Jurassic Park #1

Jurassic Park #1 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7577/jurassic-park-7577.jpg 4 23 3

Jurský park (komiks) série

Comicsová verze slavného Spielbergova filmu. Na jednom z ostrůvků při Kostarickém pobřeží buduje miliardář John Hammond unikátní zábavní park, jehož skutečnou podstatu zahaluje tajemství. Ten pozve na svůj ostrov několik význačných vědců z různých oborů. Doktora Granta, paleontologa, paleobotaničku doktorku Ellie Sattlerovou, a matematika Iana Malcolma. Teprve při vstupu se však vědci dozvídají pravdu o skutečné ohromující podstatě Hammondova projektu. Ostrov se proměnil v Jurský Park - podařilo se naklonovat živé dinosaury, zvířata z masa a krve!... celý text

Ivan Kučera
20.01.2021 3 z 5

„Deti?“ – „Zmenšené podoby dospelých.“ Hammond tu nevyzerá ako magický deduško, ale skôr ako niekto, kto by s trochou pomoci prebil aj Indiana Jonesa, ale vlastne mi aj celkom vyhovovalo, že sa postavy za každú cenu stoj čo stoj odmietli podobať na svoje slávne filmové predlohy. V 90. rokoch boli u nás v móde komiksové adaptácie slávnych filmov a táto vôbec nedopadla zle. Vlastne ju hodnotím ako jednu z najlepších, nakoľko má (na rozdiel od Hooka) peknú kresbu a (na rozdiel od Terminátora 2) nemá až taký zhovadený slovenský preklad. V prvej časti sa všetko ešte len pomaly rozbieha, dávajú sa dokopy jednotlivé postavy, rozbiehajú sa dejové linky (zradný Nedry) a až na samom konci uvidíme svojho (a aj ich) prvého živého dinosaura v živote. Páčila sa mi pestrá škála džungľových farieb, ako rôzne odtiene zelenej, žltej alebo hnedej.

Renča42
19.01.2016 5 z 5

Co na to říct. Prostě Bomba s velkým B. Nádherné kresby, podle kterých jsem se učila kreslit a náhodou mi to šlo. Když mi bylo 10 a táta mě vzal na to do kina, jako by se můj svět změnil. Chtěla jsem o dinosaurech vědět všechno a opravdu mi to zamotalo hlavu až do dnešních dní, abych pravdu řekla. Sice tak neblázním, ale svým způsobem mám dinosaury pořád ráda a když se někde v televizi objeví, tak ráda hádám jejich druhy.

Kapis
13.01.2016 4 z 5

Jako dnes si vzpomínám, když jsem vylezl z kina po Jurském parku, to byly efekty, to byla bomba. Dnes už je různých pořadů s perfektními animacemi dinosaurů přehršel a nikomu to asi už nepřijde výjimečné nebo vzácné, ale v té době jsme měli všichni oči navrch hlavy. No a pak vyšel komiks, který jsem samozřejmě musel mít a dokonce jsem si aji nějaké peníze z kapesného na ně schoval a celou sérii si s chutí koupil. Ze sentimentu nemohu pod 4 hvězdy, i když by to asi dnes už neobstálo. Jo a má to velmi kvalitní obal, takový křídový, pevný:)

zfilmováno komiksy dinosauři

Autoři knihy