně zasáhl a ještě dlouho tu surovost příběhu budu prožívat.

20.03.2022 5 z 5

Světlo mezi námi Světlo mezi námi Laura Lynne Jackson

Kniha mě velice zaujala. Je čtivá, poutavá. Dovoluje nám proniknout do posmrtného života a najít vysvětlení, že zemřelí jsou mezi námi stále v kontaktu, pomáhají nám , milují nás.

20.03.2022 5 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Knihu doporučuji všem romantickým duším , kteří hledají milou knihu na jedno odpoledne. A doporučuji si ke knize vzít něco dobrého. Je to milá oddechovka, u které budete slintat. Hlavní hrdina umí uvařit opravdové skvosty pro osůbku které opravdu hříšně chutnají. Je to nenáročné čtení , které vás pobaví a potěší.

06.03.2022 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Příjemné oddechové čtení,u kterého si člověk zasměje a prožije krásnou romantiku.

27.02.2022 5 z 5

Čtyři prány štěstí Čtyři prány štěstí Petr Casanova

Tato kniha je proti úzkosti a strachu. Kniha plná pokory a dodá sebevědomí. Kniha sebelásky. Kniha ,která dodá člověku energii, motivaci a energii. Kniha nádherně napsaná a pravdivá. Bylo to opět čtení báječné a poučné .

22.02.2022 5 z 5

Kuchařka pro zdravé střevo Kuchařka pro zdravé střevo David Frej

Nejenom v dnešní covidové době je třeba se starat o své zdraví. Mít dobrou imunitu a nervový systém znamená jíst dobré potraviny, dostatek ovoce, zeleniny. A vyhýbat se polotovarům , cukrům. Jak je důležitý trávicí systém ,dále se dozvíte jaké jsou účinky stravy na mikroflóru. Recepty a návody jak obnovit střevní mikroflóru. Krásně doplněná i o obrázky.Imunita začíná ve střevech.

30.01.2022 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Kniha je skvělá, vypráví příběh , který je proložený jógou a zážitky s Indie. A že i to co nás v životě potkalo třeba to špatné nemusí u toho zůstat a vše jde změnit.

30.01.2022 5 z 5

Jak to celé přežít a nezbláznit se Jak to celé přežít a nezbláznit se Denisa Cziglová

Krásně napsaná knížka ,detailně popsáno vše okolo nemoci ,jak vnímala chování doktorů , jak ty vyšetření probíhají. A co může člověka v životě potkat proč onemocní... Že to může být i ta příčina jaké máme rodiče, rodinu jak se k nám chovají, že to má obrovský vliv na onemocnění . Žádné dítě nemůže ustát to když je rodič agresor ,který nejen psychicky ,ale i fyzicky týrá. Kde je alkohol démonem. Sama jsem po vážné nemoci tak vím o čem tady píšu neměla jsem jednoduché dětství kde mého otce ovládal alkohol , protože i můj otec byl v dětství psychicky týraný rodiči , tak pak sám nebyl psychicky v pořádku a utápěl se pitím .Tím že jsem onemocněla tak jsem se začala zabývat příčinami nemocí, a plno věcí jsem si uvědomila a naučila jsem se mít více ráda a vážit si sama sebe. A to proč je můj otec takový , že jsem se dozvěděla od cizích lidí i to jaké měl dětství protože on sám se za to styděl a neuměl o tom mluvit. A začala jsem při nemoci studovat jak vycházet s takovými duševně, psychicky narušenými lidmi a otec byl velice překvapen jak ty metody fungují a omluvil se za vše co nám činil , a úplně se změnil. Že když upadl do komatu tak mi doktoři řekli že tam vš e ze sebe vykřičel , a po probuzení to byl úplně klidný člověk . a měl velkou pokoru. A mě se rakovina zastavila ještě než mi rozjeli léčbu , tak jsem dostala šanci , že jsem ještě tady , až po nějakém čase mi doktor řekl ,že mysleli že tady budu maximálně dva roky. Tak tím chci jenom vyjádřit ať se každý má rád jaký je a nikoho nemáme proč soudit protože nikdy nikoho neznáme tolik -co toho člověka od samého začátku života potkalo , nebo co mu vstoupilo do života ,že je takový... Každý ať si žije svůj život, váží si sám sebe, má se rád a bude dobře na tomto světě... V knize jsou i recepty ,které ráda vyzkouším. Protože i to je důležité kvalitní strava, procházky do přírody. Být sám sebou a nenechat se druhými ovlivňovat.

29.01.2022 5 z 5

Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Jaroslava Černá

Soudce byl přesvědčený o své pravdě, byl si jistý , že nikdo jiný, ale pouze on je bohem vyvolený , aby se zasloužil o vymýcení ďáblova vlivu a čarodějnice zbavil vší moci a především majetku. Soudce je muž chamtivý ,hrabivý, krutý , bezohledný, zhýralý a mstivý . V dnešní době takové lidi nazýváme psychopaty ,kteří ovládají tolik lidí , kteří bez odporu poslouchají, vše co se jim řekne vykonají, podřídí se. Za vším co se stalo v minulosti nebo co se děje nyní stojí pouze člověk a jeho touha po moci , bohatství ,vlivu na běh světa.

16.01.2022 5 z 5

Kuchařka pro dokonalou imunitu Kuchařka pro dokonalou imunitu David Frej

Kniha ve které je vše dobře popsané jak si zlepšit imunitu aby jsme nebyli nemocní a mohli si naplno užívat života....ve zdraví....Receptů je hodně jsou tu jídla a nápoje s vysokým obsahem vitamínu C, s vysokým obsahem antioxidantů, jídla a nápoje bohaté na železo,jídla a nápoje bohaté na vitamíny A a E, zinek,selen, Přírodní zdroje probiotika, Životabudiči pro imunitní systém....

14.01.2022 5 z 5

Mé nepálské lásky v obrazech Mé nepálské lásky v obrazech Michaela Gautam

Kniha mi udělala radost. Je příjemná nejen pro duši, ale díky krásným fotografiím i pro oko. Díky fotografiím je její příběh a poselství daleko silnější. Vybrané citáty skvěle podtrhují podstatu fotografií a jejich příběhů. Úplně mě to v táhlo jako bych byla na živo v Nepálu.

13.01.2022 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Míla povídková kniha,ne vždy je vše zalité sluncem...

12.01.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Příběh je odpočinkový , nejde o hloubkovou psychoanalýzu , drama ani love story s růžovým happy endem ,je to prostě Hartlovka a tak to má být .

29.12.2021 4 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Skvělá knížka, která by měla být povinná pro všechny nastávající rodiče. Někdy je to na dnešní dobu opravdu sci-fi přemýšlení, ale vždy minimálně velký kus pravdy a velmi dobrého uvažování. A to jak je kniha napsána je skvělé počtení, kdo si umí v životě ,ve výchově přiznat a nalít čistou pravdu i když někdy zabolí...

29.12.2021 5 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Spisovatelka zase nezklamala kniha ,která baví a zároveň si u takové knížky i krásně odpočinete...

29.12.2021 5 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Krásné oddychové ukončení trilogie. Hezky napsáno ,román z poválečného prostředí kde není nouze o romantiku i zábavu.

17.11.2021 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Úžasné pokračování ,už se těším na třetí díl. Autorčin styl psaní se mi moc líbí v tom jak mě to čtení příběhu vtáhne že tu knížku musím přečíst co nejdřív.

24.10.2021 5 z 5

Pozitivní povahové profily Pozitivní povahové profily Robert A. Rohm

Kniha zaujme čtenáře, kteří rádi zjišťují, proč některé vztahy , ať pracovní , rodinné nebo jiné, fungují nebo ne. Také je pro ty , kteří se chtějí dozvědět něco o sobě i o druhých lidech. Může pomoci orientovat se v lidských vztazích. Přesto ,že je kniha odborná a podložená výzkumem, je srozumitelná pro běžného čtenáře.

18.10.2021 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem, krásný popis mezilidských vztahů a život jedné rodiny postižený válkou .Byla to nelehká doba ,kterou by nikdo z nás nechtěl zažít. Těším se na pokračování dalšího dílu, romány z válečné doby se mi líbí čím dál víc. Autorka velice autenticky popisuje jednotlivé válečné pasáže , ze kterých přímo mrazí v zádech.

06.10.2021 5 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Kniha mě velice mile překvapila. Líbilo se mi prolínání příběhu matky a dcery, a minulost a přítomnost. Konec knihy mě velice překvapil , nečekala jsem to .A je velice pravdivé jak dokáže minulost ovlivnit přítomnost. Autorka psaním příběhu plným emocí ,chce ukázat co můžeme svým konáním v životě napáchat a způsobit si.

28.09.2021 5 z 5