Renča42 Renča42 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem ji dříve než se objevil film a tak moje fantazie pracovala naplno. Až se film objevil a v něm herci, co hrají hlavní postavy, tak se mi pak zdálo, jako kdyby mi něco vzali. Jinak to bylo napsaný jednoduše, rychle to plynulo. Vím, že to není nějaký skvost literatury, ale určitě si to svoje příznivce, ale i odpůrce najde.

Marťan Marťan Andy Weir

Přála jsem si přečíst nejdřív knihu a pak vidět film, ale mám to v opačném pořadí. Ale přesto vůbec nejsem zklamaná. Sice nejsem zas tak velký chemik a na zkratky nejsem, ale zapamatovala jsem si, co je MAV, HAB, RTG atd. Zvládla jsem to přečíst za jedno odpoledne s pár přestávkami. Líbil se mi Markův osobitý humor a že to nevzdával a i když se mu tam objevili několikrát komplikace, dokázal se z toho vyhrabat a jeho vůli by mu měli všichni závidět. Určitě se ke knize vrátím znovu.

25.11.2016 5 z 5

Simpsonovi: Komiksový nářez Simpsonovi: Komiksový nářez Bill Morrison

Já mám ráda tuhle žlutou rodinku, je to takové oddechové čtení.

22.11.2016 5 z 5

Milenci z hvězd 2 Milenci z hvězd 2 JoAnn Ross

Volné pokračování prvního příběhu. Jakožto první se odehrával výlučně na Zemi, tento se přesunul do jiné galaxie, jiného času. Bylo to dobrodružné, zábavné a líbilo se mi to.

02.02.2016 5 z 5

Milenci z hvězd 1 Milenci z hvězd 1 JoAnn Ross

Je to taková sci-fi červená knihovna. Jako by bylo jednoduché cestovat galaxiemi a časem. Bylo to chvílemi přeslazené, ale já sladké ráda. Je to jedna z mých oblíbených harlequinek.

01.02.2016 5 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Povedená kniha ze života.

20.01.2016 5 z 5

Polibky smrti Polibky smrti Robert Lawrence Stine

Toto byla první moje knížka z této edice a na hororové téma. V deseti letech jsem to přečetla na jedno nadechnutí. Ani nevím, kde skončila, ale na ten obal jsem si hned vzpomněla, jakmile jsem to tady našla.

20.01.2016 4 z 5

Jurassic Park #1 Jurassic Park #1 Walter Simonson

Co na to říct. Prostě Bomba s velkým B. Nádherné kresby, podle kterých jsem se učila kreslit a náhodou mi to šlo. Když mi bylo 10 a táta mě vzal na to do kina, jako by se můj svět změnil. Chtěla jsem o dinosaurech vědět všechno a opravdu mi to zamotalo hlavu až do dnešních dní, abych pravdu řekla. Sice tak neblázním, ale svým způsobem mám dinosaury pořád ráda a když se někde v televizi objeví, tak ráda hádám jejich druhy.

19.01.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Mě osobně se to líbilo více než první knížka. Asi to bylo tím, že v tý první se tak oťukávali a tady se něco dělo. Opět to bylo rychle přečtené, protože styl psaní je jednoduchý.

19.01.2016 4 z 5

Simpsonovi: Komiksové extrabuřty Simpsonovi: Komiksové extrabuřty Bill Morrison

Tohle mám už doma přes 6 let a teď jsem si to vytáhla, že si to přečtu. Simpsonovi mám ráda, někdy ty jejich příběhy by se dali zařadit i do našich skutečných životů. Tenhle komiks jsem dostala a když ho čtu, jako by se mi to slilo do klasického příběhu, co dávají v televizi. Mám pocit, že v těch komiksech jsou příběhy, které už natočeny byly. Není to jediné vydání, co mám, mám ještě další 4 sešity.

24.09.2016 5 z 5

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

Sledovala jsem telenovely, když to bylo v televizi populární, i Esmeraldu. Tak jsem si ji chtěla i přečíst. Když na to koukám zpětně, nechápu, co se mi na tom líbilo. Místo stopadesát tisíc dílů to mohli udělat do dvaceti a já bych byla spokojena.

20.01.2016 2 z 5

Není pochyb, že ta knížka je vážně dobrá. Viděla jsem i film, ale v knize je toho daleko víc.

Princova lež Princova lež Emilie Rose

Mě se to líbilo, letní románek se změnil v něco trvalého. Takhle bych si i já představovala dokonalou dovolenou.

19.01.2016 3 z 5

Jurský park Jurský park Gail Herman

Přesně podle filmu. Líbilo se mi to.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Líbí se mi ta kniha, i když v ní jsou scény, které ve filmu nenajdete. Jako desetileté škvrně jsem podlehla kouzlu dinosaurů a líbí se mi dodnes.

19.01.2016 5 z 5

V žáru léta: Milenec na mušce / Kouzlo dnešní noci / Všechno nebo nic V žáru léta: Milenec na mušce / Kouzlo dnešní noci / Všechno nebo nic Stephanie Bond

Tři krátké letní příběhy. Bylo to rychlé, s ničím se nemazali, možná tak jen opalovací krém. Prostě harlequinská klasika.

19.01.2016 3 z 5

Milionářův odkaz Milionářův odkaz Maureen Child

Opuštěná chata, zimní vánice, on a ona. To musí dopadnout tak, jak si myslíme. Je to takový odpočinkový příběh. Když chci vypnout mozek, tak si přečtu nějakou tu harlequinku.

Sladké mučení Sladké mučení Susan Mallery

Taková harlequinovská klasika. Ona něco blbě pochopí, pak on zmizí. Setkají se a ona se chce pomstít, ale to se jí moc nepovede. Ale je škoda, že jsem tuhle sérii Absolventi Harvardu nečetla celou. Jen dva díly ze sedmi.