Renatecka Renatecka komentáře u knih

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

Kniha by se správně měla jmenovat "Tajemství rodiny bláznů". Chování sourozenců včetně matky nepochopitelné a dané situaci naprosto neadekvátní. Nic moc a doporučit nemůžu.

12.03.2023 2 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Rozhodně slabší než předchozí autorčiny díla, ale vcelku dobré.

05.03.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Super čtení. Ale co jsem si jako čtenář měla odnést z toho zakončení, to tedy jaksi nevím.

25.02.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

U prvních stránek jsem si říkala: Co to čtu? To je nějaké Mládí v hajzlu počesku? Dále se příběh rozjel a byla to bomba. Výborný psychologický román. Super, doporučuji.

18.02.2023 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Příjemný thriller, líbilo se.

12.02.2023 4 z 5

Vznik rodinného impéria Vznik rodinného impéria Charlotte Jacobi

Průměrný románek, neurazí, nenadchne. Druhému dílu ale nejspíš dám šanci :-)

11.02.2023 3 z 5

Dětská hra Dětská hra Clare Boyd

Kniha má přes 400 stran a kde nic, tu nic. Rozvleklé a docela o ničem. Příliš mě bohužel nezaujala, ale vydržela jsem do konce.

05.02.2023 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Z této knížky se budu muset asi chvilku probírat. Nejdřív jsem myslela, že ji nedočtu, protože první kniha z amerického gangsterského prostředí a ani popisy Karlova kariérního postupu v SS mě vůbec nebavily. Naštěstí jsem vydržela a druhá část byla neskutečná jízda. Myslím, že ještě nikdy mi nebylo při čtení tak fyzicky nevolno a úzko. Velmi věrohodné popisy ryzího pekla. Vřele doporučuji, ale rozhodně ne citlivějším povahám.

29.01.2023 5 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Příjemný psychologický román o rodinných vztazích. Přečteno jedním dechem za jeden den.

22.01.2023 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tak tohle bylo fakt husté! Velmi čtivé a kdejaký horror se může jít oproti této knížce zahrabat. A když si člověk uvědomí, že je napsaná podle skutečné předlohy - BRRR.

21.01.2023 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Povedený thriller, prostředek trošku zdlouhavý, ale konec byl pro mě překvapivý.

13.01.2023 4 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Vcelku nudné, zdlouhavé a nic moc.

07.01.2023 3 z 5

Dívka z Berlína Dívka z Berlína Mandy Robotham

Knížka má momentálně 5 hodnocení a 100%, takže jsem čekala opravdovou bombu. Bohužel toto nadšení nesdílím a musím dát jenom hvězdy 2. Příběh nic moc, chybělo tomu určité napětí, pohled z novinářského hlediska pro mě nezajímavý. Bohužel mě kniha nezaujala, ale dočetla jsem do konce.

31.12.2022 2 z 5

Sophiina naděje Sophiina naděje Corina Bomann

Příjemné a nenáročné čtení, druhý díl už na mě čeká :)

27.12.2022 4 z 5

Ještě jedny zavřené dveře Ještě jedny zavřené dveře Nuala Ellwood

Příjemné na čtení, zakončení jsem čekala trochu jiné. Tohle by mě vůbec nenapadlo.

21.12.2022 4 z 5

Země Země Marek Epstein

Úžasná knížka. Jedna z nejlepších, co jsem v poslední době četla. Vřele doporučuji.

18.12.2022 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Příjemný čtivý thriller. Uvíznutí na chatě a odstřihnutí od okolního světa je už trošičku klišé, ale budiž.

15.12.2022 3 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Taková neveselá jednohubka na jedno hezké odpoledne. O co je ovšem knížka kratší, o to je silnější její příběh. Símka musela mít za jednání s její matkou snad svatozář - nedala bych to, co zvládla ona. Doporučuji k přečtení.

10.12.2022 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Jedna z těch slabších autorčiných knih, ale na přečtení dobrý. Slušné tři hvězdičky.

30.11.2022 3 z 5

Světlo v okně Světlo v okně Marion Kummerow

Líbilo se mi, příjemná kniha a pokračování si určitě přečtu :)

26.11.2022 4 z 5